Įdomūs įrenginai

Popierinis telefonas priklausomybei nuo tikrojo mažinti

2020-01-03

Kiek kartų per dieną tikrinate savo telefoną? Ar pagalvojote, kiek laiko kasdien praleidžiate socialiniuose tinkluose? O kiek metrų „nuskrolinate“ per dieną? Pažvelgus iš šalies į tai, kaip žmonės kasdien naudoja išmaniuosius telefonus, priklausomybė nuo šio įrenginio tampa akivaizdi. Be jo sunkiai išsiverstume, bet ar tikrai? Google nori tai pakeisti ir parodė, kaip galima atlikti skaitmeninę detoksikaciją.

Origami įkvėptas sprendimas

Popierinis telefonas yra ne anekdotas, o tikras dalykas. Tai dalis Google „skaitmeninio gerbūvio“ eksperimentų. Kompanija sukūrė programėlę Paper Phone, kurioje galite sudėlioti tik tai, kas svarbiausia. Tai žemėlapis, kuriame pasižymite vieną tos dienos kelionės tikslą, 7 svarbiausi telefono numeriai, kalendorius, orų prognozė, darbų sąrašas, užrašai, viena sentimentus kelianti nuotrauka ir skyrelis „popierinėms programėlėms“, bet apie jas vėliau. Taip sukurtą paruoštukę vėliau atspausdinate ant A4 formato popieriaus lapo ir sulankstote kaip origami knygelę sekdami instrukcijas. Tada telefoną padedate į šalį ir viskas – ta knygelė ir yra popierinis telefonas!

Ką gali popierinis telefonas?

Kadangi tokiame „telefone“ yra tik tai, kas svarbiausia, nebereikės daug ir beprasmiškai nuklysti į išmaniojo ekraną. Svarbiausius telefono numerius galite surinkti ir paskambinti kad ir visai neišmaniajame telefone, o popierinis žemėlapis pagerins sąmoningos navigacijos mieste įgūdžius. Beje, popierinį telefoną galima šiek tiek „išmanizuoti“ – sulanksčius knygelę, joje galima padaryti kelias įpjovas pažymėtose vietose ir taip užkišti bekontaktę mokėjimų kortelę. Atskiras puslapis šioje knygelėje-telefone skirtas „popierinėms programėlėms“ – Sudoku galvosūkiui, labirintui, vienetų konvertavimo lentelei, receptui ar kitiems naudingiems paruoštukams.

Moko teisingo santykio su technologijomis

Išbandžius šios programėlės ir ja sudaryto bei atspausdinto „telefono“ kombinaciją, išties kyla klausimas – kodėl apie tai nepagalvota anksčiau? Kiek ilgiau pasinaudojus šiuo sprendimu tampa aišku, kad skaitmenines priklausomybes lengva pataisyti – tereikia sąmoningai, o ne aklai naudotis technologijomis, ir dažniau naudoti patį išmaniausią įrenginį pasaulyje: žmogaus smegenis. Išbandyti šią programėlę ir susikurti patys savo popierinį telefoną galite čia: http://bit.ly/parsisiusti_popierini_telefona