WWDC – vienas svarbiausių renginių Apple kalendoriuje. Jau pats konferencijos pavadinimas sufleruoja, kad daugiausiai dėmesio čia skiriama su programine įranga susijusioms naujienoms. Būtent per WWDC Apple visam pasauliui pristato būsimąsias iOS, iPadOS, macOS versijas. Tačiau vien tuo paprastai neapsiribojama. Dažnai sužinome ir apie kai kurias technologijų naujienas – naujus kompiuterių modelius ir pan. WWDC 2022 tikrai nenuvylė. Užkulisiuose jau senokai kalbama, kad šie metai Apple yra labai svarbūs strategiškai – per ateinančius mėnesius ketinama pristatyti kaip niekada daug naujų produktų. Panašu, kad tokie gandai tikrai turėjo pagrindo. WWDC 2022 iš tikrųjų buvo pilna intriguojančių žinių. Pristatome pačias svarbiausias naujienas.
Naujoji iOS 16
Skaičiuojama, kad visame pasaulyje šiuo metu yra maždaug 900 mln. veikiančių iPhone. Tai milžiniškas skaičius. Joks kitas Apple produktas nedaro įtakos tiek daug žmonių. Nieko nuostabaus, kad būtent su iPhone susijusios naujienos sulaukia daugiausiai žiniasklaidos ir plačiosios auditorijos dėmesio. iOS 16 – pati naujausia šiems telefonams skirta operacinė sistema. Su kiekviena versija Apple diegia tai daugiau, tai mažiau atnaujinimų. Šie metai atnaujinimų atneša gana daug. Pačios ryškiausios permainos laukia pranešimų centre – jie dėliojami ir grupuojami gerokai patogiau. Užuot kritę iš viršaus į nuolat augančią krūvą, dabar jie tarsi išsivynios iš apačios. Be to, jeigu pranešimas giminingas prieš tai buvusiam (tarkime, laukiate Wolt pristatymo), senasis pranešimas tiesiog atsinaujins. Ryškiausiai pakeitimus visgi pastebėsite lock screen‘e. Čia darbalaukiai įgavo widget‘ams būdingų savybių, tad gana daug veiksmų galėsite atlikti visai neatrakinę telefono. Be to, pagaliau galėsite keisti laikrodžio ir kitų skaičių bei raidžių šriftus. Tai leis dar labiau personalizuoti telefoną. Žinučių programėlė taip pat reikšmingai patobulėjo. Nuo šiol galėsite atsiimti jau išsiųstą žinutę, taip pat gautąsias pasižymėti kaip neperskaitytas bei sugrįžti prie jų tada, kai jums patogiau. Bendrai paėmus, iOS 16 yra kaip niekada lanksti bei siūlo itin daug personalizacijos galimybių, apie kurias dar tikrai bus progų pasikalbėti išsamiau.
Naujoji iPadOS 16
Apple gaminamiems iPad‘ams rinkoje iki šiol tiesiog nėra rimtų konkurentų. Pačios kompanijos gaminami procesoriai, veikiantys darnoje kartu su iPadOS sukuria kombinaciją, kuri vartotojams suteikia itin daug funkcionalumo ir lankstumo. Vis daugiau žmonių eksperimentuoja bandydami juo pakeisti nešiojamąjį kompiuterį. Pastarąjį procesą dar palengvinti turėtų bene pagrindinė iPadOS 16 funkcija – multitasking vartotojo sąsaja. Apple operacinę sistemą atnaujino taip, kad gerokai palengvintų vartotojui šokinėjimą nuo vienos programėlės prie kitos, suteikdama maksimaliai daug lankstumo ir laisvės. iPad virsmas į konkurentą nešiojamajam kompiuteriui prasidėjo jau senokai ir įsibėgo su Slide Over bei Split View funkcijų įdiegimu, bet su iPadOS 16 neabejotinai įgaus dar daugiau pagreičio. Kita naujiena – ta pati, kaip ir iOS 16. Apple iš pagrindų permąstė tai, kaip vartotojas turėtų matyti gaunamus pranešimus. Naujojoje operacinėje sistemoje jie pateikiami koncentruočiau, kryptingiau ir patogiau. Apple taip pat pabrėžia naujosios operacinės sistemos bendradarbiavimo galimybes. Nuo šiol turėtų būti kaip niekada paprasta kartu dirbti prie bendrų projektų.
