Įrenginių apžvalgos

PlayStation 5 ar Xbox Series X: kurią konsolę pasirinkti?

2020-09-16

Metų pabaiga kompiuterinių žaidimų gerbėjams žada būti kaip niekada intriguojanti. Dviejų populiariausių konsolių gamintojai – Sony ir Microsoft – artėjant Kalėdoms pristatys naujausius savo modelius – PlaySation 5 ir Xbox Series X. Naujos konsolių kartos atėjimas tradiciškai žymi naujos žaidimų eros pradžią. Juk šios sistemos atsineša visiškai naujas grafines galimybes, gerokai didesnės galios potencialą, taip pat pasiūlo inovacijų žaidėjų bendravimo srityje. Tuo pačiu žaidėjai gauna ir malonų rūpestį. Jie turi nuspręsti, kurią konsolę jiems rinktis apsimoka labiau. Belaukiant naujosios jų kartos, siūlome iš arčiau susipažinti su Sony ir Microsoft modeliais bei jų galimybėmis.

PlayStation 5 ir Xbox Series X konsolių dizainas

Pirmiausia apie dalykus, kurie pačiam konsolių veikimui turės labai mažai įtakos, bet kuriuos pastebėsite vos į jas pažvelgę. Be abejo, kalbame apie dizaino sprendimus. Įdomu tai, kad šioje srityje Microsoft ir Sony pasirinko dvi gana skirtingas strategijas. Naujieji PlayStation 5 atrodo tikrai gana futuristiškai. Vos atskleistas jų dizainas iškart tapo itin aptarinėjamas. Ne viskas buvo teigiama, bet jau vien tai, kad aptarinėti buvo ką, reiškia, kad Sony kažką padarė gerai. O Microsoft pasuko kiek kitokiu keliu. Jų naujosios konsolės – labai minimalistiškos išvaizdos, primenančios keistas dėžes. Abi kompanijos atnaujino ir valdymo pultelius. PlayStation 5 naudos haptinius jutiklius, pakeisiančius iki šiol naudotus vibracijos sprendimus. Be to, adaptyvūs jungikliai virs Trigger mygtukais, kurių veikimą žaidimų kūrėjai galės koreguoti taip, kad šie dar geriau papildytų jų vystomus pasaulius. Xbox Series X inovacijos ne tokios ryškios – dizainas ergonomiškesnis, taip pat atnaujinti D-pad ir dalinimosi mygtukai.

PlayStation 5 ir Xbox Series X konsolių tipai

Tačiau skirtumai konsolių kūrėjo strategijoje čia nesibaigia. Ypač intriguoja Microsoft sprendimai. Iš tikrųjų mes gausime net du naujus Xbox – Series X ir Series S. Konsolės, visų pirma, skirsis galia ir atmintimi, taip pat vaizdo atkūrimo galimybėmis. Xbox Series X tai darys 4K raiška, o Xbox Series S – 1440p. Skirtumas tarp dviejų konsolių ir piniginis – jis turėtų siekti apie 200 eurų. Vis dėlto, visi nauji Xbox žaidimai tiks abiem versijoms. Vartotojai galimybę rinktis turėtų sutikti labai palankiai. Biudžetinė Series S versija bus patrauklesnė sutaupyti norintiems ir gal tiesiog 4K televizoriaus neturintiems žaidėjams. Series X labiau patiks norintiems maksimalios galios ir pasiryžusiems ilgalaikei investicijai. Dvi versijas turės ir PlayStation 5. Tiesa, jos skirsis ne taip smarkiai. Šalia standartinės, siūloma ir Digital versija. Savo galios savybėmis įprastajai ji niekuo nenusileis. Skirtumas tas, kad čia nėra jokio disko dėklo, tad visas turinys turės būti parsisiunčiamas. Žaidėjams, kurie neturi prikaupę senų žaidimų ar Blu-Ray diskų, 100 eurų pigesnė Digital versija netgi bus patrauklesnė.

