Išmanieji įrenginiai

Kurį Samsung Galaxy S22 pasirinkti?

2022-05-26

Vasario pradžioje Samsung pristatė pačius naujausius ir moderniausius flagmanus – Samsung Galaxy S22 seriją. Joje galime rasti tris skirtingus modelius – S22, didesnį S22+ bei išskirtinai galingą S22 Ultra. Nereikia nė sakyti, kad visi šie telefonai yra verti dėmesio. Korėjiečių gamintojas į juos sudėjo pačias pažangiausias technologijas. Į akis krenta ir kaip niekada ištobulinta operacinė sistema. Samsung‘iška Android versija One UI 4.1 ne tik funkcionali bei personalizuojama, bet ir ilgaamžė – naujųjų modelių savininkai atnaujinimų sulauks net ketverius metus (ilgiau nei bet kuris kitas Android). Tačiau dažnai pastebime, kad, esant keliems pasirinkimams, nuspręsti darosi šiek tiek per sunku. Taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis savo naująjį Samsung, kad būtumėte patenkinti? 

Samsung Galaxy S22 ar S22+

Samsung Galaxy S22 ir S22+ yra lyg du broliai. Iš pirmo žvilgsnio jie beveik nė nesiskiria. Tas pats dizainas, ta pati kamerų sistema, tas pats procesorius. Tiesiog vienas šiek tiek didesnis. Visgi skirtumų yra šiek tiek daugiau, o vieno ar kito rinktis nereikėtų atmestinai, neįvertinus kai kurių faktorių. 

Kodėl verta rinktis Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 – tai bazinis serijos modelis. Tik nepamanykite, kad žodis „bazinis“ turi neigiamą konotaciją. Anaiptol – šis telefonas kaip tik bus geriausias pasirinkimas daugeliui vartotojų. Čia – labai geras balansas tarp kainos ir kokybės. Pradėkime nuo to, kad tai pats kompaktiškiausias serijos modelis. Jo įstrižainė siekia 6,1 colio. Laikais, kai daugybė žmonių skundžiasi, kad telefonai tapo paprasčiausiai per dideli, tai gali būti labai didelis privalumas. Tuo labiau, kad Samsung niekur kitur kompromisų nedarė. Jo viduje sukasi pats galingiausias Exynos 2200 procesorius – toks pats, kaip ir didesniuose serijos telefonuose. Ekranas – Dynamic AMOLED (1080×2340 pikselių raiškos) su 120 Hz prisitaikančiu atsinaujinimo dažniu. Triguboje kameros sistemoje – 50 MP pagrindinis, 10 MP telephoto ir 12 MP itin plataus kampo jutikliai. Subtilaus dizaino korpusas pagamintas iš Gorilla Victus+ stiklo. Taip pat galite pasirinkti atminties talpą – 128 GB arba 256 GB. Kitaip tariant, prie Samsung Galaxy S22 nelabai yra dėl ko kibti. 

Kodėl verta rinktis Samsung Galaxy S22+

S22+ yra lyg vyresnysis S22 brolis. Abu modeliai naudoja tą pačią dizaino kalbą, turi tokį patį procesorių, tokią pačią kamerų sistemą. Panašumų gerokai daugiau nei skirtumų. Tačiau, pastarųjų taip pat esama, ir tikėtina, kad priimant sprendimą jie gali tapti lemiamu faktoriumi. Visų pirma, Samsung Galaxy S22+ yra fiziškai didesnis. Jo ekrano įstrižainė siekia 6,6 colio (tai tas pats 1080×2340 pikselių raiškos Dynamic AMOLED, pasiekiantis 1750 nitų šviesumo ribą). Jeigu telefoną dažnai naudojate žaidimams ar video turiniui žiūrėti, tai turėtų būti gana svarbus aspektas. Kitas malonus pliusas – baterija. Jeigu Samsung Galaxy S22 turi 3700 mAh bateriją, tai S22+ – 4500 mAh. Dar daugiau, mažesnis modelis palaiko 25 W krovimą, o štai didesniajame šis skaičius pakyla iki 45 W. Tai labai gerai iliustruoja skirtumą tarp dviejų modelių. S22+ visko šiek tiek daugiau. Taigi, jeigu nenorite savęs riboti, šis modelis yra būtent jums.

