Naujienos ir gandai

Populiariausi 2021 m. telefonai

2022-04-04

Geriausias įvertinimas telefono modeliui – ne apdovanojimai ar apžvalgininkų komplimentai (nors ir jų norisi). Svarbiausias kriterijus gamintojams – pardavimai. Kuo didesnius skaičius buhalteriai mato savo Excel‘io lentelėse, tuo geriau. Žinoma, toli gražu ne visos kompanijos mėgsta dalintis savo statistika. Net ir tai darydamos jos dažniausiai bando skaičius pateikti savaip, pabrėždamos pozityvumą. Štai kodėl taip įdomu sulaukti nepriklausomų šaltinių duomenų. Kovą taip ir nutiko. Counterpoint Research su visu pasauliu pasidalino populiariausių ir pernai metų telefonų sąrašu. Taigi, kas jame atsidūrė? Ką ši statistika išduoda apie išmaniųjų telefonų rinkos tendencijas? 

Populiariausias 2021 m. telefonas

Sąrašo viršuje puikuojasi labai tikėtas prekių ženklas, bet gana netikėtas modelis. Pernai metų populiariausiu modeliu tapo iPhone 12 (2,9 proc. rinkos). Įdomu tai, kad populiariausiųjų dešimtuke rastume dar du tos pačios linijos telefonus. Antroje vietoje – iPhone 12 Pro Max (2,2 proc.), o ketvirtojoje – iPhone 12 Pro (2,1 proc.). Tačiau šie modeliai juk pasirodė dar 2020 m. – kaip jie išsikovojo tokias pozicijas? Šie skaičiai keistai atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. Prisiminkime, kad iPhone 12 pandeminiais metais pristatyti buvo tik spalį, o po to iki kito rugsėjo vidurio buvo moderniausi iPhone rinkoje. Žinoma, čia būtina prisiminti, jog šie modeliai sulaukė daugybės pagyrų dėl savo dizaino, kamerų, taip pat turėjo 5G funkciją. Pridėkite dar iOS prietaisams būdingą ilgaamžiškumą ir pasidarys labai aišku, kodėl tiek daug žmonių, pamatę iPhone 12, pagalvojo, kad dabar yra idealus metas atsinaujinti. Beje, iPhone ilgaamžiškumą puikiai iliustruoja dar vienas skaičius. iPhone 11, pasirodęs dar 2019 m., populiariausiųjų sąraše vis dar yra penktoje vietoje (2 proc. rinkos).

Kokie pernai buvo iPhone 13 pardavimai?

Visgi daugiausiai dėmesio pernai sulaukė patys naujausi iPhone 13 modeliai. Kaip sekėsi jiems? Čia reikia atsiminti, kad oficialiai pristatyti jie buvo tik rugsėjį, o parduotuvių lentynas daugelyje pasaulio dalių pasiekė tik spalio pradžioje. Kitaip tariant, prekyba jais pernai truko vos tris mėnesius. Tačiau ir jų pakako, kad standartinis iPhone 13 atsidurtų trečioje (2,1 proc.), o pats didžiausias (6,7 colių įstrižainės) iPhone 13 Pro Max – devintoje sąrašo vietoje (1,3 proc.). Taigi, galima gana drąsiai sakyti, kad ši linija buvo tegu ir ne populiariausia, bet be konkurencijos greičiausiai parduodama, ir pirmose vietose neatsidūrė tik todėl, kad pritrūko vieno kito mėnesio. Jeigu įprasto iPhone 13 populiarumas visai nestebina – šio tipo modeliai visada būna populiariausi nes juos renkasi masiniai vartotojai – tai Pro Max sėkmė gali kiek stebinti. Kodėl ne mažesnis iPhone 13 Pro? Atsakymas paprastas. Didįjį modelį paprastai renkasi entuziastai, norintys paties geriausio ir moderniausio. 

