Gyvenimo būdas

Netikėtos, keistos, bet naudingos Android programėlės

2021 vasario 19

Kartais atrodo, kad susirasti reikiamą programėlę ne ką lengviau, nei adatą šieno kupetoj rasti. Kartais ir dar blogiau – nė neįsivaizduoji, kad tau be galo naudinga programėlė išvis egzistuoja. O juk širdy visi žinome, kad bedugnėje Google Play programėlių saugykloje galima rasti bent vieną tinkamą visiems gyvenimo atvejams ir sprendžiančią problemas, apie kurias dažnas nė negirdėjo. Bet Inovacijų biuras ir sukurtas tam, kad tobulintų išmanų gyvenimą ir padėtų surasti net pačias netikėčiausias naudingas programėles.

Programėlė ramesniems kino seansams – RunPee

Problema: kaip nepraleisti įdomiausio filmo momento?

Na, jei filmą žiūrime namie, per kokią interneto platformą, pavyzdžiui, Go3, ir užsinorime nubėgti pasiimti atsigerti ar kokio užkandžio, ne bėda – spaudžiame pauzę ir grįžę žiūrime toliau. Bet ką daryti kino teatre? Galima kentėti ir tikrinti savo valios stiprybę. Ilgus metus jokio kito varianto nebuvo. O dabar yra. Tik žino apie jį ne kiekvienas.

Programėlėje RunPee tereikia susirasti filmą, kurį žiūrėsite, ir toliau jau viskas aišku. Aprašyme nurodyta, kiek filme yra momentų, kuomet saugu kažkur išlėkti, kiek laiko tam turėsite, be to, rasite praleistų momentų aprašymą. Negana to, programėlė turi taimerį, tad telefonas vibruodamas įspės apie artėjantį tinkamą momentą išeiti iš salės.

Dar programėlė informuoja, ar verta laukti titrų pabaigos, ar ten bus paslėptų scenų ir, aišku, pateikia filmo įvertinimus bei recenzijas. Žodžiu, keista, tačiau be jokios abejonės naudinga paslauga, kuriama tikrų entuziastų komandos. Lieka palinkėti jiems sėkmingai ištverti karantiną be naujų filmų.

Klaviatūrai pagarsinti skirta programėlė Embiggen

Problema: kaip perduoti žinutę, kai tavęs negirdi kiek bešauksi, arba nepastebi, o išsižioti negali?

Degi noru kažką svarbaus pasakyti bibliotekoje už kelių stalų sėdinčiam nepažįstamajam? Prarėkei balso stygas prie baro, bet tavo užsakymo vis tiek niekas negirdi? Labai reikia perduoti begalinio svarbumo mintį scenoje stovinčiai žvaigždei, bet ta tikrai tavęs neišgirs? Įsijautę į diskusiją apie vakarykštes krepšinio varžybas kolegos nepastebi, kad esi svarbiame Zoom susitikime, tau reikia tylos, o jei sudrausminsi balsu, kiti pašnekovai ne taip supras?

Šias ir šimtus kitų panašių problemų sprendžia programėlė, kuri atlieka vienintelę funkciją – padidina užrašytus žodžius, kad tie užimtų visą telefono ar planšetės ekraną. Paprasta, bet labai efektyvu. Tinka ir mitingui, ir pabarimui, ir prisipažįstant meilėje.

Beje, Google Play ėmę ieškoti šios, radome ir daugybę kitų panašiai veikiančių, bet kartais dar įdomesnių programėlių. Tiesiog lobis norintiems šaukti be garso.

Virtualus žaislas katėms Cat alone

Problema: kuo užimti katę, kad nelakstytų ir netrukdytų dirbant iš namų?

Pasirodo, tie, kas mano, kad išmanusis telefonas yra skirtas tik žmonėms, labai klysta. Tereikia rasti tinkamą programėlę ir jūsų telefonas virs puikiausiu pramogų įrenginiu nors ir katei. Būtent tai ir daro programėlė Cat alone – paverčia jį katės žaislu.

Ekrane rodomas netvarkingai judantis spindulys, vabaliukai, drugelis ar pelytė nepaliks abejingos nė vienos katės. Toji nenuilsdama valandų valandas tupės prieš ekraną, letena mėgindama įveikti visus tuos ekrane lakstančius vabalus. Žodžiu, gavusi išmanųjį elgsis lygiai kaip ir bet kuris žmogus. Na, o jūs tuo metu galėsite kaip koks jautis su visais darbais susitvarkyti. Ir galite būti ramūs – norint išjungti programėlę reikia turėti pirštus, tad katė netyčia jūsų Facebook profily kvailysčių neprirašinės.

Ir tai ne vienintelis žaidimų katėms rinkinys telefone – paieškoję lengvai rasite kitų, gal net įdomesnių. Tik dėl subraižytų ekranų mūsų nekaltinkit – apie apsauginius stikliukus juk jau pasakojom.

Programėlė žaidimams su savo telefonu S.M.T.H

Problema: turiu rankoje telefoną ir taip norisi kažkokį kvailai rizikingą iššūkį su juo įveikti!

Taip, tai žaidimas. Tai sportinis žaidimas, kuriam reikia mitrumo, drąsos ir geros reakcijos. Tai iššūkis, nes galima varžytis su priešininkais, tapti rekordininkais ir t. t. Taigi, ši programėlė, kurios pilnas pavadinimas yra „Pasiųsk mane į rojų“ naudinga? Be abejo! Bet gal ne tiek telefono savininkui ir jau tikrai ne pačiam telefonui, kiek telefonų pardavėjams ir meistrams.

Mat S.M.T.H. žaidžiamas metant savo telefoną į orą. Labai paprasta – meti aukštyn, telefono altimetras matuoja aukščio pokytį ir skelbia rezultatą. Kuo aukščiau išmeti, tuo geriau. Vienintelė taisyklė – mesti reikia taip, kad telefonas nesivartytų, nes aukščio matavimai bus netikslūs. Didžiausias prizas vikriausiam – nesudužęs telefonas. Didžiausia klaida – žaisti stovint ant betoninių grindų.

Smagus būdas atsikratyti pabodusiu telefonu. O jei manote, kad jums tai negresia, – pirmyn. Tik įspėjame – žaisti leidžiama tik pilnamečiams, o aukščio rekordai siekia ir 6, ir 9 metrus.