Įrenginių apžvalgos

Naujausios iOS 13 funkcijos: ką turite žinoti

2019 lapkričio 5

Apple prieš kurį laiką išleido pilną iOS 13 operacinės sistemos versiją. Atnaujinimų čia tiek daug ir įvairių, kad nebūtinai visus spėsime įsisavinti ir išnaudoti savo naudai. Todėl Inovacijų biuras atrinko pačias įdomiausias, naujas iOS 13 funkcijas, apie kurias verta žinoti tiek Apple fanui, tiek šviežiai iš Android į Apple stovyklą perėjusiam inovacijų aistruoliui.

#1: Tamsusis režimas

iOS 13 dabar turi ir tamsųjį, dark mode režimą. Ypač daug naudos iš šios funkcijos turės iPhone su OLED ekranais savininkai – ekranas sunaudos mažiau energijos ir baterija tarnaus šiek tiek ilgiau, o akių nevargins ryškus ekrano apšvietimas.

 

#2: Teksto redagavimas

Atnaujintos ir teksto redagavimo funkcijos. Dabar norėdami nukopijuoti tekstą, pažymėtą jo dalį tereikia „sugnybti“ dviem pirštais, o jei iškirpti – greitai pakartoti tai dukart iš eilės, o kai jau norite įklijuoti kopiją – „atgnybti“. Trim pirštais brūkštelėjus į kairę – CTRL+z, į dešinę – CTRL+Y. Pramokus šiuos gestus, daug greičiau valdysite ir koreguosite tekstą.

 

#3: Baterijos optimizavimas

Baterijos optimizavimas dabar leidžia sumažinti baterijos dėvėjimąsi. iPhone dabar mokosi iš jūsų naudojimo įpročių ir kai paliksite krauti telefoną pernakt, jis įsikraus tik iki 80 %. Ir tik likus nedaug laiko iki jūsų pabudimo, pabaigs krauti likusius 20 % ar iki nustatytos ribos.

 

#4: Reminders App

Jei dažnai kuriate priminimus, darbų ar pirkinių sąrašus, jums patiks atnaujinta priminimų programėlė (Reminders App). Dabar ją atsidarius, matome įvairius šablonus, kuriuose įrašius, pavyzdžiui, susitikimo datą ir laiką, automatiškai bus sukuriamas priminimas. 

 

#5: Lokacijos prieiga

Dabar įjungus programėlę, kuriai reikia jūsų buvimo vietos, iPhone leis pasirinkti, kiek laisvės tai programėlei duosite: suteikti prieigą prie jūsų buvimo vietos tik kartą, tik kol naudojate programėlę ar nesuteikti visai. Kai kurios programėlės naudoja GPS net ir tada, kai jos veikia fone, nors iš tikrųjų nėra naudojamos. Tai ne tik sekina bateriją, bet ir gali atskleisti jūsų duomenis trečiosioms šalims kai jūs to net nenorite. Tad ši nauja funkcija pašalina šią spragą.

 

#6: Muzikos dalijimasis

Dabar įmanoma dalintis muzika per dvi ausinių poras. Jei jūs ir jūsų draugas ar draugė turi tokias pat AirPods belaides ausines, abu galite klausytis muzikos iš to paties iPhone. Tereikia antrųjų AirPods dėkliuką priliesti prie iPhone ir sekti ekrane pateikiamas instrukcijas. Ypač patogu ilgoje kelionėje, kai norėdami prastumti laiką, norėsite kartu pažiūrėti filmą.

 

#7: Nežinomi numeriai

Kai jums skambins nežinomas numeris, kurio nėra jūsų kontaktų sąraše, jūs galite pasirinkti jų nematyti. Štai kaip tai galite padaryti (parodome kaip). O Jeigu esate aktyvavę balso pašto paslaugą, skambučiai gali būti nukreipiami ir ten – jei skambutis tikrai svarbus, nežinomo numerio savininkas paliks jums balso pranešimą. Tai lyg telefone gyvenanti Siri už jus paspaustų atmetimo mygtuką.

 

#8: Find My

Find my phone ir Find My friends programėlių nebėra. Dabar jos apjungtos tiesiog į „Find My“ programėlę. Be to, nuo šiol jūsų pavogtą ar pamestą telefoną bus galima surasti net ir tada, kai jame bus išjungtas internetas. Kitos, iPhone naudotojų jau pamėgtos funkcijos išliko. 

 

#9: Nuotraukų programėlė

Dabar redaguodami nuotraukas ar video medžiagą, turėsite daug daugiau galimybių. Nuotraukos lengviau grupuojamos pagal datą, tada lengviau rasti prisiminimus. Redagavimas irgi patobulėjo – dabar turėsite dar daugiau įrankių tobulai nuotraukai išgauti. Be to, dabar toje pačioje programėlėje galite ir redaguoti vaizdo įrašus, ne tik juos apkirpti. O štai kalbant apie nuotraukas, kameros programėlėje atsirado ir keletas naujų efektų – High-keylight mono, kai ištrinamas fonas aplink subjektą, fotografuojant portreto režime.

 

#10: Žaidimų pultelis

Puiki naujiena žaidimų mėgėjams. Prie iPhone dabar galima prijungti kompiuterio pelę arba Xbox ir PlayStation žaidimų pultelį. Patogu – tereikia atremti telefoną ir tiesiog mėgautis lengvesniu žaidimų valdymu.

 

#11: Kas dar naujo?

Atnaujinimų iOS 13 labai daug ir paminėjome tik pačius įdomiausius. Tiesa, verta paminėti ir tai, kad senesnių iPhone šeimininkai neturėtų bijoti instaliuoti operacinės sistemos atnaujinimo. iOS 13 puikiai veikia ir su senesniais iPhone, optimizuoja jų darbą, tad padeda jiems veikti greičiau. Taip pat iOS 13  pasižymi ir kitomis savybėmis, tokiomis kaip 2x greičiau veikiantis Apple Launch, perpus mažiau vietos užimančios programėlės, 30 proc. greitesnis Face ID veikimas, atnaujinimų paketai užima 60 proc. mažiau vietos ir t.t. Tai išties yra tas iOS atnaujinimas, kurio ilgai laukėme ir kuris iPhone naudojimo patirtį perkelia į naujas aukštumas.