Gyvenimo būdas

Platformos, padėsiančios mokytis naujų įgūdžių

2020-04-27

Vienas iš didesnių darbo namuose pliusų – šiek tiek daug laiko. Juk nebereikia leisti minučių ar net valandų keliaujant į ir iš darbo. Įsivaizduokite, kad kiekvieną dieną buvote pripratę kelyje būti po pusvalandį ryte ir vakare. Tai visa valanda per parą. Penkios valandos per savaitę. Dvidešimt per mėnesį. Kitaip tariant, pakankamai laiko žinių auginimui arba naujų įgūdžių vystymui. Tačiau nuo ko pradėti? Nesijaudinkite, tuo jau seniai pasirūpinta. Internetinės mokymosi platformos šiandien gali pasigirti milžiniška kursų pasiūla. Tereikia juose atrasti tai, kas jums įdomiausia ir aktualiausia. Pristatome penkias platformas, padėsiančias jums sėkmingai mokytis naujų įgūdžių.

Mokymosi platforma Udemy

Udemy tobulai tiks ieškantiems gero kainos ir kokybės santykio. Platforma gali pasiūlyti vieną didžiausių kursų katalogų visame pasaulyje už labai racionalią kainą. Kažką sau čia suras paties įvairiausio profilio studentai. Domitės verslu ir norite daugiau sužinoti apie finansus, ekonomikos strategiją ir pan.? Prašom. O gal prie širdies kūrybingesnės veiklos – dizainas ar menas? Irgi jokių problemų. Udemy patraukli tuo, kad, užuot vertusi jus taikytis prie pakankamai griežto mokymosi plano, leidžia jums išlikti labai lankstiems. Čia koncentruojamasi ne tiek į konkrečius kursus, kiek į asmenybę dominančias temas. Paskaitas vesti čia gali praktiškai bet kas, todėl galite nesijaudinti dėl to, kad dėstytojai bus konservatyvūs ar nesukalbami. Tik juos rinkdamiesi būtinai atidžiai peržiūrėkite jų reitingus ir atsiliepimus. Platforma visada siūlo ir visą pluoštą nemokamų kursų, tad naudotis Udemy galite pradėti net jeigu dar nesate tikri ar virtualus mokymasis jums tinka.

Mokymosi platforma Skillshare

Jeigu tik galite sugalvoti temą, kuri jus domina, būkite tikri, kad Skillshare siūlo medžiagos, padėsiančios apie ją sužinoti daugiau. Platforma išsiskiria savo puikiu katalogu, kuriame garantuotai surasite ir kursą, kuris tiks būtent jums. Galėsite mokytis gana techniškų dalykų. Pavyzdžiui, verslo ar programavimo. Arba šio to meniškesnio – kūrybinio rašymo ar tapybos. Skillshare veikia mėnesinės arba metinės narystės principu. Taigi, mokėdami vieną mokestį, galėsite rinktis tiek skirtingų kursų, kiek tik norėsite ir sugebėsite. Kita vertus, platforma labiau koncentruojasi į pakankamai praktinių įgūdžių lavinimą, todėl, jeigu norite mokymosi proceso pabaigoje gauti diplomą ar sertifikatą, jums reikėtų rinktis kitą variantą.

Mokymosi platforma LinkedIn Learning

Jeigu bent retkarčiais užsukate į LinkedIn platformą, tikrai atkreipėte dėmesį, kad ji jums siūlo savo Premium paslaugą.Viena iš priežasčių, kodėl šis pasiūlymas viliojantis – tai prieiga prie LinkedIn Learning platformos. Čia rasite daugybę kursų, padėsiančių jums plėsti savo kompetencijas. Juos dėsto tikri savo sričių profesionalai. Jie taip pat suskirstyti į kategorijas: skirtus pradedantiesiems, pažengusiems ir siekiantiems tapti tikrais specialistais. LinkedIn Learning veikia Learning Paths principu. Jūs pasirenkate savo karjeros tikslą, o platforma savotiškai suformuluoja jums mokymosi kelią, kuriuo jums protingiausia eiti. Dar vienas puikus elementas – galimybė pelnytus sertifikatus pridėti tiesiai į pagrindinį LinkedIn profilį, bei taip potencialiems darbdaviams iš karto pranešti apie savo kompetencijas.

Mokymosi platforma Coursera

Ši platforma tokia populiari neatsitiktinai. Ruošdama savo kursus, Coursera aktyviai bendradarbiauja su pačiais geriausiais pasaulio universitetais. Nieko nuostabaus, kad ji laikoma bene pačia profesionaliausia ir prestižiškiausia mokymosi platforma pasaulyje. Kai kurios aukštosios mokyklos čia netgi siūlo galimybę įgyti magistro laipsnį. Ir ne „Coursera magistrą“, o turintį visus reikalingus antspaudus ir parašus. Žinoma, mokytis čia galima ir tiesiog savo malonumui. Platforma visą pluoštą kursų siūlo visiškai nemokamai. Visgi reikėtų pridėti, kad Coursera visų pirma sukurta siekiantiesiems ilgalaikių tikslų, tad jums teks prisitaikyti prie tam tikro mokymosi grafiko. Žinoma, jeigu toks ir yra jūsų tikslas, jokių problemų čia nematysite.

Mokymosi platforma FutureLearn

Future Learn platforma labiausiai išsiskiria savo bendruomeniškumo aspektu. Jos kūrėjai sau išsikėlė tikslą sujungti galinčius mokyti ir norinčius mokytis žmones iš viso pasaulio. Tai reiškia, kad jos dėka laisvai bendrausite ne tik su pačiais dėstytojais, bet ir su kitais besimokančiaisiais. Čia galima dalintis užrašais, burtis į grupeles, būti vienas kito korepetitoriais ir t.t. Prisijungimas prie platformos visiškai nemokamas. Kaip ir dauguma čia dėstomų kursų. Rinktis galėsite iš daugybės skirtingų sričių: marketingo, inžinerijos, psichologijos, istorijos ir pan. Žinoma, sumokėję tam tikrą sumą, kurso pabaigoje galėsite gauti ir žinias patvirtinsiantį sertifikatą. Jeigu ieškote patogios platformos, padedančios iš naujo patirti mokymosi džiaugsmą, FutureLearn tikrai vertėtų suteikti šansą.