Gyvenimo būdas

PlayStation 5 funkcijos, apie kurias galimai nė negirdėjote

2022-10-18

Trumpai:

  • Funkcija Sony Game Boost skirta tam, kad automatiškai atnaujintų PlaySation 4 žaidimų grafiką ir mechaniką bei pritaikytų juos naujajai konsolei.
  • Funkcija Remote Play PlayStation 4 žaidimus leidžia tiesiog stream‘inti, pamirštant bet kokį nerimą dėl sunaudotų gigabaitų.
  • PlayStation 5 šonus galimai labai lengvai nuimti ir pakeisti kitokiais – jums labiau patinkančios spalvos.
  • Funkcija Activities leidžia lengvai aktyvuoti tam tikrus žaidimo režimus, įkrauti misiją, susirasti turimą virtualų trofėjų / daiktą.
  • PlayStation 5 DualSense pultelis veikia ir su PlayStation 4.
  • Žaidžiant multi-player režimu, jūsų ekrane gali atsirasti ir mažesnis ekranas, kuriame viską matytumėte iš draugo perspektyvos.

Kiekviena kompanija nori, kad nauju produktu domėtųsi maksimaliai daug vartotojų. Tačiau, pasirodo, paklausa gali būti ir per didelė. Vargu, ar Sony tikėjosi, kad naujoji žaidimų konsolė PlayStation 5 sukels tokią maniją. Juk net ir nuo pasirodymo praėjus beveik dvejiems metams, ji išlieka šiokiu tokiu deficitu. Dar nepasiekėme etapo, kad kiekvienas, užsimanęs PlayStation 5, galėtų tiesiog užeiti į parduotuvę ir jį įsigyti. Aišku, savo padarė ir pandemija, ir mikroschemų gamybos krizė, bet svarbiausias faktorius čia yra žaidimų populiarėjimas ir auganti paklausa. Tačiau, jeigu esate vienas iš tų laimingųjų, kurie turi PlayStation 5, pasistenkite jį tinkamai išnaudoti. Štai kelios labai naudingos konsolės funkcijos, apie kurias galimai nė negirdėtojote.

Naudokite funkciją Game Boost

PlayStation Game Boost funkcijaSony PlayStation konsolių istorija siekia daugiau nei dvidešimt metų. Per šitiek laiko spėta sukaupti itin didelį žaidimų katalogą, kuriame rasite tiek bestselerius, tiek kritikų favoritus, tiek nišinius žaidimus, skirtus konkretaus žanro fanams. Tai, kad turite pačią naujausią PlayStation 5, dar nereiškia, kad privalote pamiršti senesnius žaidimus. Maža to, Sony Game Boost funkcija skirta tam, kad automatiškai atnaujintų PlaySation 4 žaidimų grafiką ir mechaniką bei pritaikytų juos naujajai konsolei. Game Boost PlayStation 5 būna aktyvuota automatiškai. Papildomai nieko daryti nereikia. Vienintelė kliūtis ta, kad atnaujinti yra dar ne visi žaidimai. Pilną jų sąrašą galite rasti čia. 

PlayStation 4 žaidimai su Remote Play

PlayStation Remote Play funkcijaPlayStation 4 žaidimus į PlayStation 5 parsisiųsti labai paprasta. Tereikia susirasti juos PlayStation Store. Tik štai mažytė problema – jie eikvoja labai brangią vietą konsolės kietajame diske! Štai čia jums ir pravers Remote Play funkcija. PlayStation 4 žaidimus ji leidžia tiesiog stream‘inti, pamirštant bet kokį nerimą dėl sunaudotų gigabaitų. Aktyvuoti šią funkciją paprasta. Su sąlyga, kad dar nesate kažkam padovanoję savo PlayStation 4… Prijunkite abi konsoles prie to paties Wi-Fi tinklo. PlayStation 5 įsijunkite nustatymus, o tada pasirinkite System>Remote Play. Pažymėkite Enable Remote Play, o tada paspauskite X. Tai padarę, PlayStation 4 atsidarykite programėlę PS5 Remote Play (ją rasite pagrindiniame meniu), pasirinkite Find your PS5 arba Connect to PS5-xxx. Viskas, nuo šiol galite PlayStation 4 žaidimus stream‘inti. 

