Gyvenimo būdas

Mobilieji sprendimai patogesnei ir laisvesnei vasarai

2020 birželio 17

Šis pavasaris buvo toks, kokio, ko gero, nei vienas nelaukė, nesitikėjo ir nebuvo patyręs. COVID–19 pandemija gerokai supurtė mums įprastą gyvenimo ritmą bei privertė mokytis gyventi šiek tiek kitaip. Nors karantinas ir paskatino žmones susivienyti bendro tikslo vardan, vargu ar suklystume konstatuodami, kad visiems jis jau spėjo įgristi iki gyvo kaulo, o tokios patirties kartoti niekam niekada nesinorės. Ar bereikia dar sakyti, kad karantino pabaigą pasitinkame su džiaugsmu ir optimizmu? Palaipsniui sugrįžtanti laisvė įkvepia keliauti, ieškoti nuotykių ir gerų emocijų. Tačiau pakeliui į juos visai verta prisiminti ir karantino pamokas. Juk jo metu turėjome kaip niekada daug galimybių plačiau pasidomėti technologijomis ir jų galimybes, o šios žinios tikrai padės susikurti patogesnę ir laisvesnę vasarą.

Technologijos patogesniam vasariškam keliavimui

Vienas maloniausių karantino pabaigos aspektų – tai galimybė laisviau judėti po savo miestą ir visą Lietuvą. Savaime suprantama, tai daryti nori kaip įmanoma patogiau ir ekonomiškiau. Trumpoms kelionėms miesto ribose vargu ar surasite geresnę priemonę už elektrinius paspirtukus. Tai nepakeičiamas pasirinkimas tiek šiokiadienį vykstant į darbą (kas maloniau – prakaituoti automobilyje, teršiančiame orą, ar mėgautis vėjeliu, skriejant ant šios ekologiškos transporto priemonės?), tiek ir savaitgalio pasivažinėjimams po parkus, apžvalgos takus ir t.t. Puikiai jie tiks ir tolesnėms išvykoms per atostogas. Užteks paspirtuką įsimesti į automobilio bagažinę, o nuvykus prie masinančio objekto šį apžiūrėti iš visų pusių visiškai nepavargstant. Beje, prieš tokias keliones nepamirškite šiek tiek pažaisti su Google Maps bei atrasti visas šio įrankio funkcijas. Jas įvaldžius, atostogos bus dar lengvesnės ir malonesnės.

Technologijos patogesniam vasaros stovyklavimui

Tiesa, vasarą maksimalaus patogumo ieško toli gražu ne visi. Daugeliui vienas didžiausių jos privalumų yra galimybė, kiek tik norisi būti gamtoje, besimėgaujant geru (arba nelabai) oru. Tiesa, net ir tokiais atvejais norisi šiek tiek moderniam žmogui įprasto komforto. Jo sau suteiksite, visų pirma, pasirūpindami energijos atsargomis, t.y., įsimesdami į kuprinę talpą išorinę bateriją. Šis paprastas, bet labai praktiškas prietaisais, reikalui esant, pamaitins jūsų telefoną, belaides ausines, išmanųjį laikrodį ar apyrankę. Tuo tarpu stovyklauti kompanijoje bus daug linksmiau, jeigu ir gamtoje mėgausitės mėgiama muzika. Čia jums labai pravers belaidė kolonėlė.  Rinktis ją galite tiek pagal patvarumą, tiek pagal patogumą, tiek pagal kompaktiškumą. Galų gale, būtinai pasirūpinkite ne tik savo, bet ir kartu keliaujančių augintinių komfortu, įsigydami patogią gertuvę ir išmanųjį pavadėlį.

Technologijos fiziniam aktyvumui stebėti

Vasara taip pat yra tas metų laikas, kai turime pačias geriausias sąlygas daug judėti ir taip gerinti savo fizinę būklę. Siekiant norimų sportinių rezultatų, vargu ar surasime geresnį pagalbininką už išmaniuosius prietaisus ant riešo. Rinktis galima arba laikrodį, arba apyrankę. Pirmasis labiau tiks ieškantiems universalumo, antroji – praktiškumo. Tačiau abiejų tipų įrenginiai yra nepakeičiami, skaičiuojant kalorijas, nueitus žingsnius, nubėgtus ar numintus kilometrus. Jie taip pat ir yra puikūs kompanionai, galintys perimti dalį telefono funkcijų, kad daugiau dėmesio skirtumėte svarbesniems dalykams nei žvilgčiojimas į telefono ekraną. Išmanųjį prietaisą ant riešo derėtų rinktis atsižvelgiant į dėvėjimo komfortą, išmaniąsias funkcijas, GPS sugebėjimus bei baterijos savybes.

Technologijos, suteiksiančios daugiau saugumo

Vasarą tiek daug laiko praleidžiant ne namuose, natūraliai susiduriame ir su šiek tiek daugiau pavojų nei įprasta. Visų pirma, į juos patenka dažniausiai mūsų naudojamas prietaisas – telefonas. Jis patiria kaip niekada daug grėsmių sušlapti, perkaisti ar būti pamestas. Jas neutralizuosite įsigydami apsauginę plėvelę ar stikliuką bei dėklą, naudodamiesi specialiais ieškikliais, o taip pat savo telefoną tiesiog apdrausdami. Tačiau tai dar ne viskas. Kelioms dienoms paliekant namus, labai norisi būti dėl jų maksimaliai ramiems. Dėka technologijų, tai padarysite nepajudindami nei piršto. Apie gaisro pavojų jus ir ugniagesius operatyviai informuos išmanusis dūmų detektorius. Pamiršti galima netgi ir nerimą dėl potencialių įsilaužimų. Tai padarysite užsisakydami turto draudimo paslaugą.

Mobiliosios paslaugos iš bet kur ir bet kada

Mažiausiai ko norime keliaudami ir ilsėdamiesi – tai kvaršinti sau galvą dėl kasdieninių rūpesčių. Mobiliosios paslaugos geros tuomet, kai apie jas net negalvojame – jos paprasčiausiai veikia. Pavyzdžiui, kartais užsinorime įsigyti mokamą programėlę iš AppStore ar GooglePlay. Už tokius pirkinius galima atsiskaityti tiesiog kartu su pačia telefono sąskaita, atkeliaujančia tiesiai į jūsų paskyrą, taip išvengiant mokėjimo kortelės duomenų įvedinėjimų. Keliaujant mums taip pat bet kada gali pritrūkti ir mobiliųjų duomenų. Nieko tokio, jų visada be problemų įsigysite papildomai. Galų gale, jeigu išsiruošėte į šiek tiek ilgesnį pasibuvimą palapinėje, namelyje ant ratų ar atokioje sodyboje, galbūt atėjo pats laikas pamąstyti ir apie Laisvą internetą, leidžiantį greitu ryšiu mėgautis visoje Lietuvoje.