PlayStation 5 ir Xbox Series X sugebėjimai

Be abejo, žaidėjus labiausiai domina naujosios konsolių kartos vidus, t.y. jų sugebėjimai. PlayStation 5 ir Xbox Series X žaidimų kūrėjams turėtų suteikti dar nepatirtą saviraiškos laisvę, o patiems žaidėjams – dar realistiškesnę patirtį. Taigi, koks tas naujųjų konsolių potencialas?

PlayStation 5 galios savybės

Tradiciškai vienos konsolių kartos gyvenimo trukmė siekia apie septynerius metus (pavyzdžiui, PlayStation 4 pasirodė 2013 m.). Tai reiškia, kad naujoji sistema tiesiog privalo turėti pakankamai daug potencialo, kuris galėtų atsiskleisti tobulėjant pačių žaidimų kūrimo technologijoms. Panašu, kad PlayStation 5 jo tikrai nepritrūks. Konsolė naudoja visiškai naujos kartos puslaidininkinį diską (SSD), sukurtą specialiai ypač sparčiam duomenų perdavimui ir užtikrinsiantį gerokai tobulesnę grafinę patirtį. Pavyzdžiui, konsolė suteiks revoliucingai naują šviesos perteikimo patirtį, tad žaidimai atrodys kaip niekada realistiškai. Dar viena svarbi inovacija – pasikeitimai atminties procesuose. PlayStation 5 savininkai turės galimybę parsisiųsti tik vieną žaidimo režimą (pavyzdžiui, arba Single Player, arba Multiplayer) arba laikyti konsolėje tik tam tikrus jo lygius, taip taupant jos atmintį.

Xbox Series X galios savybės

Kaip jau minėjome, Xbox iš tikrųjų pasiūlys dvi konsoles, šiek tiek besiskirsiančias savo galimybėmis. Xbox Series X taip pat naudoja SSD technologiją, kuri dar praturtinta ir unikaliu Xbox Velocity Architecture sprendimu. Jį naudodami žaidimų kūrėjai konsolės resursus galės išnaudoti dar efektyviau. Žaidėjai tai akivaizdžiausiai pajaus atkreipę dėmesį į dar labiau sutrumpėjusią delsą. Xbox Series X žaidėjams taip pat pasiūlys Microsoft DirectX 12 Ultimate grafinę sistemą, arba, kalbant visiems suprantama kalba, šansą žaisti 4K raiška, naudojant 120fps dažnį. Microsoft teigia, kad tik išpakuota iš dėžės Xbox Series X bus keturis kartus galingesnė už Xbox One, o su kiekvienu programinės įrangos atnaujinimu jos galimybės turėtų dar labiau išsiplėsti.

PlayStation 5 ir Xbox Series X žaidimai

Ko verta tegu ir pati galingiausia konsolė, jeigu jos žaidimų pasirinkimas skurdus? Dėl šito neturėtų jaudintis nei galvojantieji apie PlayStation 5, nei pirmenybę teikiantieji Xbox Series X ar Series S. Visų pirma, reikėtų pastebėti, kad visi žaidimai, kurie buvo sukurti praėjusiai ar dar ankstesnei konsolių kartai, kuo puikiausiai veiks ir su naujosiomis sistemomis. Pirmaisiais jų eros metais nereikėtų tikėtis ypač daug originalių žaidimų – jie dar bus kuriami ir senosioms konsolėms. Tiesa, išnaudojant didesnį naujųjų potencialą. Pavyzdžiui, bene laukiamiausias metų žaidimas – Cyberpunk 2077 – lapkritį pasieks PlayStation 4 ir Xbox One savininkus, bet po to bus kiek patobulintas ir greičiausiai pavasarį bus išleista naujai kartai skirta jo versija. Žinoma, jau paskelbtas ir sąrašas žaidimų, kuriamų išskirtinai PlayStation 5 ar Xbox Series X. Pirmosios savininkai galės mėgautis Final Fantasy XVI, God of War: Ragnarok, Hogwart‘s Legacy ir kitais. Xbox fanai gali laukti As Dusk Falls, CrossFireX, Fable ir dar daugybės kitų.