Įrenginių apžvalgos

Laikrodžiai su cinkeliu: Samsung Galaxy Watch 4 video apžvalga

2021-09-13

Atnaujintas dizainas

Šiais metais siūlomi 2 ketvirtos kartos Samsung Galaxy Watch laikrodžių modeliai. Sportiškesnis, lakoniškas ir mažiau vietos užimantis Galaxy Watch 4 bei solidesnis, išsaugojęs išskirtinį Samsung laikrodžių valdymo žiedą, Galaxy Watch 4 Classic. Kiekvienas jų turi po dvi versijas – mažesnę ir kiek didesniu ciferblatu. Taigi, rinktis galima iš keturių skirtingos išvaizdos Galaxy Watch 4 – mažai ir didelei rankai, prie džinsų, treningų ar vakarinės suknelės.

Didžiausias skirtumas tarp Galaxy Watch 4 ir Galaxy Watch 4 Classic išlieka tik estetinis.

Galaxy Watch 4 korpusas kiek plonesnis ir mažesnio diametro, Gorilla Glass DX+ stiklo saugomą ekraną supa plona aliuminio rėmo juostelė. 44 mm laikrodžio versijos ekranas – 1,4 colių Super AMOLED, bet yra ir mažesnis, 40 mm Galaxy Watch 4 laikrodis su 1,2 colių diametro ekranu. Didesniojo baterija yra 361 mAh talpos, o mažesniojo – 247 mAh.

Galaxy Watch 4 Classic ant riešo labiau išsiskiria, akį kreipia ekraną juosiantis valdymo žiedas, kuris sukiojamas maloniai klapsi, o paties laikrodžio korpusas pagamintas iš nerūdijančio plieno arba titano. Nors šio modelio laikrodžiai kiek didesni – 42 ir 46 mm – jų ekranai bei baterijos tokie pat kaip Galaxy Watch 4

Visais kitais atžvilgiais laikrodžiai analogiški – atsparūs vandeniui, turi tokius pat 2 valdymo mygtukus briaunoje, jų nugarėlėse aptiksime tuos pačius jutiklius. Vidury – pulso jutiklio švieselė ir šviesai jautrūs elementai, juos supa 2 bio varžos matavimo kontaktų puslankiai. 

Atskiro pagyrimo vertos laikrodžių apyrankės – jos atnaujintos ir šiek tiek kitaip tvirtinamos nei senesnių modelių. Dėvėti šiuos laikrodžius tikrai labai patogu – jie tvirtai laikosi visai neverždami riešo, o apyrankės medžiaga visai neerzina odos.

Laikrodžių valdymas

Kuriant Galaxy Watch 4 susivienijo Google ir Samsung, bet ką tai reiškia mums? Valdymas išties liko toks pats, kaip senesnių Galaxy Watch serijų. Didžiausias pokytis bus perbraukus ekranu į viršų. Čia atsiveria programėlių ekranas, kurio išdėstymas jau paimtas iš Google Wear operacinės sistemos ir pačios programėlės diegiamos iš Google Play parduotuvės, kuri įdiegta ir laikrodyje.

Paprastai kalbant, Galaxy Watch 4 surinko viską, kas geriausio iš abiejų ekosistemų. Liko patogus Samsung valdymas ir valdikliai, galimybė skambinti ir atsiliepti, atsakyti į žinutes, greitai keičiami ciferblatai ir didžiulis jų pasirinkimas, visos geriausios Samsung programėlės, puiki aparatinė dalis bei procesorius. Dėl to jis nepalyginamai spartesnis ir taupesnis už bet kurį ligi tol buvusį wear OS laikrodį, viskas veikia idealiai sklandžiai.

O atsirado Google Play programėlės, galimybė diegtis telefone jau turimų programėlių versijas laikrodžiui. Pilnai veikiantys Google žemėlapiai ir navigacija, Komoot bekelės bei dviračių takų žemėlapiai ir navigacija, tiems, kas keliauja nestandartiškai. Taip pat pilna Spotify versija ir Shazam. Tiesa, Google Pay kol kas laikrodyje neveikia, tačiau žadama, kad tai bus sutvarkyta, tad mums svarbiau sulaukti, kada Google paleis savo pilnai veikiančią mokėjimų sistemą Lietuvoje. Žodžiu, programėlių pasirinkimas gerokai pagausėjo, o ateity jų bus dar gerokai daugiau. 

