Išmanieji įrenginiai

Penki patarimai, padėsiantys taupyti „Android“ telefono atmintį

2012-08-07

penki-patarimai-padesiantys-taupyti-android-telefono-atminti-long.jpg
Jeigu jūs kaip ir mes mėgstate išmaniuoju telefonu ne tik skambinti, bet ir laikyti jame mėgstamą muziką, atsisiųsti gausybę smagių bei naudingų programėlių, filmuoti bei fotografuoti, tada neišvengiamai susiduriate su rimtu iššūkiu: ką daryti, kai telefone ima stigti atminties?

Skubame į pagalbą ir siūlome kelis paprastus būdus pasirūpinti, kad atminties jūsų „Android“ telefone nepritrūktų.

Perkelkite programėles į SD kortelę

Programėlės paprastai atsiunčiamos ir diegiamos į vidinę telefono atmintį, tačiau ne visoms joms būtina ten ir pasilikti – daugelį jų galite perkelti į SD kortelę ar USB saugyklą. Nustatymų (telefone su anglišku meniu tai būtų „Settings“) lange atsidarykite programų valdymo meniu („Applications“, o tada – „Manage applications“). Spustelėję ant programėlės pavadinimo, matysite telefono programos ir jos naudojamų duomenų dydį bei galimybę perkelti programą į SD kortelę. Beje, ne visas programas galima taip paprastai perkelti į atminties kortelę ‒ kai kurios iš jų turėtų likti vidinėje telefono atmintyje. Nemokama programa „App 2 SD“ (apie ją jau pasakojome) leidžia greitai ir patogiai patikrinti, kurios programėlės gali būti perkeliamos į kortelę ir tai nedelsiant padaryti.

Pašalinkite nenaudojamas programas

Jeigu mėgstate išbandyti vis naujas programėles, jūsų telefono atmintis gali pavirsti tikru jų „sąvartynu“. Nepamirškite jo retkarčiais sutvarkyti – tame pačiame programų valdymo meniu pasižiūrėkite, kokios programėlės užima daugiausiai vietos. Tai galima lengvai padaryti išrūšiavus jas pagal dydį („Sort by Size“). Įvertinkite atsisiųstas programas ir pabandykite prisiminti, kada kuria iš jų, ypač užimančia daugiau vietos, naudojotės paskutinį kartą. Neatsimenate? Tada pašalinkite nenaudojamas programas ir palikite vietos naujoms.

Perkelkite nuotraukas ir vaizdo įrašus

Nors telefonu darytas nuotraukas ir vaizdo įrašus kartais smagu peržiūrėti tiesiog telefone, visai nebūtina ten jų laikyti, juolab kad aukštesnės kokybės nuotraukų galerijos gali užimti išties nemažai vietos. Paprasčiausias sprendimas nuotraukas perkelti į kompiuterį ar duomenų kaupyklą pasinaudojant USB laidu ar belaidžiu ryšiu. Tačiau nuotraukas galima patogiai saugoti ir internete – pavyzdžiui, pasinaudojant „Google“ paslauga „Picasa“. Galerijoje pasirinkę dalijimosi („share“) funkciją, pažymite nuotraukas, kurias norite perkelti į internetą, ir netrukus jos jau bus jūsų paskyroje. Jas galėsite pasiekti iš bet kurio kito įrenginio, o įprotis reguliariai išsaugoti gražiausias nuotraukas interneto galerijose (nebūtinai „Picasa“, bet ir „Facebook“, „Flickr“ ar bet kurio kito socialinio tinklo, kuriame galima dalintis nuotraukomis) labai praverčia telefoną netikėtai praradus.

Išvalykite programėlių podėlį

„Podėliu“ (taip lietuvių kalbos specialistai siūlo versti anglišką kompiuterijos terminą „cache“) vadiname įrenginio atmintinės sritį, kurioje saugomi laikinieji programų duomenys. Programų valdymo meniu patikrinę kelias programas aptikome, kad kai kurių užimamas podėlis ne toks jau ir mažas ‒ nuo kelių dešimčių kilobaitų iki megabaito ir daugiau. Išvalyti podėlį („Clear Cache“) galima pačiam, pasitelkiant jau minėtą programų valdymo funkciją, arba įsidiegti specialią programėlę – pavyzdžiui, programa „App 2 SD“ gali išvalyti visų programų naudojamą podėlį iš karto. Taip pat verta išbandyti specializuotas programas, tokias kaip „Easy Cache Cleaner“.

Patikrinkite, kas dar apkrauna telefono atmintį

Saugote daugybę duomenų telefone ir net nebepamenate, kas yra kas bei kurie duomenys užima daugiausiai vietos? Tai galima patogiai patikrinti su nemokama programa „Disk Usage“. Įvertinusi telefone saugomus duomenis, programa pateikia grafinę lentelę, kurioje labai aiškiai matyti, kas labiausiai „apkrauna“ jūsų telefono atmintį. Bylas ir programas čia pat galima peržiūrėti, o nereikalingas ištrinti. Žinoma, jeigu manote, kad šių bylų dar gali prireikti, neskubėkite jų trinti – geriau perkelkite jas į internetinę duomenų saugyklą, pvz. „DropBox“ ar „Box“, apie kurias taip pat jau pasakojome anksčiau.

Žinote, kaip dar telefone galima „išlaisvinti“ vieną kitą megabaitą? Būtinai pasidalinkite savo patarimais!