Patarimai

Naudingi iPhone nustatymai bei funkcijos

2021-10-26

Apie savo iPhone dažnai manomės žinantys viską – visas funkcijas, visas galimybes, visas naudingas bei praktiškas smulkmenas. Tačiau net ir prisiekę Apple gerbėjai, iOS modeliais besinaudojantys kokį dešimtmetį, retai žino visus naudojimą palengvinančius telefono nustatymus. O juos prisiminti (arba sužinoti) dabar yra idealus metas. Prekyboje jau pasirodė patys naujausi iPhone 13 modeliai, be to, Apple visai neseniai vartotojams pristatė ir iOS 15 operacinės sistemos versiją, kurią įsirašius apima jausmas, kad įsigijai naują telefoną. Taigi, atėjo laikas pakoreguoti arba išbandyti pačius svarbiausius ir naudingiausius iPhone nustatymus bei funkcijas.

Apple paskyros prisijungimų apsauga

Mūsų Apple ID bei iCloud paskyros tampa vis svarbesnės. Jas naudojame savo tapatybei patvirtinti, nuotraukų bei kitų duomenų apsaugai. Praradę prieigą prie jų, labai stipriai apsisunkintume gyvenimą. Laimė, Apple turi sprendimą, galintį apsaugoti nuo tokio scenarijaus. Tai Account Recovery Contacts funkcija. Ji leidžia išsirinkti kelis patikimus žmones (šeimos narius ar draugus), kurie patys neturėtų prieigos prie jūsų paskyros, bet galėtų už jus laiduoti – Apple su jais susisiektų ir atsiųstų specialų kodą, su kuriuo atrakintumėte savo paskyrą. Šią funkciją aktyvuosite telefono nustatymuose pasirinkę Password & Security>Account Recovery>Add Recovery Contact. Jums teliks pasirinkti kelis žmones, kuriais pasitikite labiausiai. Apie dar vieną panašią funkciją gal ir nesinorėtų labai galvoti, bet ji vis tiek svarbi. Tai Digital Legacy Contact. Tokia privilegija suteikiama tokiu pačiu būdu kaip ir Account Recovery Contact, bet ji skirta tam, kad po žmogaus mirties artimieji galėtų atsiimti jo sukauptus duomenis. 

Ribas trinanti Apple Live Text funkcija

Jeigu technologijų kūrėjų paklaustumėte, kokius tikslus jie norėtų pasiekti, vienu iš tokių, ko gero, būtų ribos tarp tikrojo ir virtualiojo pasaulio trynimas. Šiuo metu jie vis dar egzistuoja palyginti atskirai vienas nuo kito, o jų sujungimas tebėra didelis iššūkis. Tačiau pamažu, iš lėto vyksta progresas. Live Text – puikus pavyzdys. Ši funkcija leidžia jums skenuoti ant popieriaus lapo ar kitų tikrų paviršių esančius tekstus ir juos perkelti tiesiai į savo telefoną. Viskas veikia labai intuityviai. Jūs pamatote užrašą ir jį nufotografuojate, o tada paspaudžiate Live Text mygtuką. Sistema tuomet atpažins tekstą ir leis jį pažymėti bei nusikopijuoti. Tai reiškia, kad, tarkime, galite tiesiog nusifotografuoti knygos puslapį ir tekstą persikelti į Notes programėlę, arba, būdami užsienyje ir pastebėję nesuprantamą iškabą, ją nusikopijuoti ir išsiversti su Google Translate. Beje, funkcija veikia ne tik su pačių padarytomis nuotraukomis, bet ir su internete rastais vaizdais. 

Automatiniai programėlių atnaujinimai

Programinės įrangos bei programėlių atnaujinimai – sritis, kurioje daugeliui iš mūsų šiek tiek trūksta disciplinos. Juos daug paprasčiau nukelti neapibrėžtai ateičiai. O kur skubėti? Kas blogiausio gali nutikti, jeigu naudosimės pasenusiomis programėlių versijomis? Akivaizdžiausia priežastis, kodėl dera atsinaujinti, – to nepadarę tiesiog negalėsite naudotis visomis naujausiomis funkcijomis. Kita vertus, pasenusios programėlių versijos taip pat lėčiau veikia, ne taip gerai išnaudoja telefono bei jo baterijos resursus. Jeigu vis dėlto apie atnaujinimus paprastai tiesiog pamirštate, užmaršumo problemą galima labai lengvai išspręsti kartą ir visiems laikams. Tiesiog nustatymuose spustelėkite App Store, o tada – Automatic Downloads. Nuo šiol, aptikusi naują programėlės versiją, sistemą ją įdiegs pati. Jeigu jaudinatės dėl mobiliųjų duomenų sunaudojimo, nustatydami funkciją galite spustelėti Always Ask arba Ask if Over 200MB. Sistema, prieš įrašydama atnaujinimus, atsiklaus jūsų leidimo. 

Drag & Drop tarp skirtingų programėlių

Išmanieji telefonai jau seniai pavirto mažais kompiuteriais, kuriais galima sėkmingai daryti praktiškai viską, ką ir su tradiciniu nešiojamuoju. Tiesiog mažesniame ekrane. Tiesa, telefonas kai ko negali arba gali pastebimai prasčiau. Jo Copy/Paste funkcija yra kaip tik tokia. Gera naujiena ta, kad naujojoje iOS 15 versijoje Apple ją pastebimai patobulino, itin palengvindama dalijimąsi vaizdais. Dabar juos labai lengvai galite kopijuoti iš vienos programėlės į kitą. Tarkime, el. laiške gautą nuotrauką akimirksniu permesti į iMessage. Jums tereikia, kad abi programėlės būtų atidarytos. Tuomet, pavyzdžiui, paspauskite el. pašto dėžutėje esančią nuotrauką ir, neatitraukdami piršto, tempkite ją žemyn, kol ekrane išsiskleis visos jūs atidarytos programėlės. Teliks pasirinkti norimą ir pakelti pirštą nuo ekrano. Štai ir viskas – atsidarę programėlę, joje rasite ir ką tik nukopijuotą nuotrauką.

Pasirūpinkite papildoma paskyros apsauga

Galų gale, kiekvienam iPhone savininkui būtinai reikėtų pasirūpinti ir tinkama savo prietaiso bei – tai dar svarbiau – jame esančios informacijos apsauga. Visų pirma, pasirūpinkite dviejų faktorių autentifikavimu. Šiandien tai vienas patikimiausių paskyros apsaugos būdų. Jis suveikia tada, kai jungiatės iš naujo prietaiso. Tokiu atveju sistema paprašo įvesti kodą, kuris atsiunčiamas į seniau naudojamą. Tarkime, kai pirmą kartą jungiatės su savo naujuoju iPhone 13, kodą gautumėte į savo MacBook ar pan. Dviejų faktorių autentifikavimą aktyvuosite nustatymuose spustelėję savo vardą, o tada Password & Security>Turn on two- factor authentication. Dar vienas naudingas saugumo patarimas – prie puslapių bei socialinių tinklų, jeigu tik tai įmanoma, junkitės su savo Apple ID. Šis būdas daug saugesnis nei, pavyzdžiui, prisijungimas su Facebook paskyra, mat tokiu būdu sistema iš tikrųjų sukuria fiktyvų el. pašto adresą ir jus bei jūsų duomenis paslepia po dviguba apsaugos siena. Be to, su Apple ID daug paprasčiau patikrinti, kur turite savo paskyras. Tai padarysite nustatymuose spustelėję savo vardą, o tada pasirinkę Password & Security>Apps Using Apple ID.