Naujienos ir gandai

Nauja iPhone era? Ryškiausios Apple rugsėjo renginio naujienos

2022-09-08

Trumpai:

  • Apple vienu kartu pristatė keturis naujus iPhone: iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ir iPhone 14 Pro Max.
  • Apple atsisakė iPhone Mini variacijos. Vietoj jos pristatytas 6,7 colių įstrižainės iPhone 14 Plus.
  • iPhone 14 Pro nebeturi notch‘o. Jį pakeitė maža įpjova, kurią Apple vadina Dynamic Island.
  • Po ilgo laukimo pasirodė ir AirPods Pro 2 su dar geresne baterija ir triukšmo blokavimo sistema.

Ko gero, mažai kas ginčytųsi, kad iš visų kasmetinių Apple renginių svarbiausias (ar bent jau sukeliantis daugiausiai ažiotažo) yra vykstantis rugsėjį. Dėl labai paprastos priežasties – pasaulyje juk yra daugiau nei milijardas veikiančių iPhone. Counterpoint duomenys skelbia, kad šiemet trys perkamiausi išmanieji telefonai yra iPhone 13, iPhone 13 Pro Max ir iPhone 13 Pro. Ir nieko čia naujo – panaši statistika fiksuojama praktiškai kiekvienais metais. Galima gana pagrįstai spėti, kad kitąmet viskas bus kone taip pat. Tiesiog iPhone 13 pakeis iPhone 14. Būtent jam Far Out pavadinimą gavusiame Apple renginyje ir skirta daugiausiai dėmesio. Kaip jau tapo įprasta, pristatyti keturi modeliai. Tačiau šiemet linija dar įvairesnė, yra ir daugiau naujienų. Ar tai nauja iPhone era? Ką Apple pristatė rugsėjo renginyje?

Naujieji iPhone 14Naujieji iPhone 14

Jau pripratome, kad Apple vienu kartu pristato keturis naujus iPhone: du įprastus ir du Pro modelius. Keturis juos gavome ir šiemet. Tačiau įprastos ir Pro versijos skiriasi kaip niekada smarkiai. Tiek dizaino, tiek sugebėjimų prasme.

Įprastos komplektacijos iPhone 14

Pastaruosius dvejus metus standartinis iPhone turėjo dvi variacijas: 6,1 colių įstrižainės įprastą ir 5,4 colių Mini versiją. Pastarosios šiemet nuspręsta atsisakyti. Apple koreguoja savo strategiją ir siūlo rinktis 6,1 colių iPhone 14 arba 6,7 colių iPhone 14 Plus. Panašu, kad iPhone 13 Pro Max sėkmė paskatino vartotojams pasiūlyti didesnės įstrižainės, bet šiek tiek racionaliau įkainotą modelį. Bus labai įdomu stebėti, kokius pardavimų rezultatus jis pademonstruos. Abu modeliai išoriškai nuo pirmtakų per daug nesiskiria. Dizainas šiek tiek atnaujintas, pakoreguota kameros sistemos išvaizda, bet apsieita be revoliucijų. iPhone 14 tebeturi notch‘ą, du kameros jutiklius, 12 MP TrueDepth asmenukių kamerą, Face ID ir t. t. Įdomu ir tai, kad jame sukasi ir tas pats procesorius, kaip ir pernai. Turint omenyje, kad A15 galios savybėmis buvo praktiškai nepralenkiamas, iOS patirties tai tikrai nesugadins. Ryškiausias atnaujinimas, ko gero, yra ekrane. Beje Jungtinėse Valstijose Apple atsisako SIM dėtuvės. Nuo šiol telefonai ten veiks tik su eSIM. Kitose rinkose šios inovacijos dar teks palaukti.

iPhone 14 Pro naujienos

Gerokai daugiau naujų dalykų pamatysite į rankas paėmę iPhone 14 Pro modelius. Jų taip pat du – 6,1 colių ir 6,7 colių įstrižainės. Čia didieji panašumai su įprastosiomis variacijomis ir baigiasi, nes Apple akivaizdžiai pasistengė labai aiškiai diferencijuoti juos nuo ne Pro. Pradėkime nuo lengviausiai pastebimo skirtumo – iPhone 14 Pro ir iPhone 14 Pro Max nebeturi notch‘o. Vietoj jo matome nedidelę įpjovą, kurią pati Apple vadina Dynamic Island. Reikšmingų atnaujinimų esama ir kameros sistemoje. iPhone 14 Pro turi 48 MP pagrindinį jutiklį, tad vartotojai gali tikėtis dar detalesnių, kokybiškesnių nuotraukų (o iPhone daugybės žmonių įsitikinimu juk ir taip buvo geriausiai fotografuojantis telefonas rinkoje). Galų gale, ryškus atnaujinimas slepiasi ir viduje. Skirtingai nei standartiniai, Pro modeliai turi visiškai naują A16 procesorių, tad galia dar labiau juos lenkia. Taigi, galima drąsiai teigti, kad prasidėjo nauja iPhone era. Panašu, kad ateityje iPhone modelių linija įgaus vis daugiau įvairovės. iPhone 14 – tik pradžia.

Naujosios Apple AirPods Pro 2

Apple AirPods Pro 2Apple AirPods Pro – kaip keistai beskambėtų – išlieka vienu sėkmingiausių Apple produktų. Gal ir neįprasta taip žerti panegirikas tokiam paprastam prietaisui, bet juk šios belaidės ausinės tapo tikru kokybės standartu. Jų integracijos į bendrą ekosistemą natūralumas, garso kokybė, triukšmo blokavimo sugebėjimai ir kitos funkcijos tiesiog nelabai turi sau lygių. Tiesa, pasirodė jos jau prieš trejus metus, tad jų atšviežinimo laukta pakankamai ilgai. Lemtinga diena pagaliau atėjo. Apple AirPods Pro 2 turi naują H2 procesorių bei LC3 kodeką, palaikantį Bluetooth 5.2 standartą. Ką visa tai reiškia, kalbant trumpai ir suprantamai? Ogi tai, kad ausinės veikia dar stabiliau ir efektyviau. Garso kokybė dar geresnė, triukšmo blokavimo sistema dvigubai geresnė, o baterijos darbas našesnis. Ausinės gali groti iki 6 valandų, o dėkliuko baterija šį laiką pratęsia iki 30 valandų. Žinoma, atnaujintas buvo ir dizainas. Ausinės išsaugojo išvaizdos išskirtinumą, bet tapo dar kompaktiškesnės, elegantiškesnės bei ergonomiškesnės.

Apple operacinių sistemų naujienos

Apple operacinių sistemų naujienos

Paskutinis naujienų paketas daugiau susijęs ne su konkrečiais prietaisais, o su juose veikiančiomis operacinėmis sistemomis. Aktualiausia šiuo atveju yra iOS 16. Jos galutinę versiją nuo rugsėjo 11 d. galės parsisiųsti visi, turintys iPhone 8 bei naujesnius telefonus. Atnaujinimų šioje versijoje netrūksta. Patys ryškiausi – pradiniame ekrane. Vartotojai nuo šiol turės kaip niekada daug personalizacijos galimybių. Be to, iPhone 14 Pro savininkai gaus ir papildomą ilgai lauktą funkciją – Always On Display. Apie ją spekuliuota jau seniai, ir pagaliau gandai tapo realybe.