Inovacijos

Nuo ko priklauso interneto ryšio svyravimai? (VIDEO)

2023-01-13

Ar esate pastebėję, kad jūsų darbe ir namuose mobiliojo interneto greitis šiek tiek skiriasi? Arba, kad dieną jis šiek tiek spartesnis nei vakare? Tai ne iliuzija. Kadangi ryšio bangų tiesiog negalime matyti, retai kada susimąstome, kad jas taip pat reikšmingai veikia įvairūs aplinkos faktoriai.

Mobilusis ryšys ir internetas sklinda tomis pačiomis elektromagnetinėmis bangomis. Visai kaip ir radijo, televizijos ar namų Wi-Fi signalas. Tai reiškia, kad jis pavaldus tiems patiems fizikos dėsniams.  

Signalas gali stiprėti arba silpnėti visai ne todėl, kad esame per toli nuo transliuojančios stoties. Aplinkos reljefas, medžiai, kalvos, statiniai, namo sienos – visa tai daro įtaką elektromagnetinėms bangoms – jos silpsta, todėl interneto greitis ir svyruoja.  

Net pravažiuojantis automobilis ar praeinantis žmogus gali jį paveikti. Jeigu pastebėjote, kad stovint vienoje vietoje ryšys yra puikus, o žengus vos kelis žingsnius į šoną neįmanomai sulėtėja, reiškia, kad būtent tame taške tarp jūsų ir stoties yra atsiradusi kliūtis.   

Dėl to ir įrengiant Laisvo interneto modemą namuose patartina jį statyti prie lango arba eksperimento būdu nustačius prieinamiausią vietą.