Gyvenimo būdas

Patarimai ir įrankiai pradedančiajam žaidėjui: specialios pelės, klaviatūros, ausinės

2020 gegužės 13

Žaidimai – sparčiausiai auganti ir didžiausias pajamas generuojanti pramogų industrijos dalis. Skaičiuojama, kad visame pasaulyje šiuo metu yra apie 2,5 mlrd. reguliariai žaidžiančiųjų ir šis skaičius tik auga. Skaičiuojama, kad pernai žaidimų industrijos pajamos siekė 152 mlrd. dolerių, o iki 2025 m. jos turėtų padvigubėti ir pasiekti 300 mlrd. ribą. Kodėl žaidimai tokie populiarūs? Galime net nekalbėti apie visas tas puikias emocijas, kurias jie suteikia. Tai savaime aišku. Labai svarbu ir tai, kad ši pramogų rūšis puikiai prisitaiko prie mūsų. Žaisti galime pačiais įvairiausiais būdais ir formatais. Kiekvienas gali sau išsirinkti priimtiniausią. Jeigu esate pradedantysis žaidėjas, jums tikrai pravers keli patarimai apie žaidimų įrankius.

Kokias žaidimų platformas renkamės?

Žaidimų industrija ypatinga savo įvairove. Ji netgi skirstoma į kelias pagrindines grupes: mobiliųjų žaidimų, konsolių, asmeninių kompiuterių ir planšečių. Gal kažkam tai bus šiek tiek netikėta, bet didžiausia iš jų šiuo metu yra mobilieji žaidimai. Pernai jie sudarė 38 proc. rinkos dalies. Antroje vietoje konsolės (31 proc.). Trečioje – asmeniniai kompiuteriai (23 proc.). Šios grupės pakankamai skiriasi savo įsitraukimo lygiu. Mobiliuosius žaidimus dažniausiai renkasi vadinamieji „casual“ žaidėjai arba tie, kurie dar tik pradeda atrasti šią pramogų rūšį. Konsolės – Xbox One, Play Station 4 ar Nintendo Switch – yra ta platforma, kurioje pasirodo žinomiausi ir populiariausi žaidimai. Tuo tarpu asmeninių kompiuterių rinka labiausiai pamėgta, „žaidėjų su stažu“, mėgstančių žaisti komandomis bei interneto bendruomenėse.

Nešiojamas ar stacionarus žaidimų kompiuteris?

Kodėl žmonės renkasi žaisti su asmeniniais kompiuteriais? Toks pasirinkimas labai daug pasako apie tai, kokius žanrus jie labiausiai mėgsta. Asmeniniai kompiuteriai idealiai tinka strategijos, RPG ar pirmojo asmens šaudyklių gerbėjams. Jeigu jie traukia ir jus, ko gero, būtent šią platformą ir reikėtų rinktis. Tačiau tokiu atveju kyla klausimas, kokį kompiuterį rinktis: nešiojamą ar stacionarų. Nešiojami žaidimams skirti kompiuteriai savo galios ir greičio savybėmis jau tikrai dramatiškai nebenusileidžia stacionariems analogams. Ką jau kalbėti apie akivaizdų pranašumą – mobilumą ir kompaktiškumą. Žinoma, stacionarus kompiuteris labiau išsiskiria savo galimybėmis jį tobulinti. Kitaip tariant, jis suteikia galimybę jį nuolat tobulinti, keičiant detales ir taip nuolat didinant galią. Sprendžiant, kokią sistemą rinktis, reikėtų paklausti savęs, kas jums svarbiau: tobulinimo galimybės ar patogumas.

Priedai žaidimų kompiuteriui

Vis dėlto, tiek nešiojami, tiek stacionarūs žaidimų kompiuteriai turi dar vieną didelį pliusą. Jų galimybes labai lengvai išplėsite įvairiais priedais. Pavyzdžiui, su gera pele, klaviatūra ar ausinėmis. Ką reikėtų žinoti, renkantis kiekvieną iš jų?

Kaip išsirinkti žaidimų klaviatūrą?

