Gyvenimo būdas

Patarimai, kaip vasarą apsaugoti savo telefoną

2020-06-09

Ar kada pagalvojote, kad vasara – tai labai įtemptas laikotarpis jūsų telefonui? Visų pirma, jam nuolat tenka kęsti karštį ir tiesioginius saulės spindulius. Padidėja ir tikimybė sušlapti, išsivolioti purve, iškristi iš šeimininko rankų ir pan. Kitaip tariant, vasarą su savo telefonu reikėtų būti dar atsargesniams bei papildomai jį apsaugoti. Gera naujiena ta, kad tai padaryti ne taip ir sudėtinga. Jums tereikia atsiminti kelis svarbiausius patarimus bei pasirūpinti aksesuarais, suteiksiančiais jums ne tik daugiau saugumo, bet ir patogumo.

Telefono švara vasarą

Vasarą telefono švarai derėtų skirti padidintą dėmesį. Priežastis labai paprasta. Kai oras karštas, mes daug daugiau prakaituojame, o tai reiškia, kad telefoną nuolat liečiame drėgnesniais pirštais ir kitomis kūno dalimis. Dar blogiau tai, kad prakaite esama ir nemažai druskos, kuri padaro netgi daugiau žalos nei pati drėgmė. Žinoma, tai nereiškia, kad prie telefono turėtų būti baisu ir prisiliesti. Paprasčiausiai jį reikėtų šiek tiek dažniau valyti. Tai nesunkiai padarysite, naudodami pačias paprasčiausias priemones. Kitas patarimas – investuokite į apsauginę plėvelę ar stikliuką. Šie aksesuarai padės išvengti druskų kaupimosi ant ekrano. Tuo tarpu telefono dėklas sutrukdys drėgmei patekti į jautriausias telefono zonas – jo jungtis.

Telefono apsauga nuo vandens

Bene didžiausią pavojų telefonui vasarą kelia vanduo. Tiek daug laiko praleidžiant prie vandens telkinių, labai sunku išvengti netikėtų įkritimų, aptaškymų ir panašių incidentų. Vėlgi, svarbiausiai pasirūpinti prevencija. Taip, didelė dalis šiuolaikinių flagmanų, tokių kaip iPhone 11 ir 11 Pro ar Samsung Galaxy S20, turi IP68 reitingą, reiškiantį, kad šie telefonai gali atlaikyti net ir gana ilgą panardinimą po vandeniu, bet senesni ar vidutinės klasės modeliai tokiais sugebėjimais paprastai negali pasigirti.  Žinoma, jeigu mėgstate gyventi aktyviau, galbūt verta pamąstyti net ir apie Samsung Galaxy XCover. Papildomos apsaugos suteikia ir specialūs dėklai bei plėvelės. Jeigu jau nutiko taip, kad telefoną ištiko rimtesnė nelaimė, nepanikuokite. Išimkite iš jo SIM bei atminties korteles ir nakčiai patalpinkite ryžių dubenyje. Šios kruopos labai gerai sugeria drėgmę, tad toks paprastas triukas dažnai padeda. Jeigu, vis dėlto, šis metodas nesuveikė, jums visada pagelbės Smart Master meistrai.

Vasariška kaitra, pavojinga telefonui

Karštą vasaros dieną būtina atsiminti dar kelis labai svarbius patarimus. Visų pirma, stenkitės niekada nepalikti savo telefono automobilyje. Kartais tai padarome, nes manome, kad taip bus saugiau (apie tai šiek tiek vėliau), bet iš tikrųjų savo numylėtą prietaisą taip tik lėtai, bet užtikrintai, žalojame. Stovinčiame automobilyje temperatūra gana greitai pasiekia artimą pirčiai, todėl kyla rizika, tiesiogine ta žodžio prasme, iškepti telefono mikroschemas. Dar vienas patarimas – nedėlioti prietaisų vienas ant kito. Taip, jeigu turite abipusio belaidžio krovimo funkciją palaikantį telefoną, labai patogu, gulint paplūdimyje, šiek tiek pagelbėti draugui. Tačiau turėkite omenyje, kad prietaisai generuoja karštį. Kai jo daug dar ir pačioje aplinkoje, telefonai gali įkaisti iki pavojingo lygio. Teisingiausia būtų juos krauti arba patalpose, arba bent jau šešėlyje. Tiesą sakant, pačiomis karščiausiomis dienomis reikėtų vengti net ir mobiliųjų žaidimų, būnant lauke.

Telefono saugumas – blogiausias scenarijus

Deja, bet vasarą labai pagausėja vieno pobūdžio nemalonių incidentų – vagysčių. Tam paprasčiausiai susidaro kaip niekada daug palankių sąlygų. Mes daug laiko praleidžiame miniose, viešojo susibūrimo vietose, paplūdimiuose. Vieną kitą minutę be priežiūros paliktas telefonas tampa ypač lengvu grobiu. Visiškai nuo vagišių apsisaugoti neįmanoma, bet galime padaryti taip, kad daryti nusikaltimų jiems paprasčiausiai neapsimokėtų. Būtinai naudokitės iOS esančia „Find My iPhone“ arba Android „Find My Device“. Šie įrankiai parodys, kur yra telefonas ar netgi išgąsdins vagį garsiniu signalu. Blogiausiu atveju, patirtus nuostolius kompensuoti galima ir telefoną iš anksto apdraudžiant. Tokiu atveju, jums pakaks tiesiog registruoti įvykį, o jūsų modelis bus pakeistas nauju. Technologijos padės apsaugoti ne tik telefonus, bet ir kitus daiktus. Specialūs ieškikliai tvirtinami prie jų ir perduoda informaciją tiesiai į išmaniojo telefono programėlę.