Naujoji macOS 13
macOS – operacinė sistema, veikianti Apple nešiojamuose kompiuteriuose. Kaip žinia, amerikiečių gamintojas labiausiai garsėja tuo, kaip puikiai jo prietaisai susijungia į vientisą ekosistemą, keičiasi informacija, leidžia vartotojui šokinėti nuo vieno ekrano prie kito apie tai nė nesusimąstant. Pastarosios macOS versijos – Big Sur ir Monterey – kaip tik ir atspindėjo Apple siekį kuo geriau tarpusavyje integruoti skirtingas platformas. Operacinių sistemų dizainas netgi supanašėjo. Tarkime, Monterey įgavo gana daug iOS bei iPadOS bruožų, suvienodėjo jų programėlės. Pati naujausia macOS 13 Ventura tęsia pokyčius. Juos ypač gerai identifikuosite programėlėje System Preferences. Ji jau labai ilgai beveik nesikeitė, tad pribrendo pokyčiams. Kaip ir buvo galima įtarti, programėlė įgavo gana daug iOS bruožų. Tačiau didžiausios macOS 13 Ventura naujienos plika akimi taip akivaizdžiai nematysite – permainos slepiasi po kapotu. Naujoji operacinė sistema turėtų dar labiau paspartinti perėjimą prie pačios Apple gaminamų procesorių. Juos turinčiuose kompiuteriuose ji ne tik veiks sklandžiau, bet ir pasiūlys pluoštą funkcijų, kurios neprieinamos Mac‘ams su senaisiais Intel procesoriais.
watchOS 9 naujienos
Apple Watch naujienos per WWDC paprastai šiek tiek nublanksta prieš kitas. Vis dėlto, be reikalo. Per palyginti trumpą gyvavimo istoriją Apple Watch jau suspėjo tapti gana svarbia Apple ekosistemos dalimi. Dar daugiau, išmaniųjų laikrodžių srityje galime nesunkiai matyti labai sparčią technologinę pažangą. Tai tik dar kartą patvirtina ir naujoji watchOS 9 operacinė sistema. Dramatiškų pokyčių čia tikrai nepamatysite, tačiau įdiegta labai daug smulkių patobulinimų, paversiančių jūsų Apple Watch dar geresniu kasdieniu pagalbininku. Naujienų sąraše – visiškai švieži laikrodžio ekranai. Taip pat dar daugiau mankštos režimų. Health programėlėje rasite dar daugiau funkcijų ir informacijos, skirtos moterims. Patobulėjo miego stebėjimo režimas. Dar kokybiškiau veikia palydovinis ryšys, tad trumpąsias žinutes ir SOS pranešimus patikimai siųsite ir dingus ryšiui. Galų gale, watchOS 9 turi low-power mode, labai praversiantį, kai laikrodis bus ant išsikrovimo ribos.
MacBook Air ir naujieji M2 procesoriai
Paskutinioji, ir pati didžiausia WWDC naujiena iš tikrųjų net nėra naujiena apie programinę įrangą. MacBook Air – patys populiariausi Apple nešiojamieji kompiuteriai. Nors 2020-aisiais pasirodžiusi šio modelio versija ir išsiskiria galia ir neįtikėtina baterija, pats kompiuterio dizainas per daug nesikeitė nuo pat 2018 m. Apple dabar būtent tai ir padarė – modelis modernesnis, spalvingesnis (Apple siūlo net kelias spalvas), jo ekranas ryškesnis. Naujasis MacBook Air – vos 11,3 mm storio, turi 13,6 colių įstrižainės ekraną su notch‘u. Stulbina baterijos sugebėjimai – Apple žada, kad kompiuteris veiks net iki 18 valandų. Visiškai tuščia baterija iki 50 proc. įkraunama vos per pusvalandį. Tačiau ne ką mažiau svarbu ir tai, kas yra viduje. Taip, čia veikia pats naujausias M2 procesorius. M2 – jau per dvejus metus sukauptos patirties ir inovacijų rezultatas. Lyginant su paskutiniaisiais Intel modeliais, M2 procesorius yra net iki penkių kartų, o lyginant su 2020-ųjų M1, iki 40 proc. greitesnis. Rinktis galėsite iš 8 GB, 16 GB ir 24 GB RAM versijų.