Išmanieji įrenginiai

Nuo iPhone SE iki Mac Mini – ryškiausios Apple renginio naujienos

2022-03-09

Apple oficialiai pradėjo savo 2022-uosius. Žadama, kad amerikiečių technologijų gigantui jie bus ypač derlingi. Pirmasis metų renginys, gavęs Peak Performance pavadinimą, tik patvirtino, kad šis pažadas – ne be pagrindo. Apple pristatė net kelias reikšmingas naujienas. Kai kas skirta masiniam vartotojui, kai kas – kaip tik technologijų entuziastams su didžiuliais reikalavimais. Kitaip tariant, tonas duotas, ambicijos pademonstruotos. Apple dar kartą priminė kelis svarbius dalykus. Visų pirma tai, kad būtent jie šiuo metu gamina pačius galingiausius ir greičiausius kompiuterius rinkoje. Antra, kompanija vis daugiau dėmesio skiria ir tam, kad būtų prieinama masinei auditorijai. Taigi, kokios tos pačios ryškiausios Apple naujienos?

Naujasis iPhone SE 3

Šiek tiek paradoksalu – iPhone SE yra pats kukliausias Apple Peek Performance metu pristatytas prietaisas, bet galima gana drąsiai teigti, kad būtent šis naujas telefonas sulaukė daugiausiai dėmesio ir buvo labiausiai laukiamas. Galima labai lengvai suprasti kodėl. Priminsime, kad paskutinioji iPhone SE versija, pasirodžiusi 2020 m., tapo tikru bestseleriu – tais metais Apple daugiau pardavė tik populiariųjų iPhone 11. iPhone SE 3 – modelis, kuriame sukasi tas pats procesorius, kaip ir pačiuose naujausiuose iPhone 13 – A15 Bionic. Tai reiškia, kad telefonas be jokių problemų susitvarkys su naujausiomis programėlėmis ir sudėtingomis užduotimis bei bus vienas greičiausių rinkoje. Kas leidžia Apple taip numušti šio įrenginio kainą? Supaprastinimai kitose vietose. iPhone SE 3 dizainas – praktiškai identiškas iPhone 8 (didelės kraštinės, 4,7 colių įstrižainės ekranas ir Touch ID mygtukas), jis taip pat turi tik vieną kameros jutiklį. Vis dėlto pastarasis atnaujintas ir patobulintas. Naujasis iPhone SE turi naktinį fotografavimo režimą ir geresnę asmenukių kamerą. Dar vienas reikšmingas patobulinimas – 5G ryšio standartas. Kitaip tariant, šis modelis tikrai bus idealus tiems, kuriems visai nesvarbios visos moderniausios funkcijos, ir ieškantiems greito, patikimo, ilgaamžio telefono (iPhone SE mažiausiai penkerius metus sulauks iOS atnaujinimų).

Naujieji iPad Air

Planšetės – išmaniųjų prietaisų sritis, kurioje Apple paprasčiausiai neturi konkurentų. Nuo pat tada, kai tik pasirodė prekyboje, iPad išlieka neginčijamu lyderiu. Apple labai kryptingai plečia šių prietaisų pasiūlą. Per Apple Peak Performance pristatyti modeliai tai tik dar kartą patvirtina. Jeigu iPad Pro yra skirtas reikliems profesionalams, tai iPad Air egzistuoja kitoje spektro pusėje.  Jis skirtas masiniam vartotojui su baziniais poreikiais. Naujausia šios planšetės versija buvo laukta ir tikėta naujiena. Naujasis iPad Air – kompaktiškesnis ir prieinamesnis. Modelis pasižymi kiek paprastesniais dizaino sprendimais ir, skirtingai nei iPad Pro, bando ne suteikti alternatyvą nešiojamam kompiuteriui, o tiesiog papildyti Apple ekosistemą. Palyginus su brangesniais modeliais, šis iPad‘as šiek tiek mažesnis (10,9 colių įstrižainės),ir galios turi šiek tiek mažiau. Tačiau vis tiek daugiau nei pakankamai – čia veikia M1 procesorius. Apple teigia, kad, lyginant su praėjusios kartos modeliu, jis bus net 60 proc. greitesnis. Taigi greičio ir jėgos iPad Air daugiau nei pakaks visoms svarbiausioms užduotims – darbui, žaidimams, naršyti po internetą ir t. t.

