Išmanieji įrenginiai

macOS Monterey: patogiausios ir įdomiausios naujos funkcijos

2021-09-02

Birželio pradžioje, per tradicinį WWDC renginį, Apple pristatė naujausią asmeniniams kompiuteriams skirtos operacinės sistemos versiją – macOS Monterey. Žinoma, tuomet tai buvo tik beta versija, skirta programuotojams ir technologijų entuziastams, norintiems prisidėti prie jos vystymo ir ruošimo masinei auditorijai proceso. Per šiuos kelis mėnesius turėjome labai daug laiko bei galimybių patyrinėti naująją operacinę sistemą ir išbandyti visas joje atsiradusias naujas funkcijas. O atrasti tikrai yra ką. Dauguma naujienų skirtos tam, kad jūsų kompiuteris veiktų dar paprasčiau, taip pat kuo sklandesniam Apple ekosistemos veikimui užtikrinti. Siūlome iš arčiau pažvelgti į patogiausias ir įdomiausias naujas macOS Monterey funkcijas. 

FaceTime su Android ir Windows

Jeigu reikėtų sugalvoti kokį nors priekaištą Apple ekosistemai, tai, ko gero, būtų jos uždarumas. Mac‘ai, iPhone‘ai bei iPad‘ai nelabai nori draugauti su kitų gamintojų prietaisais. Dažniausiai tai nesukelia didesnių problemų, bet Apple turi programų, kurių windows‘iškos ar android‘iškos versijos tiesiog nėra. Viena iš tokių labai ilgai buvo FaceTime. Iki šiol ja naudotis tarpusavyje galėjo tik Apple vartotojai. Visgi šie barjerai netrukus bus sulaužyti. Tiek macOS Monterey, tiek iOS 15, tiek iPadOS 15 pagaliau suteiks galimybę FaceTime naudotis visiems. Kaip tai veiks? Savo kompiuteryje esančioje FaceTime programėlėje jūs tiesiog galėsite sukurti pasidalinamą nuorodą ir išsiųsti ją el. paštu ar žinute. Gavėjams teliks ją paspausti. Skirtumas tik tas, kad FaceTime jiems veiks ne kaip atskira programėlė, o pačioje interneto naršyklėje. Paprastas ir ilgai lauktas mechanizmas, panaikinsiantis poreikį siųstis papildomą įrankį pokalbiams. 

Safari skirtukų grupės

Safari yra viena populiariausių interneto naršyklių pasaulyje. Ja naudojasi beveik kas penktas (18,34 proc.) interneto vartotojas. Žinoma, absoliuti jų dauguma – būtent Mac naudotojai. Naujausioje operacinės sistemos versijoje Apple vėl pasiūlys praktiškų atšviežinimų. Modernesnis dizainas leis naršant matyti daugiau puslapyje esančio turinio, o grupinių skirtukų funkcija suteiks galimybę skirtingus skirtukus sudėlioti į grupes, o tada juos atidaryti ir uždaryti vienu kartu. Tai labai pravers, pavyzdžiui, renkant informaciją konkrečiam projektui – keli atverti puslapiai niekur nepasimes, juos pasiekti bus kaip niekada paprasta. Kaip sukurti tokią grupę? Užteks tiesiog skirtinguose skirtukuose atsidaryti norimus puslapius, o tada spustelėti kairiajame viršutiniajame kampe esančią stačiakampio ikoną. Ji atveria gerai žinomą sidebar‘ą, jo viršutiniajame dešiniajame kampe pamatysite naują ikoną – kvadratėlį su pliusu viduje. Spustelėkite jį, tada New Empty Tab Group ir įrašykite norimą grupės pavadinimą. Susikurtas grupes vėliau patogiai rasite tame pačiame sidebar‘e.