Aišku, kuo daugiau galimybių, tuo sunkiau baterijai. Praeitos kartos Watch laikrodžius reikėjo krauti kartą per dvi paras, Wear OS laikrodžiai sunkiai traukdavo parą, na, o bandant Watch 4 Classic įkrovos vidutiniškai pakako beveik dviems paroms. Taigi, net aktyvavus visus jutiklius ir ryšį, pakaks miego matavimui naktį ir visai aktyviai dienai lauke.

Sukurti aktyviam gyvenimui

Tačiau kiek bekalbėsime apie programėles, stilių, laikrodžių derėjimą prie kostiumų, išmanieji laikrodžiai buvo ir išlieka naudingiausi aktyvaus gyvenimo būdo gerbėjams, žmonėms, norintiems kuo efektyviau treniruoti savo kūną ir kuo geriau sekti savo sveikatą. Ir šioje srityje Galaxy Watch 4 taip pat pateikė ne vieną revoliucinę naujovę.

Aišku, čia toliau veikia visų sporto veikų, nuo ėjimo, važiavimo dviračiu, iki plaukimo ar treniruočių su svarmenimis, sekimas. Visi rezultatai išsaugomi Samsung Health programėlėje.

O kur šis laikrodis tikrai sužiba, tai atliekamų matavimų gausa. Pavyzdžiui, jis ne tik seka miego laiką, bet tiksliai parodo, kiek buvo miegota giliai, kiek truko negilus miegas, kiek sapnuota, kiek vartėtės. Galima nustatyti, kad nuolat būtų sekamas kraujo prisotinimas deguonimi ir net renkami duomenys apie knarkimą. Galima nustatyti, kad karkimas netgi būdų įrašytas ir vėliau pasiklausyti savo nakties koncertų. Tiesa, tam reikia, kad ir telefonas naktį būtų netoliese.

Kaip supratote, kraujo prisotinima deguonimi jis irgi matuoja. Aišku, seka pulsą, matuoja streso lygi, be to, gali įrašyti širdies kardiogramą ir net pamatuoti kraujo spaudimą. Tiesa tam, kad jį matuotų, prieš tai laikrodį reikia sukalibruoti naudojant įprastą kraujospūdžio matavimo aparatą. Visi šie duomenis nepakeis gydytojo ir negalima jais remiantis vertinti savo sveikatos, tačiau bendrai informacijai apie sveikatingumą tai tikrai naudinga. 

O pati įdomiausia naujovė, tai šiame laikrodyje įdiegtas kūno sudėties analizatorius. Nugarėlėje įrengę varžos matavimo elementus, gamintojai išmokė šį laikrodį to, kam ligi šiol reikėjo išmaniųjų svarstyklių. Įvedus savo svorį ir ūgį, laikrodis išmatuoja kūno bio varžą ir apskaičiuoja, kokią kūno masės dalį sudaro skeleto raumenys, riebalai, vanduo, parodo KMI. Tai tikrai labai patogu norintiems gyventi sveikai ir sekti, kad ne tik svoris, bet ir kūno sudėtis būtų tinkama.

Kodėl verta?

Todėl, kad atrodo gerai ir dėvimi patogiai. Todėl, kad kiekvienu savo matavimu primindami, jog kilometrai patys nenusieis ir riebalai nuo pilvo nenuvarvės, skatina judėti per gyvenimą pirmyn. Todėl, kad ne tik galima, bet ir verta jų nenusiimti nei plaukiant, nei miegant. Galiausiai, todėl, kad tai nebe papuošalas ar žaislas ant riešo, o universalus, gyvenimą patogesniu, laisvalaikį aktyvesniu, o darbą produktyvesniu darantis įrankis. Jei aktualu, žinote kur kreiptis – tele2.lt ar bet kuris TELE2 salonas visada jums atviri!