Išmanieji įrenginiai

Naudingiausios iOS 14.5 funkcijos

2021 balandžio 9

Naujausia iOS versija paprastai pasirodo kartu su naujos kartos iPhone. Pavyzdžiui, pristatant iPhone 12 modelius, masinei auditorijai suteikta galimybė ir parsisiųsti iOS 14. Žinoma, bet kokios operacinės sistemos kūrimo procesas iš esmės niekada nesibaigia. Inžinierių komandos nuolat taiso mažytes klaideles, stiprina saugumo sistemas ir pan. Taigi, atnaujinimų sulaukiame reguliariai. Visgi patį reikšmingiausią jų paketą Apple paprastai pristato pavasario pradžioje. Šiuo atveju tai bus iOS 14.5, kuriame iPhone savininkai sulauks ir pluošto naujų funkcijų. Kodėl ir iš kur mes tai žinome? Ogi todėl, kad iOS 14.5 beta versija veikia jau senokai ir entuziastai jau spėjo ją detaliai išnarstyti. Taigi, pristatome pačias naudingiausias naujas iOS 14.5 funkcijas.

Kada pasirodys iOS 14.5 ir kaip ją parsisiųsti?

iOS 14.5 prieinama jau nuo vasario ir ją parsisiųsti galima kad ir dabar. Su sąlyga, kad jūsų negąsdina keletas klaidelių, kurios yra neišvengiamos beta versijoje. Kaip? Visų pirma jums reikėtų tapti Apple Beta Software programos dalyviu. Tai bendruomenė entuziastų, kurie pirmieji išbando įvairias naujas funkcijas, teikia inžinieriams savo atsiliepimus ir pastebėjimus. Užsiregistruoti galite čia. Jums tereiks prisijungti su savo Apple ID, sutikti su sąlygomis ir spustelėti mygtuką iOS. Tai padarius teliks paspausti Get Started>Enroll your Apple Device ir sekti tolesnes instrukcijas. Pabaigę registraciją, tiesiog telefone nueikite į Nustatymų skiltį ir paspauskite Software Update bei pasirinkite iOS 14.5. Teliks parsisiųsti paketą ir jį instaliuoti. Jeigu su beta versija žaisti nesate nusiteikę, tiesiog palaukite galutinės atnaujinimo versijos (masinę auditoriją ji turėtų pasiekti balandį). Apie galimybę ją įsirašyti jums praneš pats telefonas, bet jeigu šią informaciją pražiopsosite, tiesiog eikite į Settings>General>Software Update.

Įdomiausios iOS 14.5 funkcijos

Atnaujinta operacinė sistema bus prieinama tiems patiems iPhone, kaip ir iOS 14, t. y. iPhone 6S ir naujesniems. Tai reiškia, kad funkcijų prieinamumas priklauso ir nuo jūsų turimo modelio. Pavyzdžiui, iPhone SE neturi veido atpažinimo technologijos. Vis dėlto, daugeliu funkcijų galės naudotis visi.

Veido atpažinimas dėvint kaukę

Apple veido atpažinimo technologija – viena greičiausių ir patikimiausių rinkoje. Tai labai paprastas ir patogus būdas atrakinti savo telefoną ar patvirtinti tapatybę. Deja, pastaraisiais metais susidūrėme su labai paprasta problema. Labai dažnai pusės mūsų veido paprasčiausiai nesimato. Ankstesniuose iOS atnaujinimuose jau atsirado galimybė veido atpažinimu naudotis ir tokiomis sąlygomis, bet naujoji versija šią funkciją perkelia ir į Apple Watch. Kitaip tariant, savo telefoną atrakinsite pasižiūrėję į laikrodį. Su kauke ar be kaukės.

Galimybė pasirinkti norimą muzikos grotuvą

Apple Music yra ta programėlė, per kurią, anot jūsų iPhone, jūs turėtumėte klausytis muzikos. Jeigu Siri paprašytumėte paleisti vieną ar kitą dainą, išmanusis asistentas automatiškai aktyvuotų būtent Apple Music. Ne visai patogu, jeigu dažniau naudojatės Spotify. iOS 14.5 suteikia šiek tiek daugiau laisvės. Išreiškus tą patį pageidavimą, Siri pasitikslins, kokią programėlę norėtumėte naudoti. Tai padarius, vėliau programėlė bus pasirenkama automatiškai.

Nauji emodžiai

Emodžiai gali atrodyti kaip visiškai nerimta komunikacijos forma. Iš dalies taip ir yra, bet tuo pačiu jie visgi atlieka vieną labai naudingą funkciją – suteikia daugiau gyvumo rašytinei kalbai. iOS 14.5 iš viso turės net 217 naujų emodžių. Atsiras ne tik papildomų ikonų, bet ir naujų odos tonų bei kitų detalių.

Naujas Siri balsas ir kiti atnaujinimai

Jau pačioje ankstyviausioje, programuotojams skirtoje iOS 14.5 versijoje, atsirado galimybė pakeisti automatinį Siri balsą. Šiuo metu visiems puikiai pažįstamas moteriškas balsas galės būti personalizuojamas, taip skaitmeniniam asistentui suteikiant dar daugiau asmeniškumo. Siri taip pat turės ir greitojo pagalbos iškvietimo funkciją. Užteks pasakyti „Hey, Siri, call emergency“, ir sistema jus automatiškai sujungs su pagalbos numeriu.

Papildomi privatumo nustatymai

iOS 14.5 taip pat rasite ir daugiau privatumo nustatymų. Pavyzdžiui, kiekviena nauja programėlė privalės atsiklausti, ar gali naudoti jūsų duomenis bei stebėti veiksmus. Žinoma, privatumo funkcionalumo plėtimas – nieko naujo. Papildomų nustatymų galime rasti praktiškai kiekviename operacinės sistemos atnaujinime. Pastaroji funkcija turėtų dar labiau supaprastinti privatumo apsaugą.

Integracija su žaidimų konsolėmis

Paskutinė reikšminga iOS 14.5 naujiena labiausiai patiks žaidėjams. Kaip žinia, praėjusių metų pabaigoje prekyboje pagaliau pasirodė naujos kartos konsolės – Xbox Series X ir PlayStation 5. Apple naujoje iOS versijoje įdiegė galimybę jas prijungti prie savo telefono. Taigi, nuo šiol turėsite galimybę naujausius žaidimus žaisti tiesiog su savo telefonu.