Gyvenimo būdas

Ar jau gailitės dėl dalyvavimo #10yearschallenge? Pačios keisčiausios internetinės sąmokslo teorijos

2019 kovo 27

Internetas – tai neįtikėtinai efektyvi  informacijos saugojimo ir sklaidos priemonė. Tiesa, čia būtina pridėti žvaigždutę su išnaša „yra šalutinis poveikis“. Mat internete visos žinios sklinda vienodu greičiu. Net ir pačios kvailiausios bei nieko bendro su realybe neturinčios. Ar tuomet labai nuostabu, kad ir visai neseniai internete praūžęs #10yearschallenge irgi sukėlė žmonėms įtarimų? Tiesa sakant, visame internetinių sąmokslo teorijų fone ši netgi skamba gąsdinančiai įtikinamai.

_-20

O kaip jūs išgyvenote #10yearschallenge? Galbūt patys jame dalyvavote, dalindamiesi savo nuotraukomis? Pačiame šios mados įkarštyje kažkas paklausė: jeigu jūs kurtumėte veido atpažinimo algoritmą, prisitaikantį prie žmogaus išvaizdos pokyčių, kaip įtikintumėte žmones pasidalinti savo duomenimis? Galbūt sukurtumėte štai tokį iššūkį… Turint omenyje nuolat pasigirstančius įtarimus, kad Facebook Messenger slapta klausosi mūsų pokalbių, visai nereikėtų stebėtis, jog daugybė žmonių gana lengvai patikėjo šia sąmokslo teorija. Kaip ten buvo iš tikrųjų? Atsakymą žino tik pats Facebook.

_2-23

Šią sąmokslo teoriją ypatingai mėgsta simpatizuojantys Donald’ui Trump’ui. Q – tai interneto forumuose reikštis pradėjęs asmuo, kuris teigia dirbantis Vyriausybėje ir atskleidinėjantis politinės sistemos bandymus nuversti prezidentą ir pažeminti jo rinkėjus. Anot Q, D. Trump’as yra kilnus kovotojas prieš išorines jėgas, kurios tikslas sukelti šalyje suirutę. Šią sąmokslo teoriją jau spėjo pasigauti milijonai žmonių. Tiesa, Q teiginių autentiškumo vis dar niekam nepavyko įrodyti.

_3-24

Ko gero, vis dar atsimenate prieš penkerius metus per visą pasaulį nuvilnijusią Ice Bucket Challenge madą. Prasidėjęs kaip labdaros akcija, šis fenomenas kelioms savaitėms tiesiog okupavo visą internetą. Tiesa, tuo džiaugėsi toli gražu ne visi. Atsirado ir tokių, kurie dievagojosi, kad apsiliejimas šaltu vandeniu iš tikrųjų yra senas iliuminačių bei satanistų ritualas, atliekamas prieš aukojant žmogų. Visgi, mūsų žiniomis, Ice Bucket Challenge apsiėjo be žmonių aukų.

_4-20

Vos tik mobiliųjų technologijų kūrėjai pradėjo kalbėti apie 5G ryšį į viešumą pradėjo lįsti ir apokalipsę prognozuojantys skeptikai. Anot jų, šiai technologijai naudojamas bangų dažnis gali, tiesiogine ta žodžio prasme, iškepti žmones. Tiesa, tokie teiginiai mažų mažiausiai nepagrįsti. Žalingo 5G (o ir jokio kito mobiliojo ryšio) niekas dar taip ir nepademonstravo. Inžinieriai tiesiog moja ranka, sakydami, kad panaši panika kyla praktiškai dėl kiekvieno rimtesnio technologinio proveržio.

_5-18

Priešingai gana dažnam įsitikinimui, dėl Žemės apvalumo europiečiai ginčytis nustojo dar 3 amžiuje pr. Kr. Kodėl tuomet žmonija prie plokščios žemės teorijos sugrįžo dabar, kai mes turime palydovus, raketas ir kitas galaktikas matančius teleskopus? Šio keisto fenomeno šaknys siekia XIX amžių, o jį pagimdė keli to meto pseudomokslininkai. Daugiau ne šimtmetį šie pamąstymai buvo visiškose informacijos paraštėse, bet interneto ir socialinių tinklų demokratiškumas leido ją paskleisti taip plačiai, kad situacija tapo nebekontroliuojama.