Išmanieji įrenginiai

Laukimas prasideda: ko tikėtis iš Samsung Galaxy S11?

2020 sausio 20

Kaip jau tapo įprasta, naujuosius technologijų metus tradiciškai pradeda Samsung, pristatydamas savo flagmaną. Paprastai šie telefonai tarytum pademonstruoja, ko galime tikėtis ir iš kitų gamintojų, bei iš esmės nustato tam tikrą kokybės kartelę, kurią privalo peršokti konkurentai. Štai 2019 m. su Galaxy S10 ji buvo pakelta labai aukštai. Šis modelis sulaukė daugybės pagyrų ir buvo pagrįstai vadinamas vienu geriausių Samsung telefonų istorijoje. Natūralu, kad kyla labai paprastas klausimas: koks bus kitas korėjiečių gamintojo žingsnis? Patikrintos formos gryninimas? Smarkus šuolis pirmyn? Atsakymus sužinosime vasarį, bet jau dabar turime gana daug patikimos informacijos, leidžiančios susikurti vaizdą, koks bus tas Samsung Galaxy S11.

Dizainas

Tradiciškai Samsung pristatydavo du modelius – standartinio ir plius dydžio. Su Galaxy S10 pirmą kartą atsirado ir trečias pasirinkimas – pigesnis Galaxy S10e. Tokios pačios kombinacijos reikėtų tikėtis ir iš Galaxy S11. Vartotojai turėtų sulaukti trijų skirtingų dydžių modelių: 6,4 colių, 6,7 colių ir 6,9 colių ekrano skersmens. Tikrai aišku tai, kad bent vienas modelis palaikys 5G ryšio standartą. Tiesa, nežinia ar tai, kaip praėjusį kartą, bus specialus variantas, ar tokią galimybę tiesiog turės Galaxy S11+. Telefono priekis neturėtų dramatiškai pasikeisti. Ekranas dar padidės – praktiškai nebeliks jokių kraštinių. „Įmušta“ asmenukių kamera, pernai buvusi dešiniame kampe, persikels į centrą. Tokį sprendimą jau matėme Galaxy Note 10.

Galia

Žinoma, galios iš naujojo Galaxy S11 irgi galima tikėtis gerokai daugiau. Panašu, kad naujasis modelis naudos stipriausią ir šviežiausią Snapdragon 865, suteiksiantį dar daugiau galimybių. Po to, kai Apple pristatė iPhone 11 Pro su A13 bioniniu procesoriumi, visi jų konkurentai ėmė atsilikti, bet panašu, kad naujasis Snapdragon produktas turėtų panaikinti šį atotrūkį. Manoma, kad, visai kaip ir Galaxy S10 atveju, pati paprasčiausia Galaxy S11 versija turės 6GB RAM. Vaizdo kokybe naujieji telefonai irgi neturėtų skųstis. Beje, panašu, kad ji bus dar šiek tiek labiau įtraukianti, mat kalbama, kad bus kiek pakoreguotas kraštinių santykis. Galaxy S10 jis buvo 19:9, o Galaxy S11 bus 20:9.

Kamera

Galaxy S10 turėjo akimirksniu atpažįstamą trijų akių horizontaliai išdėliotą pagrindinę kamerą. Naujasis modelis rinksis visai kitokį jų išdėliojimą, labiau primenantį tą, kurį galime pamatyti ant iPhone 11 ar Google Pixel 4. Skirtumas tik tas, kad akių bus dar daugiau – penkios. Jos išsiskirs dar neregėtu gebėjimu pagauti šviesą ir detaliai atkurti vaizdą. Kaip detaliai? Su Galaxy S11 nuotraukas daryti galėsime 108 MP kokybe. Tokių įspūdingų rezultatų Samsung pasiekė dėka savo naujos kartos ypatingai jautrių jutiklių. Paties gamintojo pristatytame video teigiama, kad šie puikiai veikia net ir esant gana prastam apšvietimui. Jutikliai turi ir „Super Phase Detection“ sistemą, kuri padeda dar greičiau automatiškai fokusuoti vaizdą. Pridėkite dar Dirbtinio intelekto sprendimus ir, ko gero, gausite geriausiai fotografuojantį telefoną rinkoje.

Šiek tiek smulkesnių ir stambesnių detalių

Be abejo, Galaxy S11 turės visą pluoštą pačių moderniausių sprendimų: integruotą piršto atspaudų skaitytuvą, Dirbtinio intelekto sprendimus, valdymą gestais ir t.t. Ko Galaxy S11 neturės – tai tradicinis ausinių lizdas. Samsung jo jau visiškai atsisako, palikdama tik USB-C jungtį. Tačiau tokia jau ta naujoji realybė – telefonų gamintojai siekia taupyti kiekvieną kvadratinį milimetrą, todėl visi turėsime priprasti prie vadinamųjų „dongle’ų“ arba tiesiog įsigyti belaides ausines. Dar vienas svarbus aspektas, kuris paprastai labai rūpi vartotojams – tai baterijos talpa. Čia mūsų laukia labai geros naujienos. Panašu, kad savo ištverme Galaxy S11 turėtų pralenkti net ir iPhone 11. Prognozuojama, kad net pats paprasčiausias Galaxy S11e prilygs iPhone 11 Pro Max ir jos 4000mAh baterijai. Tuo tarpu standartinis Galaxy S11 ir Galaxy S11+ galės pasigirti 4500 bei 5000mAh.

Daugiau pokyčių?

Kaip ir sufleruoja pats pavadinimas, Galaxy S10 buvo jubiliejinis Samsung flagmanas. Įdomu tai, kad per visus šiuos metus korėjiečiai niekur nesiblaškė ir savo telefonus krikštydavo nuosekliai bei prognozuojamai. Vis dėlto, šį kartą tradicija pagaliau bus sulaužyta ir jokio Galaxy S11 iš tikrųjų nebus. Juk po vienuolikos turėtų būti dvylika, trylika ir t.t., tad, užuot laužius liežuvį, gal geriau būtų tiesiog paieškoti naujo vardo. Taigi, kaip vadinsis naujasis telefonas? Iš pradžių buvo spekuliuojama, kad tai galėtų būti Galaxy One. Visgi gali būti ir taip, kad tai buvo tiesiog darbinis pavadinimas. Dabar jau galima pakankamai drąsiai teigti, kad šis vardas bus Samsung Galaxy S20. Panašu, kad, kaip ir jo pirmtakas, konkurentams jis irgi pakels kartelę į labai aukštą lygį.