Inovacijos

Mylintis robotas, kalbantis unitazas ir dar keistesnės išmaniosios naujovės

2019 sausio 28

Neseniai Las Vegase (JAV) pasibaigusi didžiausia pasaulyje elektronikos paroda CES, kiekvienais metais leidžia žvilgterėti į kasdieniniam gyvenimui skirtų įrenginių ateitį. Šį sykį žvilgterėjome į keistą ir beprotišką tos ateities pusę. Su įrenginiais, kurių dauguma jau šiais metais pasieks įvairių pasaulio kampelių parduotuves, supažindina Arnoldas Lukošius.

antrastes su paveiksliukais1

Praktinės naudos iš jo nėra jokios, bet šis baisiai mielas robotukas, valdomas dirbtinio intelekto, turi vienintelį tikslą – suteikti jums laimės. Teletabį primenantis japonų kompanijos Groove X robotas-augintinis iš tikrųjų yra labai sudėtingas išmanusis įrenginys. Jame veikia 50 jutiklių ir kamerų, kurios padeda įsidėmėti žmonių veidus, jausti kūno skleidžiamą šilumą, atpažinti emocijas. Du Lovot žaidžia tarpusavy, plasnodami rankytėmis prašosi būti paimami ir apkabinami ir net užmiega glėby. Nei negalite sau leisti katės, jie išspręs augintinio problemą. Viso labo už kokius 5500 eurų. 

antrastes su paveiksliukais2

Automatizuotas dangtis, šildoma sėdėjimo vieta, pėdų šildytuvai, įmontuotas bluetooth garsiakalbis, daugiafunkcinė bide ir netgi integruotas dinaminis šviesų modulis – visa tai gali išmanusis unitazas Numi. Maža to, jo savininkai galės su juo… pasikalbėti. Numi turi integruotą Amazon asistentę Alexa. Mažas žingsnelis žmogui, bet milžiniškas žingsnis unitazams. Gal tai net pateisina jo kainą – už juodos spalvos modelį gamintojai prašo 8000 dolerių, o baltą atiduos ir už 7000.

antrastes su paveiksliukais3

Lagaminas, kuris sekioja jus lyg prijaukintas šunytis? ForwardX sukurtame produkte įmontuotos kameros atpažįsta savininką, tad lagaminas gali sekti savo šeimininką net oro uosto minioje. Be to jis gana žvitrus – pasiekia didesnį nei 9,5 km/h greitį. Gamintojai siūlo ir specialią apyrankę, kuri vibruos, jei lagaminas pernelyg atsiliktų nuo jūsų. O pamesti būtų labai gaila – lagamino kaina siekia apie 800 eurų.

antrastes su paveiksliukais4

Keli dalykai, susiję su Welt, kelia šypseną. Pirmiausia – pavadinimas. Welt yra sudarytas iš angliškų žodžių „dėvimas“ ir „diržas“. Tačiau ar ne visi diržai yra dėvimi? Antra – vienas šio išmanaus įrenginio tikslų. Jis praneš, kad storėjate? Bet juk ir pats neišmaniausias diržas tai sėkmingai daro. O jei be juokų, Welt seka aktyvumą, matuoja, skaičiuoja, o be to dar stebi talijos pokyčius. Tačiau ar vien dėl šių funkcijų norėsis dar ir sekti ar neišseko diržo baterija?

5_

Išmanūs augintinių maitinimo įrenginiai – jokia naujiena. Tačiau Mookie turi augintinio snukio atpažinimo funkciją. Jei turite keletą augintinių, Mookie atskirs kuris dabar nori juo pasinaudoti. Keistas gaminys, tačiau neabejotinai inovatyvus ir išties pravers, jei vienas gyvūnas linkęs suryti kito davinį. Ne veltui šis apie 150 eurų kainuosiantis įrenginys gavo CES parodos inovacijų apdovanojimą išmanių namų kategorijoje.

antrastes su paveiksliukais6

Halo Neuroscience sukurtos ausinės ne tik atrodo keistai, bet ir veikia netikėtai, gal net kiek gąsdinančiai. Ant lankelio įmontuoti spygliai, ne tik remiasi į galvos odą, bet ir gali pasiųsti elektros signalus tiesiai į smegenis. Jie perduoda nedidelio stiprumo srovės impulsus į smegenų dalį, kuri kontroliuoja judesius ir taip aktyvuoja smegenų „supermokymosi“ būseną. Bent jau teoriškai. Kompanijos atstovai sako, kad ausines reikėtų dėvėti mokantis kažkokių veiksmų. Tik įdomu, kiek šis prietaisais iš tikrųjų padeda, o kiek gąsdina.

antrastes su paveiksliukais7

Pirmosios kartos Foldimate veikė, švelniai tariant, prastokai. Skalbinius jis labiau lamdė ir draskė nei dailiai lankstė. Tačiau šiais metais pristatytas antros kartos modelis be problemų tvarkingai lankstė drabužius, kiekvienam sugaišdamas apie 10 skundžių. Vienintelis klausimas: ar tikrai verta kažkur miegamajame įkurdinti milžiniško kopijavimo aparato dydžio įrenginį, kuris kainuoja beveik 1000 eurų ir moka vienintelį darbą – lankstyti kelnes ir marškinius?