Kas yra Mac Studio?

Dar viena intriguojanti Apple naujiena – Mac Studio. Apie šį projektą užkulisiuose šnabždėtasi jau gana seniai, spekuliuota, kas būtent tai bus. Mac Studio – tai gerokai daugiau nei kompiuteris. Tai galima pavadinti prietaisų sistema. 

Mac Studio – evoliucionavęs Mac Mini

Mac Mini – didžiajai auditorijos daliai yra mažiau žinomas. Tai buvo pakankamai nišinis modelis, skirtas visų pirma vartotojams su gana specifiniais reikalavimais. Kitaip tariant, įvairių sričių profesionalams, ieškantiems patikimo darbo įrankio. Nenuostabu, kad Apple jį nusprendė atnaujinti iš esmės. Tai jau nebe vien kompiuteris, o visa išmanioji sistema. Esminis jos akcentas – Mac Studio kompiuteris, išvaizda primenantis ankstesnius Mac Mini modelius. Jis turi visą pluoštą profesionalams ir kūrėjams svarbių funkcijų. Čia rasite bent keturias Thunderbolt jungtis (priklausomai nuo komplektacijos, jų gali būti ir daugiau), vietą SD kortelei, aušinimo sistemą. Na ir žinoma, pačius galingiausius Apple procesorius. Galėsite pasirinkti – M1 Max arba patį inovatyviausią M1 Ultra. 

Mac Studio ekranai

Kartu su Mac Studio kompiuteriu Apple pristatė ir jam skirtą monitorių. Jį galima pavadinti tikru dizaino šedevru. Tai 27 colių įstrižainės modelis, pagamintas iš aliuminio lydinio ir vaizdą atkuriantis 5K raiška. Apple teigia, kad ekranas gali pasiekti net 600 nitų ryškumą. Jis taip pat palaiko P3 spalvų atkūrimo ir macOS TrueTone technologijas. Jūsų patogumui ekranas dar turi ir 12 megapikselių kamerą, skirtą vaizdo konferencijoms. Kitaip tariant, čia yra viskas, ko gali prireikti net ir patiems reikliausiems vartotojams. Ar atsimenate tą internetinį memą apie šimtus dolerių kainuojantį Apple monitoriaus stovą? Nusiraminkite, naujasis Studio Display parduodamas su stovu, nebent norėtumėte varianto su reguliuojamu aukščiu. 

Daugiau Apple Peak Performance naujienų

Apie tai jau labai trumpai užsiminėme, bet svarbi Apple Peak Performance naujiena neabejotinai yra M1 Ultra procesorius. Jis pats galingiausias, kokį tik Apple yra sukūrusi. Jo RAM gali siekti stulbinamus 128 GB, o gamintojai teigia, kad, lyginant su standartiniu M1 procesoriumi, jis yra net aštuonis kartus greitesnis. Apple netgi užsiminė, kad tą patį procesorių galime pamatyti ir artimoje ateityje pasirodysiančiuose MacBook Pro. Kitos kiek smulkesnės naujienos, susijusios su iOS: jau kitą savaitę Apple paleis iOS 15.4 atnaujinimą su visu pluoštu šviežių funkcijų. Kompanija tradiciškai, praėjus maždaug pusmečiui nuo iPhone 13 pasirodymo, pristatė ir naujos spalvos modelį. Šį kartą – Alpine žalios. Prekyboje jie turėtų pasirodyti jau kitos savaitės pabaigoje.