Inovacijos

Kuris iPhone 12 serijos telefonas jums tinkamiausias?

2020-10-20

Naujo iPhone pasirodymo kiekvieną rudenį laukiame su didžiuliu nekantrumu. Šie telefonai išlieka lyderiais galios bei fotografijos srityse, o savo programinės įrangos kokybe ir ilgaamžiškumu vis dar nelabai turi sau lygių. Ko gero, didžiausias minusas, anot iPhone kritikų, visada buvo jų įvairovė. Tiksliau, jos trūkumas. Telefonai gana nežymiai skirdavosi tiek savo savybėmis, tiek kaina. Visgi pastaraisiais metais Apple šią savo strategiją pradėjo koreguoti. Pernai sulaukėme trijų iPhone 11 versijų. Šiemet linija dar labiau išsiplėtė. iPhone 12 pasirinkti galime iš keturių variantų. Tačiau čia atsiranda naujas malonus rūpestis. Kuris iPhone 12 telefonas yra tinkamiausias būtent jums?

Ar iPhone 12 Mini sumuš pardavimo rekordus?

Telefonai auga. Tiek tiesiogine, tai perkeltine prasme. Kadangi su jais darome vis daugiau ir vis kompleksiškesnių dalykų, vargu ar išsiverstume su 3,5 colių įstrižaine, kuria galėjo pasigirti pirmasis iPhone. Juk telefone jau norime ir žiūrėti video turinį, ir žaisti sudėtingesnius žaidimus. Visgi daugybė žmonių pasakytų, kad telefonų dydis pastaruoju metu pasidarė nebekontroliuojamas. Jeigu esate vienas tokių, iPhone 12 Mini sukurtas kaip tik jums. Tokio kompaktiško telefono Apple nebuvo pristačiusi jau pusę dešimtmečio. Jo įstrižainė tesiekia 5,4 colio, tad su tuo pačiu nykščiu pasieksite visus jo kampelius. Modelis mažesnis netgi už metų pradžioje pasirodžiusį iPhone SE. Skirtumas tik tas, kad jis turi gerokai mažesnes kraštines. iPhone 12 Mini kompaktiškumas nereiškia, kad jam trūksta galios. Jame sukasi tas pats A14 Bionic procesorius, kaip ir didesniuose variantuose. Naujasis formos faktorius neabejotinai sulauks didžiulio susidomėjimo. Pardavimams nepakenks ir kaina. iPhone 12 Mini – pigiausias modelis visoje linijoje.

Ar iPhone 12 yra optimaliausias pasirinkimas?

Rugsėjį pasirodžiusi išmaniųjų telefonų rinkos analizė atskleidė daug įdomios informacijos. Pavyzdžiui tai, kad populiariausiu pirmosios metų pusės telefonu tapo ne kas kitas, o iPhone 11. Šių modelių parduota beveik dvigubai daugiau nei antroje vietoje likusių Samsung Galaxy A51. Kur slypi iPhone 11 sėkmės paslaptis? Trumpai ir aiškiai – kainos ir kokybės balanse. Modelis siūlo puikų funkcionalumą už pakankamai racionalią kainą. iPhone 12 yra tiesioginis jo įpėdinis – variantas, kurį tikriausiai rinksis didžioji dalis vartotojų. Jame paprasčiausiai į sklandžiai veikiančią visumą susijungia daugybė dalykų, kurių žmonės ieško telefone: puikus dizainas, nuostabiai vaizdą atkuriantis 6,1 colio įstrižainės OLED ekranas, idealiai tinkantis tiek kasdienėms užduotims, tiek žaidimams ar video turiniui, viena geriausių rinkoje kameros sistemų, kurią Apple šiemet dar labiau patobulino, ir, žinoma, sklandžiai veikianti bei atnaujinimų operatyviai sulauksianti iOS 14.

iPhone 12 Pro – norintiems šiek tiek daugiau

Šis variantas yra kiek dviprasmiškoje pozicijoje. Statistika rodo, kad jo pirmtakas buvo mažiausiai populiarus iš visos iPhone 11 linijos (tiesa, vis tiek sugebėjo pakliūti į pirmojo pusmečio populiariausiųjų dešimtuką). iPhone 11 Pro, viena vertus, buvo galingesnis už iPhone 11, bet ir kompaktiškesnis – 5,8 colių įstrižainės. O iPhone 12 ir iPhone 12 Pro atrodo praktiškai identiškai. Skirtumai matomi tik ant jų nugarėlių ir techninėse charakteristikose. Kodėl tuomet reikėtų rinktis šią versiją ir mokėti šiek tiek brangiau? Tai modelis, skirtas ieškantiems daugiau galimybių. Jis šviesesnis nei iPhone 12, pasižymi geresne vidine atmintimi (iPhone 12 ji siekia 64 GB, 128 GB arba 256 GB, iPhone 12 Pro – 128 GB, 256 GB arba 512 GB). Galų gale, šis variantas turi teleobjektyvą, LIDAR jutiklį bei galimybę kurti 60 fps kokybės video įrašus.

Reikliausiems sukurtas iPhone 12 Pro Max

Išmanusis telefonas – tai ne tik komunikacijos ir pramogų, bet ir darbo įrankis. iPhone 12 Pro Max kaip tik sukurtas tiems, kurie ieško maksimaliai galingo ir universalaus įrenginio. Jo pirmtakas demonstravo puikius rezultatus, tai nieko keisto, jog Apple jokių revoliucijų nebando pradėti. Vietoj to, pasirinkta evoliucija ir tolesnis stiprybių tobulinimas. iPhone 12 Pro Max – pats didžiausias telefonas, kokį Apple kada yra sukūrusi. Jo 6,7 colių įstrižainės OLED ekranas vaizdą atkuria net 2778×1284 pikselių raiška. Visais kitais parametrais modelis primena pagerintą iPhone 12 Pro versiją: tas pats A14 Bionic procesorius, ta pati vidinė atmintis, ta pati kameros sistema su trimis objektyvais. Tiesa, pastaroji sugeba dar daugiau. Joje veikia didesni (taigi, ir jautresni) jutikliai, užtikrinantys greitesnę bei geresnę vaizdo stabilizaciją. Sistema taip pat dar geriau išnaudoja šviesą, tad kokybiškas nuotraukas darysite net ir esant visai prastam apšvietimui.

iPhone ir Apple strategija

Jeigu prisiminsime, kad Apple 2020-ųjų pradžioje pristatė iPhone SE, suprasime, kad gamintojas šiemet sumušė savo rekordą, išleisdamas net penkis skirtingus modelius. Ką šis faktas byloja apie ilgalaikę Apple strategiją ir visos išmaniųjų rinkos evoliuciją? Būkime atviri, gana ilgai iPhone telefonai buvo savotiška prabangos prekė. Juos sau leisti galėjo pakankamai mažas žmonių procentas. Daugiau skirtingų modelių reiškia, kad Apple gali pasiūlyti variantą praktiškai kiekvienam segmentui. Pavyzdžiui, iPhone SE tinka vertinantiems ekonomiškumą. iPhone 12 Mini – ieškantiems patogumo. iPhone 12 – geriausio balanso tarp kainos ir kokybės, iPhone 12 Pro ir iPhone 12 Pro Max – galios ir papildomų galimybių. Gana panašiai veikia jau ir kiti gamintojai. Jie stengiasi pasiūlyti būtent konkrečiam pirkėjui tinkamiausią pasirinkimą. Kitaip tariant, išmaniųjų rinka toliau bręsta ir, ko gero, tokio segmentavimosi artimiausiais metais matysime tik dar daugiau.