Pakeiskite konsolės dizainą

Kai tik PlayStation 5 buvo pristatytas, po visą internetą pasklido kalnas memų, besišaipančių iš jo dizaino. Tačiau, kuo daugiau į jį žiūri, tuo patrauklesnis jis atrodo. Be to, pasirodo, konsolę galima ir labai lengvai personalizuoti. Jeigu dar nežinojote, PlayStation 5 šonus galima itin paprastai nuimti ir pakeisti kitokiais – jums labiau patinkančios spalvos. Oficialiame Sony puslapyje šiuo metui galite pasirinkti iš penkių skirtingų. Tačiau prekyboje galima rasti daugybę trečiųjų šalių gaminamų plokščių. Žinoma, prieš pervedant pinigus derėtų įsitikinti jų patikimumu ir turimomis licencijomis, bet personalizacijos galimybės yra neribotos. Nuo jums patinkančių spalvų, iki unikalių grafinių sprendimų. 

Išnaudokite PS5 Activities privalumus

PlayStation Activities funkcijaŠiuolaikiniai žaidimai – ištisi virtualūs pasauliai su sava fizika, taisyklėmis ir netgi įrankiais. Jeigu norite visa galva pasinerti į vieną ar kitą žaidimą, būtinai išnaudokite funkciją Activities. Ji leidžia jums paprastai aktyvuoti tam tikrus žaidimo režimus (tarkime multi-player), įkrauti misiją, susirasti turimą virtualų trofėjų / daiktą. PlayStation 5 ši funkcija pasiekiama vienu mygtuko paspaudimu. Jeigu konkrečiau, tereikia spustelėti PS mygtuką ant DualSense pultelio. Ekrane iš karto pamatysite pluoštą virtualių kortelių, simbolizuojančių individualius žaidimo lygius, atrakintus daiktus ir t. t. Greita ir labai patogu.

Išnaudokite visas pultelio galimybes

PlayStation konsolių pultelio dizainas – akimirksniu atpažįstama klasika. Labai įdomu tai, kad nuo pat pirmosios jo versijos, pultelis esmingai tarsi ir nesikeitė. Jis tiesiog su kiekviena nauja karta šiek tiek atnaujinimas – pridedama naujų mygtukų bei funkcijų. PlayStation 5 atveju jis ne tik funkcionalus, bet ir dar labiau padidina įsitraukimą į žaidimų pasaulį – haptinė pultelio sistema reaguoja į įvykius. Ko gero, jau žinojote, kad PlayStation 4 DualSchock pulteliai gali būti naudojami ir su PlayStation 5 žaidimais. Labai patogu, jeigu pasikviečiate naujausios konsolės dar neturintį draugą. Tačiau viskas veikia ir atvirkščiai. PlayStation 5 DualSense pultelis veikia su PlayStation 4. Taigi, jeigu patys buvote pakviesti į svečius pas PlayStation 4 savininką, pernelyg negalvodami griebkite savąjį pultelį ir keliaukite. 

Pasidalinkite žaidimo ekranu

PlayStation 5 dalijimasis ekranuViena iš svarbesnių PlayStation 5 inovacijų – daugiau socialinių funkcijų. Žaisti su draugais (nesvarbu, ar virtualiai, ar sėdint ant tos pačios sofos) dabar kaip niekada paprasta. Vienas iš būdų tai daryti yra galimybė dalintis ekranu, kad kiti žmonės galėtų žiūrėti, kaip jūs žaidžiate. Apie šią funkciją, ko gero, jau žinojote. Tačiau ją galima dar labiau patobulinti ir žaidžiant savo ekrane matyti mažesnį ekraną, kuriame į viską žiūrėtumėte iš draugo perspektyvos. Tokia funkcija ypač naudinga žaidžiant komandinius žaidimus multi-player režimu. Žaisdami spustelėkite PS mygtuką ir, patekę į Control Center, pasirinkite Game Base bei pasirinkite draugus, su kuriais žaisite. Prie žmogaus vardo esančiame išsiskleidžiančiame meniu paspauskite Start Share Screen. Draugas savo ekrane gaus pranešimą, kad norite dalintis jo vaizdu ir turės patvirtinti jūsų prašymą. Štai ir viskas.