Patarimai

Patogiausi būdai dalintis nuotraukomis su draugais

2022-10-03

Trumpai:

  • Visi, iPhone turintys iOS 16 operacinės sistemos versiją, gali labai lengvai sukurti bendro naudojimo nuotraukų galeriją.
  • Bendra nuotraukų galerija galite dalintis su visais draugais – automatiškai arba rankiniu būdu.
  • Bendrose nuotraukų galerijose jas galite ne tik saugoti, bet ir redaguoti.
  • Jeigu naudojatės Android telefonu, bendrą nuotraukų galeriją galite sukurti Google Photos.
  • Sukūrus Google Photos albumą, visi turintieji prisijungimą, gali pridėti, trinti ir peržiūrėti nuotraukas.

Ar žinojote, kad žmonija kiekvienais metais padaro maždaug 1,72 trln. (1 720 000 000 000) nuotraukų? Vidutinio žmogaus telefone jų rastumėte maždaug 2100. Skaičiai įspūdingi, tačiau realistiški. Kai kišenėje nuolat nešiojamės aukštos kokybės kamerą, ir pleškiname per daug nesivaržydami. Tiesa, tokia technologinė revoliucija turi ir šiokį tokį šalutinį efektą. Nuotraukų peržiūrėjimas ir katalogavimas tapo labai individualistiška patirtimi. Dalinamės tik maža jų dalimi ir skrupulingai atrinkdami. Tačiau esama ir alternatyvų. Su pačiais svarbiausiais žmonėmis – draugais ir šeimos nariais – nuotraukų katalogais galite dalintis nepalyginamai patogiau. Tereikia telefone aktyvuoti kelias paprastas funkcijas.

Kaip kurti bendrus iOS nuotraukų katalogus?

Nuotraukų dalijimasis iCloudSkaičiuojama, kad statistinis iPhone savininkas telefone turi 2400 nuotraukų. Nieko nuostabaus – kai turi tokią neįtikėtiną kamerą, norisi nuolat naudotis jos teikiamais privalumais. Dar geriau tai, kad Apple siūlo labai patogų būdą, kaip su šeimos nariais ar draugais sukurti bendrą nuotraukų katalogą, kurį prižiūrėti būtų galima bendromis pastangomis.

Bendro iCloud nuotraukų katalogo kūrimas

Kuriant bendrą iCloud katalogą jums pravers funkcija Family Sharing. Tačiau pradėti reikėtų sukuriant patį albumą. Reikėtų, kad visi potencialūs jo naudotojai telefonuose turėtų iOS 16 operacinę sistemą. Jeigu jos dar neįsirašėte, tai nesunkiai padarysite sekdami šia instrukcija. Įsirašę atsidarykite telefono nustatymus ir spauskite savo vardą, o tada pasirinkite iCloud>Sync this iPhone, bei palaukite, kol jūsų turimos nuotraukos bus perkeltos į debesį. Kitas žingsnis – sukurti bendrą nuotraukų katalogą. Nustatymuose pasirinkite Photos>Shared Library>Start Setup. Jeigu norite, galite iš karto pridėti ir katalogo bendrasavininkius (šį veiksmą galite padaryti ir vėliau). Spauskite Add Participants, įrašykite žmogaus vardą, el. pašto adresą ir telefono numerį arba tiesiog naudokite pliuso ikonėlę, kuri nukreips į jūsų adresų knygos programėlę. Šią dalį pabaigsite pasirinkę Continue. Sistema paprašys pasirinkti nuotraukas, kurias norite perkelti į bendrą katalogą. Galite pasirinkti visas, padarytas konkrečią dieną arba tiesiog pažymėti po vieną. Kai sudėsite visas norimas, vėl spauskite Continue.

Kaip dalintis nuotraukomis iCloud‘e?

