Patarimai

Kurį iPhone 13 pasirinkti jums?

2021-11-30

Antrus metus iš eilės Apple vienu kartu pristatė net keturias skirtingas iPhone 13 versijas. Visi modeliai labiau panašūs nei skirtingi. Esminiai dalykai čia tie patys. Pavyzdžiui, visi keturi modeliai turi patį naujausią, galingiausią ir greičiausiai veikiantį procesorių A15 Bionic. Visuose modeliuose pastebimai sumažintas notch‘as. Visi modeliai šiemet truputėlį sunkesni ir solidesni, mat Apple pastebimai patobulino baterijas. Galų gale, visur veikia naujausia operacinė sistema iOS 15. Tačiau tuo pačiu visi keturi telefonai turi ir šiokių tokių skirtumų. Jeigu šiuo metu kaip tik ruošiatės atsinaujinti ir strateguojate, kurį iPhone 13 modelį rinktis, vienas šių iš pirmo žvilgsnio smulkių faktorių gali padėti priimti jums tinkamiausią sprendimą. 

iPhone 13 dizaino ir spalvų skirtumai

Naujieji iPhone 13 išvaizda pernelyg nesiskiria nuo iPhone 12. Vis dėlto, tam tikrus skirtumus tikrai pastebėsite. Visų pirma – tai sumažėjęs notch‘as. Visuose keturiuose modeliuose jis susitraukė 20 proc. Tai reiškia, kad ekrane atsirado dar daugiau vietos. Kitą smulkią permainą veikiau ne pastebėsite, o pajusite. Jeigu iPhone 12 buvo 0,736 cm storio, tai iPhone 13 – 0,762 cm. Naujieji modeliai ir atitinkamai šiek tiek sunkesni – viskas tam, kad baterija būtų ištvermingesnė (apie ją šiek tiek vėliau). Čia jau jūsų poreikių bei prioritetų klausimas: ieškote maksimaliai kompaktiško modelio ar kaip tik pirmenybę teiktumėte masyvesniam. Daug akivaizdžiau pastebimas skirtumas tarp modelių – jų spalvos. iPhone 13 bei iPhone 13 mini yra penkių: Starlight, Midnight, Blue, Pink ir (PRODUCT)RED. O iPhone 13 Pro ir iPhone 13 Pro Max – keturių: Graphite, Gold, Silver ir Sierra Blue. Kitaip tariant, jos neatsikartoja. Gal šiek tiek ir keista telefoną rinktis pagal mėgiamą spalvą, bet o kodėl ne? Galų gale įprastų ir mini modelių paviršius dengtas stiklu, o štai Pro modelių – matte stiklu.

iPhone 13 ekranų skirtumai

Telefonų ekranai turi gerokai daugiau svarbių parametrų nei vien tik įstrižainės dydis. Pastarasis, lyginant su iPhone 12, visiškai nepasikeitė. iPhone 13 mini ji siekia 5,4 colio, iPhone 13 ir 13 Pro – 6,1 colio, iPhone 13 Pro Max – 6,7 colio. Visi keturi modeliai gali pasigirti pačiu naujausiu, detaliausiu ir maloniausiu akiai Super Retina XDR OLED ekranu. Skirtingų modelių ekranai visgi šiuo tuo ir skiriasi. Pavyzdžiui, įprastų ekranų ryškumas, siekiantis apie 800 nitų, gali dar labiau išaugti aktyvavus HDR režimą. Tokiu atveju jis pakyla perpus ir siekia 1200 nitų. O pats didžiausias iPhone 13 Pro Max gali pasigirti tuo, kad jo standartinis ryškumas siekia apie 1000 nitų ir gali pakilti iki 1200. Na ir žinoma, abiejuose Pro modeliuose veikia ProMotion technologija. Tai reiškia, jog ekrano atsinaujinimo dažnis keičiasi priklausomai nuo to, ką jūs darote. Tarkime, jeigu tiesiog skaitote tekstą, jis sumažės iki kokių 10 Hz, o naršant internete ar žiūrint video pakils iki 120 Hz. 

iPhone 13 galia ir baterija

Visi keturi naujieji modeliai – tiek kompaktiškasis iPhone 13 mini, tiek didysis iPhone 13 Pro Max – turi pačius naujausius ir galingiausius Apple A15 Bionic procesorius. Jie turi šešis branduolius, iš kurių du skirti pačioms sudėtingiausioms užduotims, o kiti keturi – rutininėms, reikalaujančioms efektyvumo. Tokia mechanika leidžia A15 Bionic būti net 50 proc. greitesniems už konkurentus. Visgi, nepaisant vienodo procesoriaus, skirtingi iPhone 13 savo galia šiek tiek skiriasi. Taip yra dėl to, kad Pro modeliai turi penkis GPU branduolius, kai įprasti – keturis. Tai visų pirma užtikrina dar geresnes grafikos atkūrimo savybes. Dar vienas patobulėjęs iPhone 13 aspektas – jų baterijos. Čia naujieji modeliai gerokai lenkia savo pirmtakus. Baterija ne tik didesnė fiziškai. Jai labai padeda ir naujieji procesoriai, dar efektyviau paskirstantys energinius resursus. Kaip ir galima numanyti, kukliausius rezultatus čia demonstruoja iPhone 13 mini (vien dėl kompaktiškumo). Ištvermingiausių sąraše gerėjančia tvarka tuomet rikiuojasi iPhone 13, iPhone 13 Pro ir iPhone 13 Pro Max.

iPhone 13 kameros

Rinkdamiesi naują telefoną, kamerai neabejotinai skiriame labai daug dėmesio. Gera naujiena ta, kad iPhone fotografavimo sugebėjimai sunkiai pralenkiami. Nesvarbu, kokį modelį galop pasirinktumėte. Visi keturi turi visiškai naują jutiklį, pagaunantį net 47 proc. daugiau šviesos (ypač pravers fotografuojant tamsiu paros metu). Be to, Sensor-shift optimisation funkcija, kuri pernai buvo tik iPhone 12 Pro Max, dabar veikia visose versijose. Tai reiškia, kad kameros lęšis juda, todėl daug geriau prisitaiko prie nestabilios aplinkos. Kitaip tariant, leidžia nepriekaištingos kokybės nuotrauką padaryti net ir judant. Kaip jau tapo įprasta, Pro modelių kameros sistemos yra didesnės – turi ne du, o tris objektyvus. Tai telephoto kamera, kuri dabar gali pasigirti 6x optiniu ir 15x skaitmeniniu priartinimu. Be to, Pro modeliai taip pat turi LiDAR jutiklį bei Macro režimą, kurio standartiniuose modeliuose nerasite. 

iPhone 13 video kameros

Dar vieną ryškų kokybinį šuolį iPhone 13 padarė filmavimo srityje. Visi keturi modeliai geba vaizdą fiksuoti net 4K raiška, 60 kadrų per sekundę. Dar viena viliojanti naujiena – Cinematic režimas. Jis skirtas būtent filmavimui ir netgi turi automatinio fokusavimo funkciją – pats telefonas susipranta, kas ekrane turėtų būti svarbiausia. Čia taip pat rasite ir įvairių efektų, portretinį režimą ir t. t. iPhone 13 Pro ir iPhone 13 Pro Max gali dar daugiau. Juose veikia ProRez funkcija. Tai naujas, aukštos kokybės video formatas, skirtas vartotojams, norintiems daugiau galimybių vėliau redaguojant savo įrašus. Su ProRez apdoroti video užima mažiau vietos, todėl telefone galėsite sukaupti daugiau medžiagos tuo pačiu neužkimšdami ir telefono atminties.