Klaviatūra ir pelė – tai svarbiausi žaidėjo įrankiai. Tiksliau, intensyviausiai naudojami. Skirtumas tarp geros ir prastos klaviatūrų kažkam gali atrodyti nereikšmingas, bet iš tikrųjų daro milžinišką įtaką mūsų mėgavimuisi žaidimu. Visų pirma, turėkite omenyje, kad na… žaidėjai tikrai nėra patys švelniausi žmonės. Įtampa, frustracija ir tiesiog žaidimo įkarštis nejučia priverčia būti šiurkštesniais nei norėtųsi. Taigi, klaviatūra turėtų būti pagaminta iš tvirtų medžiagų. Pavyzdžiui, Apex 5 modelio korpusui panaudotas ilgaamžis aliuminio lydinys. Labai gerai, jeigu klaviatūra ir atspari drėgmei, tokia yra tiek minėtoji Apex 5, tiek Apex 3.  Ypač svarbus ir naudojimosi patogumas. Kadangi žaisdami praleisite tikrai daug laiko, ergonomiškas, riešus saugantis dizainas – būtinas. Galų gale, mygtukai. Vadinamoji jų membrana turėtų pasižymėti jautrumu ir preciziškumu, suteikti maksimalios kontrolės pojūtį. O dar malonesnę patirtį sukurs specialūs papildomi mygtukai, kuriems galima priskirti būtent jums aktualias funkcijas.

Kaip išsirinkti žaidimų pelę

Kompiuterio pelė neabejotinai bus tas įrankis, kurį žaisdami jūs liesite dažniausiai (praktiškai nepertraukiamai), todėl ją rinktis reikėtų ypač kruopščiai. Visų pirma, paklauskite savęs, kaip jūs mėgstate ją laikyti. Išskiriami trys dažniausiai pasitaikantys pelės laikymo būdai: visu delnu (kai plaštaka laikoma ant pelės), „letena“ (pirštai išsilenkę taip, kad primena leteną) ir pirštų galiukais (pelė liečiama tik pirštais). Gera žaidimų pelė leidžiasi laikoma taip, kaip jums patogiausia. Tokie modeliai, kaip Sensei Ten ar Rival 3 , sukurtos taikant ergonomiško dizaino principus, todėl rankos nevargina net ir žaidžiant ištisas valandas. Dar daugiau komforto sau suteiksite ir pelę padėdami ant specialaus kilimėlio.  Beje, jis palengvins ir patį valdymą, optimizuodamas optinės įrankio sistemos darbą. Nenustebinsime pasakydami, kad gera pelė pasižymi intuityvumu ir momentine reakcija į vartotojo komandas.

Kaip išsirinkti žaidimo ausines?

Dar vienas įrankis, kuriuo reikėtų pasirūpinti žaidėjams – tai ausinės su mikrofonu. Tai ypač aktualu tiems, kurie mėgsta žaisti internete su kitais žmonėmis. Tokiu atveju ausinės tampa nebe vien įrankiu, padedančiu giliau pasinerti į žaidimo pasaulį, bet ir esminiu komunikacijos įrankiu. Pasirinkimo procesą derėtų pradėtų nuo vieno konkretaus klausimo: jūsų ausinės bus su, ar be laido. Belaidės pranašesnės savo laisvumu. Jums nereikės jaudintis, kad kažkur po ranka maišysis dar vienas laidas, ar kad netyčia jį ištrauksite iš lizdo. Jeigu jaudinatės dėl vadinamosios delsos, galite nusiraminti. Tokie pažangūs ausinių modeliai, kaip Arctis 1, jos praktiškai neturi. Visgi belaidės sistemos – tai didesnė investicija. Jeigu dar nesate jai pasiruošę, jūsų poreikius turėtų patenkinti ir, pavyzdžiui, Arctis 3. Šie modeliai ne tik pasižymi ergonomišku dizainu, nevarginsiančių ausų, bet ir turi triukšmą blokuojančius mikrofonus, ypač praversiančius, kai su komandos draugais reikės susikalbėti maksimaliai aiškiai.