Kai išsirinksite nuotraukas, prieš dalindamiesi su visais grupės nariais, dar galite jas peržiūrėti. Spauskite mygtuką Preview Shared Library. Ekrane pamatysite vaizdą, kurį po to matys visi grupės nariai. Jeigu kažkuo dalintis visgi nenorite, paspauskite Select, pasirinkite nuotraukas, kurių nebenorite įkelti ir spauskite Move to Personal Library. Baigę peržiūrą, dar kartą pasirinkite Continue. Dabar galite dar kartą pakviesti į grupę norimus žmones. Tai padaryti galite keliais būdais. Pasirinkus Invite via Messages žmonėms bus išsiųsti kvietimai trumpąja žinute. Share Link sugeneruos nuorodą, kuria pasidalinsite jums patogiu kanalu. Taip pat galite patikslinti, kaip yra dalijimasi nuotraukomis: Share Automatically reiškia, kad tai įvyks automatiškai, kai tik visi grupės dalyviai bus netoli vienas kito, o Share Manually Only turėsite aktyvuoti patys, pakartodami anksčiau nurodytus žingsnius.

Kaip redaguoti nuotraukas iCloud galerijoje?

Bendros iCloud galerijos pliusas ir tas, kad nuotraukas koreguoti čia gali visi, turintys prieigą. Galite kopijuoti, dalintis, ištrinti ir t. t. Tiesiog pasirinkite norimą, keletą sekundžių palaikykite ant jos pirštą ir pasirodžiusiame meniu spustelėkite reikalingą mygtuką. Tarkime, Edit. Taip aktyvuosite redagavimo įrankius ir galėsite koreguoti kontrastą, ryškumą, spalvingumą ir kitus nuotraukos aspektus. Ir žinoma, jeigu esate bendro katalogo kūrėjas, galite jį ir administruoti. Nustatymuose pasirinkite Photos>Shared Library. Čia galėsite pridėti naujus arba ištrinti esamus grupės narius, patvirtinti kitų bandomas įkelti nuotraukas, įjungti automatinį dalijimąsi arba ištrinti katalogą.

Kaip kurti bendrus Google Photos katalogus?

Nuotraukų dalijimasis Google PhotosJeigu naudojatės Android telefonu, arba dėl vienokių ar kitokių priežasčių prioritetą teikiate Google įrankiams, galimybę dalintis bendrais albumais taip pat turite. Tam tiesiog reikės atlikti kelis veiksmus savo Google Photos paskyroje.

Kaip sukurti bendrą Google Photos albumą?

Google Photos – nepakeičiamas įrankis nuotraukoms archyvuoti ir kataloguoti. Jeigu jį naudojate, puikiai žinote, kad pats algoritmas nuotraukas čia sudėlioja pagal jų padarymo laiką, vietą ar netgi vaizduojamus žmones. Albumus kurti gali ne tik sistema, bet ir jūs patys. Norėdami sukurti bendrą nuotraukų albumą atsidarykite Google Photos programėlę ir spustelėkite ekrano apačioje esančią ikonėlę Photos. Matysite visas turimas nuotraukas. Pasirinkite norimas ir spustelėkite ikonėlę +Add to. Pasirodžiusiame mini meniu pasirinkite Shared Album. Dabar teliks sugalvoti albumo pavadinimą, paspausti Share, o tada pasidalinti juo su visais žmonėmis, kuriems norite suteikti tokią prieigą. Štai ir viskas. Jūs ką tik sukūrėte bendrą albumą.

Kaip administruoti bendrą Google Photos albumą?

Kai jau sukursite bendrą albumą ir pakviesite prie jo prisijungti artimuosius, suteikite jiems galimybę patiems kelti ir redaguoti nuotraukas. Atsidarykite savo sukurtą bendrą albumą ir spustelėkite More Options (trijų taškelių ikona)>Options, o tada pažymėkite varnelę prie pasirinkimo leisti kitiems pridėti savo nuotraukas bei video. Beje, jeigu esate albumo šeimininkas, ir dėl kokių nors priežasčių norite atimti kam nors prieigą prie jo, tai irgi galite padaryti. Tiesiog atidarykite bendrą albumą, paspauskite trijų taškelių ikoną ir pasirinkite Options. Slinkite žmonių sąrašu žemyn, kol surasite žmogų, kurį norite pašalinti, ir vėl paspauskite trijų taškelių ikoną, o tada Remove person. Tai padarius, žmogus nebeteks privilegijos matyti jūsų albumą.