Eksperimentai

Populiariausių paspirtukų palyginimas: kaip išsirinkti tinkamiausią?

2020-06-08

Važiuoti automobiliu į darbą per kamščius ar lėtai keliauti viešuoju transportu kai už lango geras oras – tikra kankynė ir laiko gaišimas. Sprendimas – paspirtukas! Kiekvienais metais gatvėse jų vis daugiau ir nesunku suprasti kodėl – jie greiti, manevringi ir jais galima pralėkti ten, kur automobiliams negalima, ir viešuoju transportu nebereikia nuobodžiai slinkti, trinantis alkūnėmis su kitais keleiviais. Ir ypač tada, kai norite išlaikyti saugų atstumą. Rodos, tai ideali miestiečio susisiekimo priemonė, tik kaip išsirinkti geriausią? Apžvelkime šias tris opcijas: Xiaomi Mi 365, Xiaomi Mi 365 Pro ir Ninebot by Segway Kickscooter ES4

Ar šie paspirtukai pakankamai greiti ir galingi?

Kalbant apie maksimalų šių paspirtukų greitį, reikia paminėti, kad abiejų Xiaomi paspirtukų didžiausias greitis vienodas: 25 km/h. Segway modelis kiek greitesnis – jis gali pasiekti net 30 km/h. Populiariausias Xiaomi Mi 365 modelis turi 250 W galios variklį, galintį išvystyti maksimalią 500 W galią. Xiaomi Mi 365 Pro versija kiek galingesnė, tad akceleruoja kiek greičiau: 300 W variklis gali trumpam pasiekti ir 600 W galią. Na, o Segway čia laimi, nors galia tokia pati kaip Xiaomi Pro modelio, jo momentinė galia didžiausia – net 800 W. 

Kaip toli šie paspirtukai gali važiuoti?

Segway modelis ant vairo kolonėlės turi papildomą bateriją, tad vieno įkrovimo energijos tikrai pakaks ir tolimesnei kelionei į darbą ir iš jo – t.y. iki 45 km. Bet jį teks ir ilgiau krauti – iki 7 valandų. Xiaomi Mi 365 Pro paspirtuko baterija taip pat labai talpi ir jos užteks iki 45 km atstumui, o įkrauti ją teks taip pat netrumpai: nuo 0 iki 100% per maždaug 8-9 val. Paprasčiausias Xiaomi Mi 365 įveiks iki 30 km, bet jį įkrausite gerokai greičiau: per maždaug 5 valandas.

Ar patogu važinėtis šiais paspirtukais?

Abu Xiaomi modeliai – tiek Mi 365, tiek Mi 365 Pro – turi pripučiamas padangas, tad priklausomai nuo oro slėgio jose, jos gerai sugeria kelio nelygumus. Rankenos minkštos ir patogios, o patikimai ir saugiai sustabdyti galėsite net su dviem stabdžiais: galiniu diskiniu ir priekiniu, kuris yra elektromagnetinis ir stabdymo metu dalį energijos sugrąžina į bateriją. Segway ratai pagaminti iš kietos gumos – nei pūsti padangų reikia, nei yra rizikos, kad jas netyčia pradursite. Amortizacijos trūkumą padangose kompensuoja du įprasti amortizatoriai – priekyje ir gale. Tad važiuoti juo patogu ir per kiek nelygesnius paviršius, pavyzdžiui žvyruotą keliuką. Segway taip pat turi elektrinį stabdį, bet fizinis čia gerokai primityvesnis: teks koja spausti purvasargį.

Ar paspirtukai gali važiuoti įkalne?

Taip, bet ne į pernelyg stačią, į labai statų kalną kiekvieną teks užsitempti, bet lengvesnes įkalnes jie įveikia kuo puikiausiai. Xiaomi teigia, kad Mi 365 modelis įkops iki 12 laipsnių statumo įkalnę, Mi 365 Pro – taip pat iki 12 laipsnių. Segway, dėka didžiausios momentinės variklio galios, įveiks net 15 laipsnių įkalnę. Taigi, šių paspirtukų galios pakaks daugeliui naudojimo scenarijų.

Ką jie dar sugeba?

Visi mūsų apžvelgiami modeliai turi priekinius ir galinius žibintus, kurie užtikrins jūsų saugumą kelyje tamsiuoju paros metu, tik Segway programėlėje šviesų spalvas galima keisti pagal savo skonį. Visi gamintojai leidžia programėlėse peržiūrėti važiavimo statistiką, baterijos likutį ir t.t. Visi paspirtukai turi IP54 atsparumo vandeniui ir dulkėms sertifikatą, tad balos purvas ir lietus visiškai nebaisūs. Kiekvienas gali pavežti iki 100 kg svorio vairuotoją.

Kurį paspirtuką išsirinkti?

Pasirinkę Xiaomi Mi 365 neapsiriksite – tai labai populiarus modelis, galintis įveikti nemažą atstumą, pakankamai dideliu greičiu. Jei norisi didesnės baterijos ištvermės ilgesniems atstumams – rekomenduoju Xiaomi Mi 365 Pro. Na, o jei norisi ir didesnio greičio, ir didesnio atstumo –  geriausias pasirinkimas iš trijulės yra Ninebot by Segway Kickscooter ES4. Visus šiuos modelius galite įsigyti Tele2 internetinėje parduotuvėje: tele2.lt.