Inovacijos

Play Station 5 pasirodys kitąmet. Ko laukti ir tikėtis?

2019 spalio 15

Tai oficialiai oficialu. Sony pagaliau patvirtino, kad naujosios kartos Play Station 5 pasirodys 2020–ųjų pabaigoje, tad šią konsolę bus galima sau pasidovanoti jau kitų Kalėdų proga. Apie tai, kokia kryptimi pajudės bene žinomiausia žaidimų sistema pasaulyje, spekuliuota ilgai. Ar tai bus tiesiog Play Station 4 patobulinimas, ar didesnių bei mažesnių revoliucijų sukelsiantis prietaisas? Panašu, kad Sony labiau linksta į antrąją pusę. Žinoma, konsolė visų pirma suteiks gerokai daugiau grafinių galimybių. Tačiau tuo pačiu bus kiek kitaip pažiūrėta ir į kitus sistemos aspektus. Play Station 5 žada sutrumpinti krovimosi laikus, efektyviau naudoti atminties resursus, lanksčiau instaliuoti pasirinktus žaidimus. Galų gale, reikšmingos inovacijos laukia ir lengviausiai atpažįstamo konsolės elemento – jos pultelių. Taigi, ko laukti ir tikėtis kitų metų pabaigoje išpakuojant savąjį Play Station 5 iš dėžės?

1# Savaime suprantama – tobulesnė grafika

Žinoma, su šia žinia, ko gero, nieko nenustebinsime. Naujos konsolių kartos juk kaip tik dėl to ir atsiranda, kad jau realizuojamas visas ankstesniųjų potencialas, o žaidimų kūrėjai paprasčiausiai nebegali pritaikyti visų pačių inovatyviausių sprendimų. Naujasis Play Station 5 turės patį moderniausią grafinį procesorių, atversiantį jiems dar nematytas galimybes. Žaidimai turėtų įgyti dar daugiau detalumo ir realistiškumo. Pavyzdžiui, sistema turės visiškai naują „ray tracing“ technologiją, dar tikroviškiau ir kompleksiškiau atvaizduosiančią apšvietimo subtilybes. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad naujosios kartos konsolė gerokai sumažins krovimosi laikus. Dabar jie išsitempia dėl to, kad sistema turi „užkrauti“ kiekvieną grafinę smulkmenėlę – žolę, pakelės stulpus, akmenis ir t.t. Šis procesas smarkiai apkrauna SSD diską ir verčia mus laukti. Vis dėlto, Play Station 5 SSD diskas pasižymės nepalyginamai didesniu greičiu ir efektyvumu, todėl iš šios sistemos galėsite tikėtis ne tik pastebimai geresnės grafikos, bet ir spartesnio veikimo.

2# Talpa ir duomenų tvarkymas

Svarbios permainos žaidėjų laukia ir duomenų tvarkymo srityje. Naujos kartos Play Station 5 SSD diskas ne tik sumažins krovimosi ir delsos laikus, bet ir suteiks gerokai daugiau lankstumo instaliacijos procesams. Kaip žinia, dabar, įsigijus naują žaidimą, reikia jį įrašyti visą. Kitaip jis tiesiog neveiks. Visgi su Play Station 5 bus galima pasirinkti ir instaliuoti, pavyzdžiui, tik pagrindinę kampaniją arba tik „multiplayer“ režimą. Žaidėjams tai turėtų suteikti gerokai daugiau laisvės, reguliuojant, kam panaudojami konsolės resursai. „Šįkart nusprendėme, užuot į žaidimus žiūrėję kaip į solidžius duomenų blokus, šią problemą pabandyti spręsti lanksčiau“, – žurnalui „Wired“ neseniai sakė sistemos architektas Mark Cerny. Anot jo, pokyčiai laukia ir konsolės vartotojo sąsajos. Šiuo metu ji gana statiška. Nepaleidus paties žaidimo, tu negali matyti prie kokių misijų ar kampanijų gali prisijungti „multiplayer“ režimu. Su Play Station 5 realiu laiku matysime, prie ko galima prisijungti, ar kokios įdomios „single–player“ misijos laukia. Sony mano, kad žaidėjų bendruomenei taip bus suteikta dar daugiau dinamiškumo.

3# Naujas pultelis

Žaidimų pultelis – tai tas konsolės elementas, kurį nuolat liečiame, ir su kuriuo ją labiausiai tapatiname. Su kiekvienu nauju modeliu Sony siekė kuo geriau išpildyti savo viziją ir paversti pultelį ne tik kontrolės įrankiu, bet ir priemone, padedančia dar labiau įsitraukti į žaidimo pasaulį. Senojo vibravimo sistema bus pakeista į „haptic feedback“ technologiją. „Su haptine sistema žaidėjas gali pajusti gerokai įvairesnes ir unikalesnes reakcijas. Pavyzdžiui, jeigu žaisdami lenktynių žanro žaidimą atsitrenksite į sieną, pojūčiai bus visiškai kitokie nei sėkmingai perėmus kamuolį per FIFA 20. Pojūčiai skirsis netgi priklausomai nuo to, kokiu paviršiumi žaidimo veikėjas judės – bėgs per žolės lauką ar klampos per purvą“, – apie Play Station žaidimo pultelį pasakoja Sony Interactive Entertainment vadovas Jim Ryan. Pulteliai turės ir daugiau patobulinimų. Į L2 ir R2 mygtukus bus įdiegti specialūs adaptyvūs trigeriai, kurie leis jausti „taktinius pojūčius“, pavyzdžiui, pasipriešinimą įtempiant lanką ar akseliaraciją greitėjant automobiliui. Galų gale, pulteliuose ir atsiras nauji garsiakalbiai, o taip pat ir USB–C jungtis.

4# Ekologija, žaidimai ir kaina

Galite tai vadinti ekologija arba galite tiesiog koncentruotis į ekonomiškumą, bet Sony yra įsipareigojusi sukurti konsolę, kuri būtų pastebimai „žalesnė“ už savo pirmtakę. Šio pažado gamintojas ketina laikytis. Žadama, kad Play Station 5 turės „energijos taupymo“ režimą, o ir be jo eikvos jos mažiau nei Play Station 4. Tačiau daug labiau už tai, žaidimų entuziastus domina kitas klausimas: o ką gi bus galima žaisti su naująja sistema? Deja, konkrečios informacijos apie būsimąjį žaidimų pasirinkimą dar beveik nėra. 2020-ųjų laukiamiausieji, tokie kaip „The Last of Us Part II“, „Death Stranding“ ir „Ghost Tsushima“ vis dar ruošiami Play Station 4 ir bus tarsi šios konsolės gulbės giesmė (žinoma, juos vėliau bus galima žaisti ir su naująja sistema). Visgi Sony įvairioms kūrybinėms studijoms jau yra įteikusios konsolės prototipus, todėl galite net neabejoti, jog prie naujos kartos žaidimų jau aktyviai dirbama. Beje, įdomu ir tai, kad dar 2014 m. Sony patentavo technologiją, leidžiančią Play Station platformoms sukurtus žaidimus debesijoje žaisti ir per kitus prietaisus. Labai gali būti, kad kartu su Play Station 5 rinkoje pasirodys ir ši paslauga, leisianti kompanijai konkuruoti su Google Stadia ar Microsoft xCloud platformomis. Galų gale, kiek visa tai kainuos? Ši konsolė turėtų būti kiek brangesnė už savo pirmtakę. Prognozuojama, kad jos kaina sieks apie 500 eurų. Taigi, pats metas pradėti po truputį taupyti. Laukti liko nebe tiek ir daug.