Įrenginių apžvalgos

Neįmanoma nesižavėti: naujasis Galaxy Z Flip 3 

2021-08-23

Jei manote, kad įrenginys, kurio ekranas prieš akis dvigubai didesnis nei pats telefonas kišenėje yra neįmanomas, nes prieštarauja fizikos dėsniams ir logikai, Samsung jums paruošė netikėtumą. Galaxy Z Flip 3 – jau trečios kartos sulenkiamas išmanusis telefonas, kuris nenaudojamas gali dvigubai sumažėti, nes turi lankstų ekraną.

Žvilgsnis į išorę

Šiame pailgų stačiakampių amžiuje – su ekranu vienoje pusėje ir kamerų akimis kitoje – pati mintis, kad įmanoma turėti ar net įsivaizduoti kitokį išmanųjį atrodo keistai viliojanti. Todėl, patikėkite, Z Flip 3 jūsų rankose tikrai atkreips aplinkinių dėmesį.

Tvirto Gorilla Glass Victus stiklo nugarėles, ar šiuo atveju – dangtelius, supa armuoto sustiprinto aliuminio lydinio rėmas. Viename rėmelio šone yra SIM kortelės lizdas – čia ji dedama viena. Kitame – garso ir įjungimo mygtukai. Beje, piršto atspaudo jutiklis įrengtas būtent šoniniame įjungimo mygtuke – jis tikrai labai patogus ir gerokai jautresnis už įrengiamus po ekranu.

Atskiro pagyrimo vertas lankstymo mechanizmas. Jis veikia tiesiog taip, kaip norisi. Stangrumo ir minkštumo balansas tiesiog idealus. Atsiveria lengvai, tačiau patikimai fiksuojasi bet kurioje norimoje padėtyje.

Galiai priekaištų nėra

Techniškai šis telefonas – tikras flagmanas. Naujausias 5 nm, 8 branduolių Snapdragon 888 procesorius, 8 GB RAM atmintis.

Pagrindinis sulenkiamas 6,7 colių įstrižainės Dynamic Amoled 2X ekranas – fantastiškas. Full HD+ raiškos, 120 Hz prisitaikančio dažnio, jis ryškesnis ir spalvingesnis nei bet kada anksčiau. Neįtikėtina, bet ir šio mažylio garsas puikus, puikiai skamba net sulenkus telefoną, o jau atlenkus atsiveria visa Stereo Dolby Atmos garso gelmė.

Svarbu paminėti, kad šis modelis su tiek slankių dalių jau yra atsparus vandeniui – gavo IPX8 atsparumo reitingą, tad nebereikia baimintis pakliūti net po stipriu lietumi ar netyčia šliūkštelėti ant jo vandens.

Labiausiai į akis krentanti šių metų modelio naujovė – gerokai didesnis, 1,9 colio, antrasis ekranas. Šis ekranas ženkliai padidina telefono produktyvumą, juo patogiau naudotis. Dabar nė neatvertus telefono galima matyti programėlių pranešimus ir SMS žinutes, valdyti muzikos grotuvą, sužinoti orus, įjungti diktofoną, laikmatį, pamatyti kalendorių. Programėles galima pridėti, keisti jų seką. O perbraukus iš viršaus žemyn atsiveria garso nustatymų bei ekranėlio šviesumo valdiklis.

Aišku, išliko ir prieš metus labiausiai nudžiuginusi galimybė ekranėlyje matyti galinių kamerų rodomą vaizdą ir tokiu būdu pasidaryti stulbinančiai kokybiškus autoportretus. Užvėrus telefoną ir greitai dukart spustelėjus įjungimo mygtuką ekranėlyje matysite tai, ką rodo galinės kameros. Čia galima pasirinkti plataus kampo ar įprastą kamerą, fotografavimo ar filmavimo režimą. Bakstelėjus ekranėlį pradedama atgalinė atskaita, po to padaroma nuotrauka ar įsijungia filmavimas. Atrodo mažas ekranėlis, o tiek nemažai naudos!

Gamintojai šiek tiek išnaudojo ir sulenkiamo ekrano privalumus – pavyzdžiui, galima patogiai atlikti vaizdo skambučius programėle Due padėjus sulenktą telefoną ant stalo – bet ryškiausiai tai pajusite naudodamiesi fotoaparatu.

Nesikuklinkite – imkite ir fotografuokite

Nugarėlėje rasite dvi pagrindines kameras – įprastą su automatiniu vaizdo fokusavimu ir itin plataus kampo. Abi 12 MP raiškos, turi optinį vaizdo stabilizavimą, filmuojant palaiko papildomą elektroninį stabilizavimą itin sklandžiam vaizdui. Gali filmuoti Ultra HD raiška 60 kps. Asmenukių kamera 10 MP raiškos, leidžia parinkti platesnio ir siauresnio kampo asmenukes, ir filmuoti UHD raiška 60 kps.

Kaip jau įprasta Samsung, programėlė turi daugybę režimų: nuo įprasto portreto, nakties ar itin preciziško profesionalaus fotografavimo, iki vieno fiksavimo kadro parinkimo, puikaus profesionalaus filmavimo ir režisieriaus režimo. Būtų kameros kaip kameros, jei ne sulenkiamas telefono korpusas ir antras ekranėlis. Dėl jų Z Flip 3 kameros gali tiesiog nepalyginamai daugiau nei bet kurio įprasto telefono.

Jau minėjome apie galimybę darytis asmenukes galine kamera. Pridėkime galimybę matyti savo veido išraišką, kai tave telefonu fotografuoja ar filmuoja kitas – programėlėje bet kada galima aktyvuoti vaizdo rodymą antrame ekrane. Pridėkime galimybę nusifotografuoti bet kokiu atstumu neturint jokio štatyvo – juk telefoną tiesiog galima padėti ant bet kokio paviršiaus, sulenkti tiek, kiek reikia optimaliam kadrui ir paspaudus uždelstą fotografavimą pasidaryti nuotrauką be jokios pagalbos. Taip galima naudotis ir asmenukių ir, kas dar svarbiau, galine kamera. Padėtas telefonas netgi pats moka išmaniai parinkti optimalų kadrą, tad jei draugų kompanija netilps, automatiškai perjungs itin plataus kampo kameros režimą.

Verta ar neverta?

Šis telefonas – tikras išsigelbėjimas tiems, kas nori visų mobilaus išmanumo privalumų, bet pavargo nuo gremėzdų tampymo nepatogumų. Na, o ką daryti, jei esate vienas jų, žinote ir taip. Teisingai – šią ir visas kitas Samsung pristatytas išmaniąsias bei dėvimas naujoves paprasčiausiai įsigyti ar užsisakyti galite tele2.lt arba artimiausiame TELE2 salone.