Išmanieji įrenginiai

Nokia 9 gandai: laukia malonūs siurprizai

2018-06-06

Nepavykus Nokia telefonų ir Windows Phone operacinės sistemos bendram projektui, Nokia ilgokai sprendė, kaip susigrąžinti lyderio pozicijas. Gamintojas kuriam laikui pasitraukė iš pažangiausių flagmanų varžybų ir kasmet išleisdavo patikimus, vidutinės ir ekonominės klasės telefonus. Tačiau Nokia grįžta į didžiąją mobiliųjų technologijų sceną – dienos šviesą pasiekia vis brangesni ir tobulesni Nokia telefonai, o horizonte jau ryškėja rinką ketinančio sudrebinti Nokia 9 kontūrai.

Minimalūs pokyčiai išorėje

NOKIA-3Tikimasi, kad naujasis Nokia 9 išoriškai bus gana panašus į jau išleistą Nokia 8 Sirocco. Ankstyvieji gandai teigia, kad Nokia 9 korpusas irgi bus pagamintas iš tvirto metalo lydinio. Kaip ir dera prabangiam flagmanui, telefonas turės aukščiausio lygio atsparumo vandeniui ir dulkėms sertifikatą – IP68. Rėmelis aplink ekraną dar šiek tiek susiaurės. O pats OLED technologijos ekranas, lyginant su Nokia 8 Sirocco, turėtų padidėti nuo 5,5 iki 5,7 colių įstrižainės. Standartinio ausinių lizdo nebuvimas jau tapęs norma, tad vargu, ar jį pamatysime Nokia 9 korpuse. Kai kurių Nokia fanų teigimu, Nokia 9 gali būti pirmasis flagmanas pasaulyje, turintis ekrano stikle integruotą pirštų atspaudų skaitytuvą. Šią technologiją ketina panaudoti ir Samsung savo naujajame flagmane Galaxy Note 9. Jei Nokia tai padarys greičiau, rinkos lyderiai negalės ignoruoti tokio žingsnio. Tačiau ketinimus panaudoti šią technologiją dar turi oficialiai patvirtinti pats gamintojas.

Didžiausi lūkesčiai – naujai kamerai

Per daugelį metų sukauptos žinios kuriant vienas iš geriausių telefonų kamerų niekur nedingo. Naujasis Nokia 9, kaip ir daugelis anksčiau išleistų Nokia flagmanų, turės Carl Zeiss objektyvus. Primename, kad šios įmonės gaminama optika savo kokybe niekuo nenusileidžia legendinei Leica optikai, kurią naudoja kol kas geriausiai pasaulyje fotografuojantis Huawei P20 Pro. Tad Nokia 9 dviguba kamera gali tapti nemaloniu siurprizu rinkos lyderiams. Kamera turės tiek plačiakampį objektyvą, tiek teleobjektyvą. Beveik neabejojama, kad jie bus optiškai stabilizuoti ir galės padidinti vaizdą mažiausiai 2 kartus. RGB ir monochrominio vaizdo jutiklių raiška galėtų siekti 22 MP. Todėl Nokia 9 kamera darytos nuotraukos turėtų būti išskirtinai aukštos kokybės. Esama gandų, pranašaujančių net trigubą kamerą su dar daugiau megapikselių. Bet geriau palūkėti aiškesnių užuominų ir daugiau detalių iš paties gamintojo.

Šuolis į lyderių pozicijas?

NOKIA-2Nokia dar neišleido telefono su pažangiausiais procesoriais rinkoje. Todėl kitas logiškas žingsnis gamintojo kelyje į geriausiųjų gretas būtų jų panaudojimas. Labai tikėtina, kad Nokia 9 turės sparčiausią Snapdragon 845 procesorių (tokį pat turi ir Samsung Galaxy S9 bei S9+) su mažiausiai 6 ar 8 GB RAM operatyviosios atminties. Telefoną valdys paprastesnė Android operacinės sistemos versija (gali būti, jog tai bus Android One), kurios minimalistiška vartotojo sąsaja eikvos mažiau resursų. Todėl Nokia 9 turėtų būti ypač greitas telefonas. 

Gamintojai dažnai prideda savo dizaino elementų į grafinę vartotojo sąsają, kad ši išsiskirtų iš konkurentų. Bet tai tik eikvoja papildomus telefono pajėgumus. Nokia siekia to išvengti ir koncentruojasi į efektyvumą, o ne blizgučius. Operacinę sistemą bus galima atnaujinti į Android P versiją, kurioje bus plačiau išnaudojamos dirbtinio intelekto galimybės. Papildomam duomenų saugumui užtikrinti Nokia 9 modelis gali būti aprūpintas akies rainelės nuskaitymo technologija. Flagmanas palaikys ir pažangią OZO 3D garso įrašymo technologiją, kuri filmuojant leis įrašyti profesionalios kokybės garsą. Atsižvelgus į augančios baterijų talpos tendenciją, tikėtina, kad Nokia 9 bus sumontuota milžiniška 3800 mAh talpos baterija. Ji palaikys tiek belaidį, tiek spartųjį įkrovimą, leisiantį per 30 minučių įkrauti bateriją mažiausiai iki 50 % ar daugiau.

 

Nokia gali nustebinti dar vienu flagmanu

Internete taip pat sklando įvairūs gandai, kad kartu su Nokia 9 dar šiemet galime išvysti ir Nokia 10. Savo techniniais parametrais abu flagmanai neturėtų pernelyg skirtis. Didžiausiu Nokia 10 modelio išskirtinumu taps jo fotografinės galimybės. Tai gali būti pirmasis pasaulyje telefonas su penkiais objektyvais nugarėlėje! Šiuos užmojus byloja neseniai nutekintas Carl Zeiss firmos patentas tokiai technologijai. Šešių skirtingų sensorių viename telefone tikėtis neverta, nes tada Nokia 10 kaina pakiltų į nedaugeliui pasiekiamas aukštumas. Vietoj to telefonas išlaikytų įprastinę dviejų vaizdo jutiklių konfigūraciją. Pirmasis turėtų fiksuotą objektyvą. Antrojo jutiklio objektyvai galėtų keistis karuselės principu – mechaniškai pasukus ratuką su Carl Zeiss optikos kolekcija. Tokios technologijos dar neteko matyti, ir jeigu ji išvys dienos šviesą, tai bus tikra sensacija. Tai leistų paversti Nokia 10 tikra fotografijos mašina, kuri nustumtų Huawei, Samsung ir iPhone į šešėlį. Ir, žinoma, laimėtų naujų simpatijų.

 

Šaltiniai: Techradar, Androidpit, Nokia Power User.

 

Prenumeruokite Inovacijų biuro apžvalgas ir technologijų naujienos jus pasieks pirmiausiai!