Patarimai

Naujas Android? Kaip nepamesti senųjų aplikacijų ir jose esančios informacijos?

2019 gruodžio 10

Kai išmanieji telefonai sulig kiekvienais metais žengia po tokį didelį žingsnį pirmyn, visiškai natūralu, jog kas metus kitus savąjį norisi imti ir pakeisti nauju modeliu. Renkantis jį, problemų sukelia nebent galimybių gausa ir galutinio sprendimo priėmimas. Sunkumai prasideda, kai telefoną jau parsineši namo ir išpakuoji jį iš dėžutės. Jeigu kažkada svarbiausia mobiliuosiuose saugoma informacija buvo telefono numeriai, tai dabar tai tik maža jos dalelė (kai kas pasakytų, kad net nebelabai reikšminga). Šiandien išmaniuosiuose mes laikome daugybę svarbių ir kasdien naudojamų duomenų: priminimų, laiškų, dokumentų, vizualios informacijos ir t.t. Didelė jų dalis saugoma įvairiose aplikacijose, tad paprastai juos persikelti į naują telefoną būna labai paprasta. Tačiau kartais nutinka ir taip, kad jūsų pamėgtos aplikacijos paprasčiausiai nebelieka Play Store. Ką daryti tokiu atveju?

Šiek tiek apie tai, kaip pakuojamos aplikacijos
Apie tai, kaip veikia aplikacijos, mes, ko gero, susimąstome gana retai. Patogumo vardan, daugelio žmonių galvose jos pavirto paprasčiausiomis ikonomis, matomomis Play Store ir instaliuojamomis vos vienu mygtuko paspaudimu. Visgi už tų gražių ikonų slepiasi visas pluoštas gražiai supakuotų dokumentų. Pats jų įrašymo į telefoną procesas visiškai automatizuotas, kad niekam nesukeltų papildomų problemų. Dėl to tikrai niekas nesiskundžia. Technologijos tokios juk ir turėtų būti – maksimaliai prisitaikančios prie vartotojo ir nereikalaujančios jo pastangų. Tačiau tai nereiškia, kad šio proceso negalima atsukti atgal. Jeigu yra noras ir reikalas (o tie atvejai, kai Play Store nebelieka jūsų ilgai naudotos aplikacijos, bet jūs nenorite prarasti jose esančių duomenų, kaip tik tokie ir yra), Android leidžia atsidaryti visus aplikacijos failus, juos perkelti į kitą prietaisą ir instaliuoti rankiniu būdu.

Ką reiškia raidės APK?
Jeigu manote, kad anksčiau ar vėliau kaip tik ir atsidursite tokioje situacijoje, pravers iš anksto pasiruošti, kaip joje elgtis. Visų pirma, reikėtų žinoti, ką reiškia trys raidelės – APK. Jos šifruojamos kaip „Android application package“. Taip žymimi failai, kuriuos jūs kaip aplikaciją parsisiunčiate iš Play Store. Būtent juos jums reikės susirasti, išsisaugoti ir persikelti, jeigu norėsite viena ar kita aplikacija naudotis ir naujajame telefone. Nesijaudinkite, tam, kad atliktumėte šias užduotis, jums tikrai visai nereikia būti „developer’iu“. Užteks parsisiųsti specialiai tam skirtą aplikaciją. Tiesa, visada turėkite omenyje, kad jeigu programėlės nebelieka Play Store, ji nebebus atnaujinima. Kitaip tariant joje neatsiras nei naujo funkcionalumo, nei (dar svarbiau) saugumo sprendimų. Taigi būkite kaip įmanoma atsargesni. Stenkitės tokioms aplikacijoms suteikti kuo mažiau prieigų prie potencialiai jautrios informacijos.

Pirmieji žingsniai
Pradėti reikėtų nuo APK Extractor Pro aplikacijos parsisiuntimo. Tai programėlė kuri padeda labai lengvai „extract’inti“ jau instaliuotas aplikacijas, o taip pat sukurti APK failą, kuriuo būtų galima pasidalinti elektroniniu paštu ar debesijos platformoje. Taigi ji jums pravers net jeigu ir neturite poreikio įsirašyti kokią nors nebeatnaujinamą aplikaciją. Galite būti ramūs – APK Extractor Pro nieko nekainuoja (ji monetizuojama reklamomis, bet ir jų galima atsikratyti, susimokėjus už profesionalią versiją). Visų pirma parsisiųskite ir instaliuokite aplikaciją į savo senąjį telefoną, t.y., į tą, iš kurio norite persikelti informaciją. Atsidarę APK Extractor Pro, jame pamatysite turimų programėlių sąrašą. Susiraskite jame tą, kurią norite persirašyti į naują telefoną. Paspauskite prie jos pavadinimo esančius tris taškelius ir pasirinkite Share funkciją. Pasidalinkite sukurtu APK failu jums patogiu būdu. Pusė darbo jau kaip ir atlikta.

Baigiamieji žingsniai
Jums teliko senąją aplikaciją instaliuoti naujame telefone. Susiraskite debesyje arba el. pašte išsisaugotą failą (jis, tikriausiai, turės ilgą pavadinimą, bet jo galūnė bus „.apk“. Atidarykite jį. Labai gali būti, kad jūsų telefonas pateiks įspėjimą, kad jam nelabai leidžiama įrašinėti nežinomas aplikacijas. Apeiti šį saugumo apribojimą turėsite rankiniu būdu. Atsidarykite Nustatymus. Susiraskite čia tą aplikaciją, kurioje išsisaugojote minėtąjį failą, ir suteikite jai leidimą instaliuoti nežinomas aplikacijas (jeigu nerimaujate dėl saugumo, vėliau sugrįžkite ir grąžinkite šį saugumo apribojimą). Dar kartą pabandykite pradėti instaliavimo procesą. Dabar jis jau turėtų įvykti įprastai ir sėkmingai. Įrašinėjimui pasibaigus, aplikaciją pamatysite tarp visų kitų. Jeigu ją atsidarysite, pamatysite, kad viskas joje atrodo lygiai taip pat, kaip ir senajame jūsų telefone. Štai ir viskas.

Papildomas priminimas: kaip niekada nepamesti duomenų
Duomenis, kurie yra pačiame telefone (kontaktai, skambučių bei žinučių istorija) perkeliami dar lengviau. Jums paprasčiausiai reikia debesyje saugoti atsarginę savo telefono kopiją. Ši funkcija visuose Android’uose įdiegiama automatiškai. Jums tereikės ją aktyvuoti. Savo senajame telefone (arba dabartiniame, juk vis tiek po metų ar kitų jį keisite) nueikite į Nustatymus ir suraskite jame skiltį System. Atsivėrusiame lange pamatysite pasirinkimą Backup. Padėkite prie jo varnelę ir palaukite, kol sistema pagamins kopiją. Štai ir viskas. Kai pirmą kartą įjunginėsite naująjį savo telefoną, jums tereikės paspausti Copy Your Data, o tada pasirinkti arba A Back up from Android (jeigu senasis telefonas po ranka), arba A Back up from the cloud (jeigu po ranka jo neturite). Prisiregistruokite naudodami savo senąją paskyrą. Pamatysite sąrašą pasirinkimų. Paspauskite ant savo senojo telefono atvaizdo, o tada Restore mygtuką. Taip visi ankstesnio telefono duomenys atsidurs naujajame. Tuomet spustelėkite Apps, o atsivėrusiame sąraše pažymėkite, kurias aplikacijas norite naudoti ir toliau.