Dar patogesniems užrašams – Quick Note funkcija

macOS Monterey naujoji Quick Note funkcija atrodo labai smulki, beveik nepastebima, bet daugybei žmonių ji turėtų tapti tiesiog nepakeičiamu atradimu. Įsivaizduokite, kad skaitote straipsnį ar ieškote reikalingos informacijos, ir randate kažką naudingo arba verto dėmesio ir nenorite pamiršti. Jums tereikės nuslinkti pelės kursorių į apatinįjį dešinįjį ekrano kampą, ir jame pasirodys Quick Note ikona. Ją spustelėjus, atsivers naujas langas, skirtas užrašams. Čia galėsite kažką užsirašyti, sudaryti sąrašą ar netgi pridėti lentelę. Dar patogiau tai, kad čia rasite ir specialų mygtuką nuorodoms kurti. Sistema atsimena, kokiame puslapyje jūs lankėtės, ir automatiškai sugeneruos tikslų jo URL – jums nereikės nieko nei kopijuoti, nei įklijuoti. Tai dar ne viskas. Jeigu kada nors ateityje dar kartą užsuksite į tą patį puslapį, apatiniame dešiniajame kampe atsiras Quick Note ikona, siūlanti prisiminti savo užrašus. Beje, sistema itin išmani, labai gerai suprantanti kontekstą, todėl tokį priminimą gausite būtent tada, kai jums jo prireiks labiausiai.

Naujasis Low Power režimas

Kuo jau kuo, baterijos tarnavimo trukme Mac kompiuterių savininkai negalėtų skųstis. Pavyzdžiui, testai rodo, kad iki galo įkrauti naujausi Macbook Pro gali sėkmingai veikti net iki septyniolikos valandų. Tai visų pirma M1 procesorių nuopelnas. Jie taip efektyviai išnaudoja energijos resursus, kad, tiesą sakant, nustebinti liko net patys Apple inžinieriai. Jau pirmieji baterijos testai buvo tokie sėkmingi, kad iš pradžių buvo pamanyta, jog į duomenis įsivėlė kažkokia klaida. Visgi, kartais nepakanka net ir pačios geriausios baterijos. Tarkime, pamiršus įkroviklį namuose. Tokiems atvejams ir skirtas naujasis Low Power režimas. Jį pasieksite spustelėję baterijos ikoną, o tada atsivėrusiame lange pasirinkę Battery Preferences. Čia teliks varnele pažymėti pasirinkimą Low Power Mode. Jį aktyvavus, jūsų kompiuteris nebeatliks nebūtinų, energiją eikvojančių užduočių. To turėtų pakakti tam, kad baterijos tarnavimo trukmę pratęstumėte valandai ar net kelioms. 

Modernioji Universal Control funkcija

Šią naują funkciją minime ir giriame šiek tiek avansu. Nors apie ją Apple pirmą kartą papasakojo dar per birželį vykusį WWDC renginį, iki šiol tebėra neaišku, kada ji iš tikrųjų taps visiems prieinama. Vis dėlto, Universal Control yra tokia įdomi ir daug žadanti, kad jos nepaminėti negalima. Jeigu viskas vyks taip, kaip Apple ir žada, mūsų supratimas apie tai, ką gali išmaniųjų prietaisų ekosistema, gerokai pasikeis. Kaip ši unikali funkcija veikia? Iš esmės ji automatiškai sinchronizuoja skirtingus prietaisus. Įsivaizduokite, kad ant stalo vieną šalia kito pastatote iMac, MacBook ir iPad. Jeigu viename iš jų atsidarysite naują langą ir tempsite jį tolyn, šis automatiškai atsiras ir kituose. Tam jums nereiks absoliučiai jokių papildomų prietaisų ar jungčių. Ekosistema viską sinchronizuoja automatiškai. Tai reiškia, kad štai taip be jokių problemų, intuityviai galėsite perkelti dokumentus iš vieno prietaiso į kitą, visiems jiems naudoti vieną pelę bei vieną klaviatūrą ir t. t. Skamba labai intriguojančiai. Belieka tikėtis, kad Universal Control sulauksime kartu su galutine macOS Monterey versija.