Įrenginių apžvalgos

Mesh tinklas ir Deco M4: kas tai ir kaip tai veikia?

2022-02-04

Jei ne visuose namuose internetas veikia vienodai, verta apsvarstyti mesh tinklo idėją. Tai papildomi Wi-Fi maršrutizatoriai, kurie veikia kaip ryšio stiprintuvai. Išdėsčius tokius namie kuo didesniu atstumu vienas nuo kito, bet ten, kur ryšys dar veikia visu pajėgumu, jie be jokių laidų susisieja ir taip praplečia Wi-Fi padengiamą plotą. Svarbiausias privalumas – mesh įrenginiai bendrauja specialiu protokolu, tad kitaip, nei naudojant seno tipo stiprintuvus, nebekuriamas atskiras Wi-Fi tinklas, prie kurio reikėdavo persijungti, kai pirmojo signalas per silpnas. Mesh tiesiog praplečia turimą Wi-Fi, tad išsaugo ir nuolatinį prisijungimą, ir stabilų greitį visame plote.

Jei norite, kad ir viską įdiegti būtų daug paprasčiau, ir Wi-Fi dengiama zona būtų gerokai didesnė, ir greitis puikus, galite rinktis visas problemas išspręsiančią aukščiausio lygio mesh tinklo sistemą Deco M4. Kodėl tai vadinama sistema? Nes TP-Link komplekte siūlo iškart tris mesh maršrutizatorius, kurie veikdami kartu pilnai padengs 370 kv. m namą nepalikdami jokių juodųjų Wi-Fi skylių. Aišku, ši sistema palaiko ir 2,4, ir greitąjį 5 GHz ryšį, pasiekia 867 mbps duomenų perdavimo greitį, leidžia vienu metu prijungti iki 100 įrenginių, be to, moka protingai parinkti pačią greičiausią jungtį, nesvarbu kurioje namo vietoje atsidursite. Ir net jei vienas iš šių įrenginių bus atjungtas nuo tinklo, kiti automatiškai persikonfigūruos, kad ir tokiu atveju veiktų optimaliai. Trumpai tariant, čia – namų interneto limuzinas, kuris ne tik veikia, bet ir atrodo tikrai prabangiai. Visai galima įsivaizduoti tokį vietoj vazos ant komodos.

Viskas valdoma ir nustatoma telefonu, tad pradėkime įdiegdami TP-Link Deco programėlę. Atvėrę ją pirmiausia susikuriame TP-Link ID paskyrą arba prisijungiame prie turimos. Įvedame el. pašto adresą, slaptažodį ir patvirtiname. Spaudžiame „Pradėti“ ir pasirodžiusiame įrenginių sąraše pasirenkame M4. Toliau pati programėlė žingsnis po žingsnio paaiškins, ką daryti, tereikia spausti „Toliau. Visi trys Deco M4 įrenginiai visiškai vienodi, bet kuris gali virsti pagrindiniu maršrutizatoriumi, tad pradžioje reikės vieno. Pirmiausia atjungiame savo turimą modemą nuo elektros tinklo, sujungiame jį pridėtu plokščiu laidu su bet kuriuo iš dviejų Deco lizdų ir vėl įjungiame modemą. Palaukę, kol pilnai prisijungs, įjungiame ir Deco M4. Kai viršuje šviečianti lemputė pradeda mirksėti mėlynai, vadinasi, įrenginys pasiruošęs būti susietas – programėlėje spaudžiame „LED mirksi mėlynai.

Dabar prie naujoje Deco Wi-Fi prijungiame telefoną. Tinklo pavadinimas nurodytas ant lipduko. Prisijungę grįžtame į programėlę ir spaudžiame „Tolyn. Palaukiame, kol vyksta siejimas. Viskas, tinklas veikia. Patogumui lieka programėlėje nurodyti, kuriame kambary pastatytas šis konkretus Deco M4 įrenginys, baigti konfigūravimą ir galiausiai sukurti bei įrašyti būsimo savo mesh Wi-Fi tinklo vardą bei slaptažodį. Dabar jau galima telefoną prijungti prie naujojo Wi-Fi tinklo. Deco programėlėje matysite, kad prisijungėte sėkmingai. Tinklas veikia, tačiau kol kas jį sudaro tik vienas įrenginys, tad jokių padengimo stebuklų. Gerai, kad turime dar du, ir prijungti juos gerokai paprasčiau, nei sukonfigūruoti pirmąjį. 

Programėlėje pasirenkame „Pridėti dar vieną Deco, pasirenkame modelį ir vėl darome tai, ko prašo. Suradę tinkamą vietą namie – toliau, bet kur dar geras ryšys – pastatome Deco, įjungiame į elektros tinklą, kai pradeda mirksėti mėlyna, jis pats susijungia su pagrindiniu. Lieka įvesti, kur jį pastatėte, – tinklas iš dviejų jau veikia. Visiškai taip pat prijungiame ir trečiąjį Deco M4. Stabilus ir greitas tinklas jau dengia visus namus, viskas! 

Deco programėlė leidžia valdyti kur kas daugiau dalykų – galima matyti prisijungusių įrenginių skaičių, greitį, galima gauti mėnesio ataskaitas, atnaujinti programinę įrangą. Atskirai paminėti verta itin preciziškus tėvų kontrolės nustatymus. Čia galima apriboti, kiek laiko ir kada vaikų įrenginiai gali būti prijungti prie interneto, matyti, kiek jie naudojosi, filtruoti kenksmingą turinį ir t. t.

O geriausias dalykas yra tai, kad visus išbandytus įrenginius, kaip ir fantastišką Laisvą internetą, Laisvo interneto modemus, stiprinančias antenas siūlo Tele2. Jums belieka teirautis artimiausiame salone arba internetu – tele2.lt