Kodėl verta rinktis Samsung Galaxy S22 Ultra

Jeigu S22 ir S22+ yra labai panašūs ir jų skirtumai kone kosmetiniai, tai Samsung Galaxy S22 Ultra iš tikrųjų yra visai kitas žvėris. Nuo likusių serijos modelių jis skiriasi praktiškai viskuo. Kitoks pats dizainas – tai griežtų linijų stačiakampis su unikaliai atrodančia kamerų sistema. Pastarojoje net keturi jutikliai – 10 MP telephoto, 10 MP periskopinis telephoto, 12 MP itin plataus kampo ir 108 MP pagrindinis. Didesnis bei įspūdingesnis ir ekranas – tai 6,8 colių monstras, vaizdą atkuriantis 1440×3088 pikselių kokybe. Dar vienas šio telefono išskirtinumas – išmanusis pieštukas, dar labiau išplečiantis ir taip įspūdingą jo funkcionalumą. Ir žinoma, galia. Čia veikia tas pats Exynos 2200 procesorius, bet jis turi arba 8 GB, arba 12 GB RAM. Priklausomai nuo jūsų pasirinkto varianto, atmintis gali siekti net 1 TB. Kitaip tariant,  Samsung Galaxy S22 Ultra yra įspūdingas visais atžvilgiais. Tačiau tuo pačiu jis skirtas ne kiekvienam. Tai modelis patiems reikliausiems, ieškantiems pačios aukščiausios kokybės ir daugiausiai galios.

Jeigu norite Samsung, bet ne flagmano

Čia daugiausiai laiko praleidome kalbėdami apie Samsung flagmanus. Tai geriausia, ką šis gamintojas gali pasiūlyti, tad natūralu, kad daugiausia dėmesio tenka jiems. Tačiau akivaizdu, kad toli gražu ne visi vartotojai nori tokių modelių. Daug kam pakanka paprastesnių prietaisų, kurie gal ir neturi visų moderniausių funkcijų, bet vis dėlto pasižymi aukščiausio lygio kokybe. Tokiu atveju į galvą natūraliai ateina Samsung Galaxy A53 vardas. Šiame telefone rasite viską, ko reikia šiuolaikiniam vartotojui. Jis turi ryškų ir spalvingą 6,5 colių įstrižainės AMOLED ekraną su 120 Hz atsinaujinimo dažniu. Kamera irgi aukšto lygio – jos sistemoje rasite 64 MP pagrindinį, 12 MP itin plataus kampo, 5 MP macro ir 5 MP gylio jutiklius. Daugiau nei pakankamai puikios kokybės nuotraukoms. Liks sužavėti ir tie, kurie vertina ilgaamžę telefono bateriją. Samsung šiame modelyje sugebėjo ją sutalpinti net 5000 mAh. Tai tiek pat, kiek ir galingajame Samsung Galaxy S22 Ultra. Kitaip tariant, Samsung Galaxy A53 – idealus kainos ir kokybės balansas.

Ar verta pirkti pernykštį Samsung flagmaną?

Kai renkamės naują telefoną, labai dažnai būtent į naujumą ir susikoncentruojame. Tokį požiūrį visai lengva suprasti. Telefonas juk yra ilgalaikė investicija. Daiktas, kurį intensyviai naudosime dvejus, trejus, ketverius metus. Visai logiška iš karto sumokėti daugiau, bet būti tikram, kad prietaisas tarnaus ilgai. Vis dėlto, rinkdamiesi telefoną nepelnytai ignoruojame praėjusių metų modelius. Taip, Samsung šiuo metu gali pasiūlyti tris šviežutėlius flagmanus. Tačiau dar prieš metus juk pasirodė ir puikiai įvertinti Samsung Galaxy S21. Tai vis dar šaunūs telefonai su ryškiais 120 Hz ekranais, puikiomis kameromis, greitais procesoriais. Juose taip pat sėkmingai galima įsidiegti ir tą pačią One UI 4.1. Kitaip tariant, šiuose telefonuose nėra praktiškai jokio elemento, kurį būtų galima vadinti pasenusiu. Dar vienas intriguojantis pasirinkimas – Samsung Galaxy S21FE, pasirodęs viso labo praėjusių metų pabaigoje. Tai telefonas su taip pat geromis kameromis, puikiu ekranu, žaviu dizainu. O tuo pačiu, ir stebėtinai racionaliai įkainotas.