Išmanieji įrenginiai

OnePlus Nord serija plečiasi: ką tai reiškia

2020-11-27

OnePlus, technologijų kompanijų standartais, tebėra gana jaunas prekės ženklas. Įmonė įkurta vos prieš septynerius metus, o pirmąjį telefoną išleido prieš šešerius. Rinkoje, kurioje labai svarbus vartotojų pasitikėjimas (telefonas juk visgi yra pakankamai brangus prietaisas ir ilgalaikė investicija), mažai ir naujai kompanijai gretai išsikovoti pozicijas po saule tikrai nėra lengva. Tačiau OnePlus tai sėkmingai daro. Pagarsėjusi kaip „flagmanų žudikų“ gamintoja, ji stabiliai auga, tapdama vis rimtesne konkurente Apple, Samsung ar Xiaomi. Panašu, kad kompanija net neketina sustoti ir netgi yra pasiruošusi dar vienam šuoliui pirmyn. Ir tai padaryti leis net ne flagmanas, o gerokai kuklesnis modelis: OnePlus Nord N100.

OnePlus telefonų evoliucija

OnePlus istorija – gana išskirtinė. Jeigu Apple ar Samsung, dar prieš pradėdamos gaminti išmaniuosius telefonus, jau buvo didžiulės visame pasaulyje žinomos kompanijos, tai šis prekės ženklas veiklą pradėjo kaip visiškas startuolis. Įkūrėjai Pete Lau ir Carl Pei tiesiog paliko kinų gigantą Oppo ir nutarė viską daryti patys. Kurį laiką OnePlus gamindavo po vieną telefoną per metus ir turėjo gana nedidelę, bet labai įsitraukusią auditoriją. Patys gamintojo modeliai nuolat susilaukdavo panegirikų iš technologijų entuziastų dėl savo galios, greičio ir puikių ekranų. Žinomumui pamažu augant, plėtėsi OnePlus pasiūla, keitėsi ir jos reputacija. OnePlus 8 Pro jau niekas nebevadino „flagmanų žudiku“. Tai modelis, galintis konkuruoti su bet kuo. Kompanijos auditoriją dar labiau išplėtė vidutinės klasės stereotipus laužantis OnePlus Nord. Panašu, kad jis tampa pamatiniu akmeniu tolimesnei kompanijos plėtrai.

Ką sugeba naujasis OnePlus Nord N100?

OnePlus labai ilgai stengėsi išsiskirti savo modelių galia ir naudojo tik 800 serijos Snapdragon procesorius. Kitaip tariant, pačius geriausius Android rinkoje. OnePlus šiemet pirmą kartą jau sulaužė šią tradiciją. OnePlus Nord buvo pirmasis gamintojo modelis su šiek tiek paprastesniu Snapdragon 765G procesoriumi. Tiesa, vidutinės klasės telefone viskas buvo taip puikiai sustyguota, kad apžvalgininkai jį vadino geriausiu racionaliai įkainotu prietaisu rinkoje. Tačiau Nord N100 siūlomas už dar prieinamesnę kainą. Jo viduje sukasi ekonominės klasės Snapdragon 460. Tai procesorius, kuris prie flagmanų pripratusių vartotojų savo gebėjimais tikrai nepriblokš. Tačiau modelis vis tiek pasižymi sklandžiu ir greitu veikimu, turi kokybišką ekraną bei gerą kamerą. Iš esmės tai prietaisas, skirtas tiems, kurie ieško bazines funkcijas atliekančio telefono, o tai jis atlieka labai gerai.

Geriausias ekonominės klasės telefonas?

Natūralu, kad technologijų apžvalgininkai ir leidiniai daugiausia dėmesio skiria flagmanams. Būtent juose juk telkiasi visos įdomiausios inovacijos. Tačiau, technologijoms tobulėjant, vidutinės klasės modeliai pamažu tapo ne taip ir ženkliai prastesni už pačius brangiausius (OnePlus Nord – puikus įrodymas). Panašu, kad ekonominė klasė yra pasirengusi kokybiniam šuoliui. Kodėl OnePlus kompanijai tai taip svarbu? Ekonominė klasė angliškai neatsitiktinai dar vadinama entry level. Kitaip tariant, tai lengviausiai įsigyjamas modelis, skirtas arba jauniems žmonėms, perkantiems pirmąjį savo telefoną, arba tiems, kurie tokiu būdu galimai prisijaukintų gamintojo ekosistemą ir vėliau investuotų į pažangesnį modelį. OnePlus Nord N100 tikrai gali paskatinti tai padaryti. Visai kaip ir vyresni jo broliai, šis telefonas sklandžiai veikia, turi patogią vartotojo sąsają, o jo dizainas – solidus. Kainos bei kokybės santykis čia vėl lenkia daugelį konkurentų.

OnePlus Nord N100 ir gamintojo strategija

Natūralu, kad OnePlus jau jaučiasi išaugusi „flagmanų žudiko“ drabužius ir yra pasirengusi ambicingesnei plėtrai. Siekiant šio tikslo, esminiu uždaviniu taps prekės ženklo žinomumo didinimas. Taip, flagmanai ar racionaliai įkainoti flagmanai, tokie kaip OnePlus 8T, pervilios šiek tiek tų vartotojų, kurie kol kas renkasi konkurentus. Tačiau būtent ekonominėje klasėje žmonės migruoja daug noriau. Kitas įdomus aspektas – žengimas į naujas rinkas. Pavyzdžiui, 30 proc. OnePlus telefonų šiuo metu parduodama Indijoje, milžiniškoje rinkoje, kurioje vis dėlto paklausiausi yra pigūs telefonai. Geras ekonominės klasės modelis padės kompanijai čia dar stipriau įleisti savo šaknis bei gerokai išplėsti vartotojų bazę. Kaip bebūtų, OnePlus vis dar tebėra gana mažas gamintojas – per metus parduodama 3–4 mln. jo telefonų.

OnePlus telefonų ateitis

Ar tai reiškia, kad nuo šiol OnePlus koncentruosis tik į vidutinės bei ekonominės klasių modelius? Toli gražu. Visa išmaniųjų telefonų rinka akivaizdžiai juda įvairėjimo kryptimi. Didieji gamintojai stengiasi kažką pasiūlyti vartotojams su pačiais įvairiausiais biudžetais. Šiemet galėjome stebėti racionaliai įkainoto flagmano įsigalėjimą. Samsung Galaxy S20FE, OnePlus 8T ar Xiaomi Mi 10T Pro iš esmės sukūrė naują telefonų segmentą. Šį procesą, ko gero, stebėsime ir toliau. OnePlus nori būti pasirengusi pasiūlyti jums telefoną pagal jūsų norus ir galimybes. Reikia aukščiausio lygio flagmano? Prašom! Šiek tiek pigesnės jo versijos? Žinoma! Kokybiško vidutinės klasės modelio? Jokių problemų! Domina ekonominė klasė? Štai! Vienintelis klausimas: ar OnePlus sugebės toliau išlaikyti tokį aukštą lygį? Ko gero, atsakymą gausime kitąmet pasirodžius OnePlus 9 Pro.