Patarimai

Palyginkime Apple Music, Deezer ir Spotify

2015 liepos 27

palyginkime-apple-music-deezer-ir-spotify-long.jpgTikriausiai dabar muzikos klausote ne keisdami kompaktus savo „Walkman“ diskų grotuve, bet tiesiog prijungdami ausines prie telefono. „Apple“ tikraisujaukė muzikos pasaulio vandenis, kai dar 2003 metais paskelbė apie „iTunes“, o šiemet, deja, jau kiek atsilikęs, brangiausias pasaulyje „obuolių ūkis“ paskelbė apie muzikos paslaugą „Apple Music“. Visgi tai tikrai ne pirmoji tokia aplikacija, skirta kasdieniam muzikos klausymui.

 

Apple nenori nusileisti

Nieko neslepiant, „Apple Music“ buvo bendrovės atsakas į „Spotify“, „Deezer“ ir kitų prekių ženklų, pasiekiamų tik JAV („RDio“ ar „Tidal“), populiarumą. Ar ši muzikos platforma kažkuo skiriasi nuo jau esančių rinkoje? Gal „Apple Music“ turi kažkokį nepranokstamą pranašumą? Visi atsakymai ir palyginimas su dviem jau populiariausiomis programėlėmis – „Deezer“ bei „Spotify“ – tiesiog čia, tiesiai prieš jūsų akis. 

„Apple Music“ nėra išskirtinė savo idėja – tai tokia pati muzikos klausymo programa, kaip ir kitos, esančios rinkoje, turi ir panašias funkcijas. Pavyzdžiui, „For You“ parinktyje rasite jums rekomenduojamas dainas bei atlikėjus, atsižvelgiant į tai, kokią muziką klausėte prieš tai. Už tam tikrą mėnesinį mokestį gaunate priėjimą prie „Apple Music“ kartotekoje esančių 30 mln. įrašų – nevyniokime žodžių į vatą, visa tai turi ir kitos tokios programėlės.

 

Kelios adatos šieno kupetoj

„Apple“ žino, kad jų kūrinys nėra technologinė naujiena, būtent todėl akcentuoja tris išskirtinius bruožus: „Beats 1“, kuruojamus grojaraščius ir „Connect“. Daugiausiai dėmesio iš jų turėtų būti vertas „Beats 1“.

Tai tam tikra radijo stotis, visą parą transliuojanti  Los Andželo, Niujorko ar Londono didžėjų grojamą muziką, popkultūros naujienas bei interviu su atlikėjais.

Kuruojamus grojaraščius turi ir visos kitos programėlės, be to, tai yra glaudžiai susiję su „For You“ parinktim, o „Connect“ yra tarsi tam tikras socialinis muzikantų ir jų gerbėjų tinklas. Prisijungę prie „Connect“ galite sekti savo mėgstamus atlikėjus, jų grojaraščius, sužinoti naujienas, pamatyti nuotraukas iš užkulisių ir pan.

Tikriausiai vienintelis tikrai išskirtinis „Apple Music“ bruožas yra tai, kad per programėlę taip pat galite žiūrėti ir norimų dainų vaizdo klipus. To nesiūlo jokia kita rinkoje esanti muzikos klausymo paslauga.

 

Apple Music, Spotifty ar Deezer?

Kuri iš trijų rinkoje populiariausių muzikos klausymo paslaugų apsimokiausią vartotojui? Juk visuomet norime už mokamus pinigus gauti maksimumą.

„Apple Music“ bent jau kol kas suteikia 3 mėnesių nemokamą testavimą. Po to paslauga kainuoja 9,99 dolerius, pagal valiutų kursus matome, kad tai yra apytiksliai 9 europietiški pinigai. Už juos galėsite naršyti 30 mln. įrašų kartotekoje, tačiau joje nerasite tokių atlikėjų kaip Prince, The Beatles, The Black Keys naujausių albumų.

Kita visame pasaulyje populiari muzikos paslauga yra „Spotify“, siūlanti nemokamą pirmąjį mėnesį. Vėliau paslauga kainuos 6,99 EUR per mėnesį, už kuriuos galėsite rinktis iš tiek pat – 30 mln. – dainų. „Spotify“ šiuo metu yra populiariausia programa, kuria naudojasi maždaug 70 mln. vartotojų visame pasaulyje. Visgi tikriausiai teko girdėti nemažą sujudimą sukėlusį Taylor Swift ir „Spotify“ skandalą, po kurio atlikėja išėmė savo naujausius albumus iš „Spotify“.

Trečia alternatyva – „Deezer“. Ši muzikos klausymo paslauga su 16 mln. vartotojų nėra tokia populiari ar skambanti visų lūpose kaip „Spotify“, tačiau turi nemažą konkurencinį pranašumą. Už 5,79 EUR per mėnesį „Tele2“ klientai gauna galimybę prieiti prie didžiausios kartotekos – net 35 mln. įrašų, o už 7,49 EUR – ne tik „Deezer‘is“ telefone, bet ir neribotas duomenų srautas muzikai klausytis per šią programėlę.

Būtent dėl to dauguma muzikos apžvalgininkų įvardija „Spotify“ kaip populiariausią, „Apple Music“ – daugiausia žadantį, o „Deezer“ – geriausią. Su didžiausia įrašų kolekcija, „offline“ rėžimo galimybe, dainos žodžių rodymo parinktimi ir dar daugiau „Deezer“ šiuo metu yra geriausia, ką vartotojas gali gauti už 5.79 EUR per mėnesį.