Populiariausi Samsung telefonai

Samsung jau daugybę metų yra dominuojanti jėga Android pasaulyje. Skaičiuojama, kad čia korėjiečiams priklauso apie 37 proc. rinkos. Tokios sėkmės kompanija pasiekia visų pirma dėl to, kad vartotojams suteikia ypač didelį pasirinkimą. Nesvarbu, koks būtų jūsų biudžetas, gamintojas tikrai ras, ką jums pasiūlyti. Tai gali būti ir flagmanas, ir vidutinės klasės modelis, ir dviejų miksas. Tačiau įdomiausia tai, kad pats populiariausias pernai buvo vienas kukliausių Samsung gaminamų telefonų – Samsung Galaxy A12 (2 proc. rinkos). Kodėl būtent šis biudžetinės klasės modelis pasiekė tokių puikių rezultatų? Dvi priežastys: viena vertus, Samsung savo auditorijai, kuri ieško flagmanų, siūlo labai daug pasirinkimų. Priklausomai nuo poreikių ir biudžeto, galite rinktis ir lankstomus modelius, ir vieną iš trijų Samsung Galaxy S22 variacijų. Biudžetinės klasės auditorija kokybiškų pasirinkimų turi mažiau. Čia ir antroji priežastis – Samsung Galaxy A12 toks ir yra. Jis ir pakankamai galingas, ir turi geras kameras, ir pasižymi sklandžiai veikiančia operacine sistema. 

Populiariausi Xiaomi telefonai

Dar du įrašai populiariausiųjų dešimtuke taip pat yra kiek netikėti. Vargu, ar kas nustebtų dėl to, kad jie abu yra pagaminti Xiaomi. Ši kompanija stabiliai populiarėja jau kelerius metus, vis labiau stiprindama pozicijas Vakaruose. Šiuo metu visame pasaulyje jai priklauso apie 12 proc. rinkos. Itin gerai jai sekasi Indijoje, kur maždaug kas penktas ar ketvirtas išmanusis yra Xiaomi. Kodėl tai svarbu? Ogi todėl, kad atitinkamai septintoje ir dešimtoje populiariausiųjų sąrašo vietose randame Xiaomi Redmi 9a (1,9 proc.) ir Xiaomi Redmi 9 (1,1 proc.). Tai du modeliai, kurie Lietuvoje ir kitose Vakarų valstybėse jau net nebeparduodami. Juos gana senokai spėjo pakeisti Xiaomi Redmi Note 10 ir Redmi Note 11. Abu modeliai – galingi biudžetinės klasės telefonai su labai kokybiškomis kameromis bei išskirtinai talpiomis baterijomis. Nieko nuostabaus, kad šalyje, kurioje šis kainų segmentas dominuoja, Xiaomi sulaukia šitiek pasisekimo. Europoje, kompanijos rinkos dalis irgi stabiliai auga. Toje pačioje biudžetinėje klasėje ji jau jaučiasi labai užtikrintai. Tik laiko klausimas, kada daug daugiau sėkmės bus sulaukta ir flagmanų klasėje. Tokie modeliai, kaip Xiaomi 11T Pro puikiai įrodo, kad kompanija čia jau beveik nebenusileidžia kitiems didiesiems žaidėjams. 

Kokie telefonai bus populiariausi 2022 m.?

Ateities prognozavimas – nedėkingas užsiėmimas. Sudėtinga ar netgi neįmanoma numatyti, kokius telefonus vartotojai labiausiai pirks šiemet. Tačiau praeitis yra visai geras sufleris. Šiokias tokias išvadas pasidaryti tikrai galime. Sunku būtų įsivaizduoti, kad savo pozicijas užleistų iOS. Visus šiuos metus turėtų būti sėkmingai pardavinėjami iPhone 13. Rudenį pasirodys ir naujausias iPhone 14. Turi Apple ir kozirį. Tai trečiosios kartos iPhone SE. Jo 2020 m. pasirodęs pirmtakas iki šiol puikiai parduodamas. Pernai metais jis buvo aštuntas populiariausiųjų sąraše. Ko galime tikėtis iš Android‘ų? Daug triukšmo rinkoje tikrai sukels naujausi Samsung flagmanai – Galaxy S22, S22+ ir S22 Ultra. Tačiau savo auditoriją turės ir vidutinės klasės modeliai – Samsung Galaxy A53, taip pat biudžetiniai Samsung Galaxy A13 bei Galaxy A32. Ir Xiaomi tikrai turės, ką pasiūlyti. Europą jau gana greitai turėtų pasiekti flagmanai Xiaomi 12, tikrai sukelsiantys čia nemažai teigiamo triukšmo.