Inovacijos

Net nesusapnuotum – judantys telefonai-robotai

2019 kovo 19

Kaip mobilų telefoną paversti iš tiesų mobiliu? Akivaizdu. Tereikia jam pritaisyti kojas, ratus ar bent šliaužti padedantį pirštą! Nežinia ar būtent to ir siekė telefonus judančiais robotais paversti nusprendę inžinieriai, tačiau nustebinti, pradžiuginti ir net pašiurpinti pasaulį jiems tikrai pavyko. Keisčiausius telefonus–robotus pristato Arnoldas Lukošius.

 

_1-3

Marco Teyssiero komanda siekė suteikti išmaniajam telefonui papildomų galimybių bendrauti su savo savininku. Galiausiai jie sukūrė daiktą, kurį nebūtų gėda ir košmare susapnuoti.

MobiLimb – tai prie telefono USB lizdo prijungiamas aksesuaras. Jame įrengti penki varikliai leidžia šiam lankstytis lyg žmogaus pirštui. Gavus žinutę jis švelniai patapšnoja ranką, taip informuodamas, kad reikėtų patikrinti telefoną. Kiek keistoka, bet visai įdomi alternatyva vibracijai.  

Tiesa, pamačius, kaip šis pirštas priverčia telefoną savarankiškai judėti, tikrai apims šiurpas. Vaizduotė kažkodėl kaipmat prisimena sužeistą Terminatorių, kurio mechaninė ranka valingai velkasi link tavęs, o tau nebeaišku ar jau metas rėkiant nubusti, ar džiaugsmingai pasveikinti MobiLimb kūrėjus už išradingumą.

_2-15

Šį, visai nebaisų, netgi mielą robotą, dar 2012 m. sukūrė startuolis Romotive. Kickstarter’yje šiam projektui surinkta netgi daugiau negu prašyta – per 170 tūkst. dolerių.

Idėja labai paprasta ir smagi. Jums tereikia įstatyti telefoną į lizdą, įjungi reikiamą programėlę ir robotas atgyja. Jis vykdo komandas, gali savarankiškai važinėti, o telefono ekraną paverčia išraiškas keičiančiu veiduku.

Tiesa, robotuko kūrėjai taip ir nesutarė, kaip toliau vystyti projektą. Vartotojui iš jo tarsi ir nebuvo jokios tiesioginės naudos. Prietaisas tiesiog mielai atrodė ir buvo labiau žaislas vaikams, o ne praktiškai naudingas daiktas. Prieš porą metų startuolis veiklą nutraukė. Laimei, Romo vis dar galima rasti prekyboje.

_3-15

Nespėliosime, kas įkvėpė šį, tikriausiai, keisčiausią jūsų kada nors matytą telefoną, bet 19,5 cm aukščio žmogaus formos prietaisas gali vaikščioti, sukiotis, dairytis, kalbėti ir reaguoti į aplinką. Tuo pačiu jis yra ir visiškai funkcionalus 4G Android telefonas su 1,2 GHz Snapdragon 400 procesoriumi ir 2 colių liečiamu ekranu. Gana vidutiniškus jo parametrus kompensuoja robotiškas mielumas, sugebėjimas mokytis, dainuoti ir net šokti. Be to, jis atpažįsta savininko veidą ir balsą, klauso balso komandų, o roboto kaktoje įmontuotas vaizdo projektorius gali rodyti nuotraukas ar filmus.

Prietaiso kūrėjai Sharp tvirtino, kad tai puikus įrenginys parduotuvės, restoranams ir biurams. Suprask, jis pasilabintų su klientais bei šiek tiek juos palinksmintų.  Ar gerai sekasi juo prekiauti neskelbiama, bet 2017 m. pristatyta 400 eurų pigesnė versija, kuri, tiesa, nebėra telefonas, nes turi tik WiFi ryšį.

Žodžiu, net jei kišenėje turite naujausią ir greičiausią išmanųjį su aukščiausios kokybės kamera ir didžiausios raiškos ekranu, nemanykite, kad geriau būti nebegali. Pasirodo telefonas dar gali ir kojas užsiauginti! Gerai, kad yra jų draudimas – bent ne taip baisu, kad pabėgs.