Patarimai

Neįtikėtinai gražios nuotraukos telefone vos per kelias minutes

2017 birželio 27

programeles telefonui.jpgŠiais laikais fotografu gali vadintis kone kiekvienas išmaniojo telefono savininkas. Vis tik nuotraukų retušavimas ir jų tobulinimas dažnai paliekamas visų žinomai „Instagram“ aplikacijai uždedant vieną iš programėlės filtrų.

Norint atlikti profesionalesnius ir detalesnius nuotraukų pakeitimus, tenka ieškoti daug daugiau funkcijų turinčios aplikacijos, o čia pasimesti ypač lengva. Būtent todėl parengėme šį nuotraukų redagavimui skirtų aplikacijų rinkinį, kuriame rasite, mūsų nuomone, geriausius įrankius, skirtus užfiksuotas akimirkas paversti tikrai neįtikėtinais meno kūriniais.

„Adobe“ aplikacijos

„Adobe“ kompaniją visi fotografavimo fanai, be abejonės, geriausiai žino dėl „Photoshop“ programos kompiuteryje. Vis tik jau eilę metų „Adobe“ leidžia įvairiausius redagavimo įrankius skirtus ir išmaniesiems telefonams. Tiesa pasakius, šios aplikacijos yra vienos geriausių išmaniųjų rinkoje. „Adobe Photoshop Express“, „Adobe Photoshop Mix“, „Adobe Lightroom“ ir keletas kitų yra nepamainomi įrankiai norint pašalinti raudonas akis, pašviesinti ar patamsinti tam tikras nuotraukos detales ir t.t.

Nors aplikacijų atsisiuntimas nieko nekainuoja, jums reikia turėti „Adobe Creative Cloud“ prenumeratą norint naudotis visomis šių aplikacijų funkcijomis. Jei esate „Creative Cloud“ vartotojas, aplikacijos leis lengvai perkelti nuotraukas tolimesniam redagavimui „Adobe“ programomis kompiuteryje.

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

„AirBrush“

Jei savo gyvenimo socialiniuose tinkluose neįsivaizduojate be asmenukių, jums negalima praleisti šio žanro nuotraukų redagavimo alfos ir omegos – „AirBrush“. Aplikacija yra tiesiog sutverta veido nuotraukų korekcijoms. Naudodamiesi „AirBrush“ galite nesunkiai atlikti veido ir odos korekciją, šalinti dėmes, balinti dantis ir pasinaudoti ypač šauniai veikiančia akių paryškinimo funkcija. Negana viso to, „AirBrush“ turi galybę filtrų, kurie leis savo asmenukę dar labiau stilizuoti.

Apie „AirBrush“ kokybę byloja ir vidutinis aplikacijos vertinimo reitingas, kuris net su keliasdešimt milijonų atsisiuntimų svyruoja apie 4,8 balus tiek „Google Play“, tiek „iTunes“ aplikacijų parduotuvėse. Nors aplikaciją galima atsisiųti nemokamai, teks įsigyti 1 eurą kainuojantį aplikacijos papildinį norint naudotis visomis „Airbrush“ funkcijomis.

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

„TouchRetouch“

Fotografuojant telefonu tikriausiai susidūrėte su situacija, kuomet nuostabų kadrą sugadina skubantis praeivis, praskridęs paukštis ar dangų kertantys elektros laidai. „TouchRetouch“ aplikacija yra skirta būtent tokiems atvejams, kai iš tobulo kadro norisi pašalinti nereikalingas detales.

Šia aplikacija itin paprasta naudotis. Nuotraukoje pirštu tiesiog pažymite nepatinkantį objektą arba jo dalį, o aplikacija pašalintą nuotraukos vietą užpildo ta spalva, tekstūra ar elementais, kuriuos randa aplink pašalintą iš nuotraukos artefaktą. Tiesa, tokią funkciją siūlo daugybė kitų nuotraukų redagavimui skirtų programų, tačiau „TouchRetouch“ yra skirta tik šiai funkcijai, todėl technologija ypač ištobulinta ir programėle naudotis yra labai paprasta. Aišku, už gerą kokybę ir paprastumą reikia susimokėti, tačiau 1,99 euro už puikų įrankį nėra labai daug.

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

„AfterFocus“

„AfterFocus“ — tai aplikacija, padedanti sukurti nedidelį nuotraukos gylio efektą, kokį esame įpratę matyti nuotraukose, darytose su DSLR fotoaparatais. Toks efektas gaunamas, kuomet fokusuojamas tik jūsų pagrindinis objektas, o fonas yra neryškus. Paprastai tokias nuotraukas galima pasiekti tik su itin aukštos kokybės fotoaparatu arba fotografuojant iš labai arti, nes dėl mažų lęšių taip nufotografuoti telefonu ypač sudėtinga.

„AfterFocus“ padeda šį efektą išgauti dirbtiniu būdu. Pirštu pažymėjus pirmojo ir antrojo plano zonas, programa automatiškai apdoros foną nuotraukoje. Jei norite akreipti žiūrovo dėmesį į pagrindinį nuotraukos akcentą, ši programėlė skirta jums. Beje, „AfterFocus“ taip pat turi ir funkciją, leidžiančią suteikti nuotraukai judesio įspūdį, o tai pagyvina kai kuriuos vaizdus.

Nors pilna aplikacija kainuoja apie 1 eurą, jos kūrėjai „Google Play“ platformoje yra išleidę ir nemokamą šios programos versiją. Tad prieš leidžiant pinigus šiam įrankiui, galite jį išmėginti visiškai laisvai, o patikus įsigyti ir pilną programėlės versiją.

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

„Snapseed“

Ši aplikacija yra viena populiariausių nuotraukų redagavimo žanre. Nemokamas, ypač lengvai valdomas ir įvairiausių įspūdingų funkcijų prikimštas nuotraukų redaktorius tapo ir mūsų favoritu. „Snapseed“ puikiai tinka atlikti visas pagrindines nuotraukos retušavimo funkcijas, įskaitant ekspoziciją, spalvų tankinimą, nuotraukų apkarpymus, tiesinimus ir dar daug visko.

Aplikacijoje taip pat galima rasti ir kelis šimtus skirtingų nuotraukų filtrų bei papildomų paveikslėlių norint pagražinti savo kadrus. „Snapseed“ ypač rekomenduojame tiems, kurie nori pradėti mokytis fotografuoti telefonu ir nežino, nuo ko pradėti. O geriausia dalis ta, kad ji visiškai nemokama.

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Tokios yra mūsų parinktos ir įdomiomis funkcijomis pripildytos aplikacijos, skirtos pasiekti fotografijų redagavimo aukštumas su išmaniuoju telefonu. Tiesa, rekomenduojame išbandyti jas visas, o skirtingas aplikacijų funkcijas galite netgi maišyti tarpusavyje. Kas žino, galbūt tai padės sukurti tą tobulą kadrą.

Už Google Play įsigytas programėles galima atsiskaityti kartu su Tele2 sąskaita. Išbandykite!