Įrenginių apžvalgos

OnePlus Nord apžvalga: geriausias biudžetinis flagmanas?

2020-09-18

Ieškantys naujo telefono dažnai sako: „Man nereikia kažkokio įmantraus flagmano – noriu paprasto, patikimo išmaniojo. Kad tik gerai fotografuotų, gerai baterija laikytų, ekranas būtų geras, pavežtų žaidimus, bet svarbiausia – nekainuotų brangiai!” Turime jums rekomendaciją: OnePlus Nord. Išmanusis, kuris siūlo ir daro daugiau, nei galime tikėtis pamatę jo kainą.

OnePlus Nord filosofija ir dizainas

Nuo pat pirmojo, visi OnePlus telefonų modeliai buvo vadinami „flagmanų žudikais“. Aukščiausios klasės įranga ir funkcijos už gerokai mažesnę kainą. Kompanija nesukčiavo, netaupė ne vietoje, susikūrė nepriekaištingą reputaciją ir pakanka vieno žvilgsnio į OnePlus Nord, kad suprastum – tai dar vienas telefonas be kompromisų. Jo išorė spinduliuoja tokį flagmano solidumą ir išbaigtumą, kad net sunku patikėti, jog rankose laikai pigesnį modelį.

6,44 colių įstrižainės ekranas, aišku, dengia visą telefono priekinę dalį. Tiesa, nesiveržia iš kraštų, kaip tai būna Samsung – greičiau jau kaip iPhone. Visą plokščio ekrano perimetrą juosia gracingas siauras rėmelis. Tiek ekraną su piršto atspaudo jutikliu, tiek nugarėlę saugo Gorilla Glass 5 stiklas. Briaunose be įprastų dalykų – apačioje įrengtos USB-C jungties, dviejų SIM kortelių lizdo ir mono garsiakalbio grotelių, viename šone garso, o kitame – įjungimo mygtukų – yra ir išskirtinis slankiojantis trijų padėčių perjungiklis, leidžiantis įjungti skambučio garsą, įjungti tik vibraciją, arba visai išjungti garsinius signalus.

Klausite, tai kur gamintojas sutaupė? Akis to nemato ir ranka nejunta, tačiau šio modelio rėmas yra ne iš metalo, o iš plastiko. Itin mažas mokestis už visus privalumus, tilpusius į tokią kainą.

Kokie OnePlus Nord privalumai?

Pirmiausia – ekranas. Jis paprasčiausiai tobulas! Full HD+ raiškos, 90 Hz atnaujinimo dažnio, HDR10+ palaikantis FluidAMOLED. Antra – įkrovimo greitis. Šiame telefone įdiegtas 30 vatų galios OnePlus Warp greitasis įkrovimas. Prijungus visiškai išsikrovusį OnePlus Nord prie tinklo, po 15 minučių įkrova siekia 33 proc. Beje, baterija visai nekuklios 4115 mAh talpos – laikys bent porą dienų. Trečia – vartotojo sąsaja. Telefone besisukanti OxygenOS sulaukia daugybės pelnytų pagyrų. Dabar atnaujinta ji kažkuo primena Samsung diegiamą vartotojo sąsają, tad yra pakankamai intuityvi, patogi ir daug kam pasirodys pažįstama, net naudojant pirmą kartą.

Ketvirta – galia. Šis telefonas neturi Snapdragon 8 klasės flagmano procesoriaus – bet tai greičiau tapo jo privalumu negu trūkumu. Mat čia besisukantis aštuonių branduolių Snapdragon 765G savo galia jam nusileidžia kur kas mažiau negu kaina. Telefonas negali turėti 4K raiškos ekrano ar filmuoti 8K raiška, jo dirbtinis intelektas kiek silpnesnis ir sulėtintai filmuos mažiau efektingai. Tačiau atsisakius kelių nedaug kam aktualių funkcijų, pavyko ženkliai sumažinti kainą ir vis tiek turėti puikiai su visomis užduotimis susitvarkantį įrenginį. Be to, šis procesorius turi vidinį 5G modemą – taigi, pritaikytas ateičiai. Kartu su 12 GB RAM ir 256 GB vidine atmintimi tai labai galingas ir sklandžiai veikiantis aparatas. 

Ar OnePlus Nord gerai fotografuoja?

32 MP raiškos plataus ir 8 MP itin plataus kampo asmenukių kameros leidžia daryti plataus bei dar platesnio kampo nuotraukas. Be to, asmenukių kamera gali filmuoti 4K raiška net 60 kps. Ir nors nei optinio stabilizavimo, nei automatinio fokusavimo nėra, fotografuoja puikiai. Kiek prasčiau nuotraukos pavyks nebent esant nepalankiam apšvietimui – fotografuojant prieš langą ar naktį. Pagrindinė 48 MP raiškos galinė kamera turi ir optinį vaizdo stabilizavimą. Programėlėje galima akimirksniu parinkti, ar norite daryti 12 MP, ar 48 MP nuotraukas. Pasirinkus 48 MP, nelieka galimybės vaizdą artinti ar kitaip keisti, bet pagrindinė kamera fotografuoja ir filmuoja tikrai puikiai ir daugeliui nuotraukų jokių priekaištų nėra. 

Be to, telefonas turi 8MP raiškos itin plataus kampo kamerą, 5 MP gelmės jutiklį ir 2MP makro kamerą. Tad pasirinkus fotografavimą 12 MP raiška galima vaizdą artinti du kartus arba daryti itin plataus kampo nuotraukas. O įjungus makro režimą – fotografuoti iš itin arti. 

Kam OnePlus Nord patiks labiausiai?

Tad ir apibendriname – norintiems solidžią kamerą turinčio ir patikimai veikiančio telefono be įmantrybių, ne puikavimuisi, o naudojimuisi, ir dar už tikrai patrauklią kainą, tiesiog būtina atkreipti dėmesį į OnePlus Nord. Juolab, kad ne tik apžiūrėti, bet ir įsigyti šį įrenginį galite tiek TELE2 salonuose, tiek internetu – tele2.lt