Įdomūs įrenginai

Pavargote nuo telefono? Patalpinkite jį į dėžę!

2020 vasario 18

Prisipažinkite – kartais telefone praleidžiate daugiau laiko negu norėtumėte. Sąmoningai save prigavus tokiais momentais kyla klausimas – ką galima dėl to padaryti? Kaip rasti teisingą technologijų balansą savo gyvenime?

Tai ką daryti?

Dizaino studija Londone Special Projects, bendradarbiaudama su Google, pasiūlė sprendimą – patalpinti dėmesio reikalaujančius įrenginius į dėžutes, kurios transformuotų telefonų funkcionalumą tam tikram laiko tarpui, taip paliekant laisvo daugiau laiko telefono savininkui pabūti ramiai be jokių distrakcijų.

Ką gali tokios dėžutės?

Viena iš dviejų dėžučių transformuoja telefoną į labai primityvią ryšio priemonę – ja galima paskambinti surenkant telefono numerį iš atminties ir priimti skambučius. Kita dėžutė leidžia daryti nuotraukas ir vaizdo įrašus, tačiau visiškai nematant rezultato. Ant popieriaus atspausdinti „mygtukai“ apšviečiami dėžutėje esančio ekrano kaskart juos „paspaudus“.

Išbandykite patys, bet…

Šių kūrinių autorius įkvėpė vis dažniau pasireiškiantis reiškinys, kai žmonės atostogoms ar laisvalaikiui nusiperka „mygtukinius“ telefonus, kad tiesiog pailsėtų nuo visų pranešimų, žinučių, programėlių ir nukreiptų savo dėmesį kitur, tik ne į išmaniojo ekraną. Šis metodas su laisvai atspausdinamomis ir suklijuojamomis dėžutėmis lengvai prieinamas ir nereikia pirkti atskiro telefono – tereikia parsisiųsti „Envelope“ programėlę iš Google Play. Deja, programėlė kol kas palaiko tik Google Pixel 3a telefoną. Todėl jei norite išbandyti skaitmeninę detoksikaciją, bus paprasčiau išsirinkti pigiausią „mygtukinį“ telefoną.