Patarimai

Netikėti dalykai, kuriuos moka išmanieji siurbliai

2021 birželio 4

Robotai siurbliai populiarumu jau tuoj pradės varžytis su šunimis ir katėmis. Tik jeigu pastarieji du plaukus po namus barsto, tai pirmieji juos renka kartu su dulkėmis ir kitais nešvarumais. Robotas siurblys yra puikus pavyzdys, kaip technologijos geba atlaisvinti rankas ir sutaupyti laiko. Jis perima iš mūsų namų ruošos darbą, kuriuo retas mėgaujasi ir daro tai nereikalaudamas praktiškai jokio žmogaus įsitraukimo. Jūs paspaudžiate mygtuką. Robotas išsiurbia namus ir grįžta į savo maitinimosi bei poilsio vietą. Viskas. Jums telieka išmesti jo susiurbtus nešvarumus. Tačiau tai tik bazinės šio prietaiso funkcijos. Robotai siurbliai turi pluoštą funkcijų, apie kurias, ko gero, nesate girdėję. Jos gali jums dar labiau palengvinti gyvenimą. Kokie tie netikėti dalykai, kuriuos moka išmanieji siurbliai?

Robotas siurblys gali išvalyti konkrečias zonas

Visą kambarį išvalyti rekomenduojama bent jau kartą per savaitę. Tačiau turbūt patys spėjote pastebėti, kad vienose zonose nešvarumai kaupiasi greičiau nei kitose. Pavyzdžiui, jeigu virtuvėje išbėrėte grikius, patys jų visų tikrai nesurankiosite. Išmanusis siurblys čia gali suteikti greitąją pagalbą. Jeigu tik jūsų modelis turi išmaniojo žemėlapio funkciją, galite jam duoti komandą valyti tik tam tikrą plotą. Pavyzdžiui, siurbti tik į zonas po stalu ar aplink kėdes. Sutvarkęs jūsų išrinktą plotelį, robotas siurblys paprasčiausiai grįš į vietą laukti naujos užduoties.

Robotas siurblys gali dirbti apsauginiu

Patys naujausi robotai siurbliai turi įmontuotas akis. Šios specialios kameros padeda jiems geriau atpažinti ir lengviau išvengti įvairių kliūčių. Tokia technologija ne tik papildo lidar jutiklius, bet ir gali atlikti papildomą funkciją – paversti išmanųjį siurblį savotišku namų apsauginiu. Jums liepus, jis gali stebėti namų aplinką ir užfiksuoti bet kokį įsilaužėlį. Nufilmuota medžiaga saugojama specialiame debesyje. Vagystės atveju informaciją iš jo galėsite parsisiųsti ir perduoti atsakingoms institucijoms. Galų gale, tą pačią technologiją galima panaudoti ir tam, kad išsiaiškintumėte, ar šuo tikrai vagia sausainius nuo spintelės.

Robotai siurbliai gali aptikti nemalonias dovanas

Gal esate girdėję kurią nors istoriją apie naminį gyvūnėlį, kuris, paliktas namuose, nebesulaukė šeimininkų, ir kada bus išvestas į lauką,  o tuo tarpu kažkur netoliese savo užduotis atlikinėjo robotas siurblys. Vaizduotėje galite nupiešti sceną, kas vyksta toliau. Tokie pasakojimai labai smagūs paklausyti, bet mažiau malonūs patiems sudalyvauti. Gera naujiena ta, kad robotų siurblių gamintojai žino apie šią problemą ir jau pradėjo gaminti siurblius, atpažįstančius tokias staigmenas. Tokiuose modeliuose veikia specialūs navigacijos jutikliai, padedantys jiems atpažinti net ir mažus objektus bei jų juos sėkmingai aplenkti. 

Dulkių siurbliai gali patys save ištuštinti

Turbūt vienintelis robotų siurblių minusas tas, kad juos galiausiai vis tiek turime ištuštinti. Per valandą kitą jie patys išsiurbia grindis, bet ištuštinti dulkes palieka mums. Jeigu gyvenate didesniuose namuose, gali būti, kad jums netgi neišeina siurblio palikti vieno, mat privalote stebėti, kada prisireiks atlaisvinti vietą siurblio konteineryje. Tačiau, o kas, jeigu mes jums pasakytumėme, kad yra alternatyva? Kai kurie robotai siurbliai yra suderinami su bazinėmis stotelėmis. Kai prietaisas pripildo savo dulkių talpą, jis sugrįžta iki tokios stotelės ir automatiškai joje ištuština savo turinį. Jeigu siurblys dar turi pakankamai energijos, jis toliau tęsia darbą. Žinoma, pačią stotelę taip pat reikia išvalyti, bet nepalyginamai rečiau. 

Robotas siurblys atpažįsta virtualias kliūtis

Jūsų namuose yra vietų, į kurias robotui siurbliui nederėtų užsukti. Taip, būtų labai gerai išvalyti tą vietą po televizoriumi, kur prisikaupę šitiek dulkių. Tačiau tuo pačiu ten pilna ir kabelių, kuriuose robotas siurblys geriausiu atveju tikrai susipainios, o gal net ir ką nors nutrauks. O gal kur nors ant grindų jūs renkate 5000 detalių dėlionę ir nenorėtumėte, kad siurblys ją suvalgytų. Nesvarbu, kokia priežastis, – virtualus barjeras užtikrins, kad tvarkdarys nepatektų, kur jam nedera. Jeigu tik jūsų turimas modelis naudoja kokią nors technologiją, skirtą kambarių plano sudarymui (tai gali būti ir lidar, ir šviesos jutikliai, ir kas tik norite), reiškia, kad jį kontroliuojančioje programėlėje esama funkcijos numatyti sienas, už kurių jis nejuda. 

Robotas siurblys gali išvengti laiptų

Daugybę žmonių, svarstančių apie roboto siurblio įsigijimą, šiek tiek atbaido nežinojimas, kaip gerai jam pavyktų išvengti namuose tykančių pavojų. Pavyzdžiui, viena dažniausių nerimo priežasčių – laiptai. Jeigu jų jūsų namuose yra, ko gero, esate pagalvoję apie savo siurblio sveikatą bei saugumą. Visgi nerimas nėra pagrįstas. Praktiškai visi modeliai apačioje turi specialius jutiklius. Jie skleidžia radijo signalą ir matuoja per kiek jis sugrįžta atgal. Jeigu tai užtrunka ilgiau nei operacinėje sistemoje numatyta riba, siurblys susivokia esantis ant skardžio krašto. Kitaip tariant, jis gali be jokių problemų išvalyti šalia laiptų esančias zonas. Prisiminkite, kad siurblių ratai paprastai montuojami maždaug jo viduryje, tad jis geba puikiai išlaikyti pusiausvyrą ir nenukristi.