Išmanieji įrenginiai

Kuo ypatingi naujieji Samsung Galaxy S21?

2021-01-15

Startuoja nauji technologijų metai. O juos jau tradiciškai pradeda Samsung Galaxy Unpacked renginys. Korėjiečių gamintojas savo flagmanų liniją Samsung Galaxy S visada pristato pirmasis, taip iškeldamas kokybinę kartelę, kurią vėliau turi bandyti peršokti konkurentai. Pastaraisiais metais ji kabėdavo labai aukštai. Samsung flagmanai pasižymėdavo ypač ryškiais ir detaliais ekranais, pažangiomis kameros sistemomis, turėdavo daugybės vartotojų mylimą One UI Android versiją ir – šiuolaikiniame pasaulyje tai vis svarbiau – galėjo girtis labai gera integracija su kitais gamintojo prietaisais. Užbėgdami įvykiams už akių tepasakysime, kad naujieji Samsung Galaxy S21 ir vėl pretenduos į metų geriausiųjų titulą. Jie pilni šviežiausių inovacijų bei pakankamai drąsių sprendimų. Be to, kartu su telefonų modeliais Samsung pristatė ir dar kelias intriguojančias naujienas.

Samsung Galaxy S21 dizainas

Naujuosius metus Samsung turėjo pasitikti pilni optimizmo ir pasitikėjimo savimi. Pernai gamintojas sėkmingai išlaikė pasaulinės išmaniųjų telefonų rinkos lyderio poziciją. Taigi, korėjiečių gamintojas yra pagavęs puikią bangą ir pagrindinė Samsung Galaxy S21 užduotis bus jos nepamesti. Gal dėl to ir naujieji modeliai pristatyti kiek anksčiau. Tradiciškai renginys vykdavo vasario pradžioje, bet šįsyk pasirinktas sausio vidurys. Naujieji modeliai pernelyg nenutolsta nuo praėjusių metų. Ekranas apima beveik visą priekinę korpuso dalį. Kraštinės dar labiau susitraukė ir praktiškai nebeegzistuoja. Samsung atsisakė praktikos „užlenkti“ ekrano kampus ir pasirinko plokščią dizainą. Asmenukių kamera tebėra ekrano viršaus viduryje, bet dar mažesnė, vos matoma. Žinoma, ryškiausias dizaino akcentas – kameros sistema. Ji – iššokanti iš paties korpuso, o tada vėl su juo susiliejanti bei atrodanti gerokai įdomiau už gana nuobodų praėjusių metų stačiakampį.

Ką gali naujieji Samsung Galaxy S21 ir 21+

Kaip ir praėjusiais metais, Samsung vienu metu pristatė net tris flagmanus, besiskiriančius savo dydžiu, kaina ir kai kuriomis funkcijomis. Samsung Galaxy S21 ir S21+ yra tarsi broliai dvyniai, užaugę iki skirtingo dydžio, bet iš tikrųjų turintys daug daugiau panašumų.

Plačiajai auditorijai skirtas Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 galime vadinti bazine flagmano versija. Jis pats kompaktiškiausias (ekrano įstrižainė siekia 6,2 colio) ir mažiausiai kainuojantis, bet tuo pačiu ir toks pat galingas. Kitaip tariant, galime tikėtis, kad būtent jis bus populiariausias iš trijų. Galios naujajam modeliui suteiks naujausias Samsung Exynos 2100 procesorius. Modelis taip pat gali girtis 128 GB vidine atmintimi bei 8 GB RAM. Baterijos talpa siekia 4000 mAh, telefonas, kaip ir pridera moderniam flagmanui, atpažįsta 5G bangas, taip pat veikia su Wi-Fi 6 ir Bluetooth 5.1. Samsung Galaxy S21 kameros sistemoje yra trys objektyvai: 12 MP plataus kampo, 12 MP itin plataus kampo ir 64 MP pagrindinis. Ja padarytas nuotraukas apžiūrėti bus galima tradiciškai puikiame dinaminiame AMOLED 2x ekrane su 120 Hz vaizdo atkūrimo dažniu.

Norintiems šiek tiek daugiau sukurtas Samsung Galaxy S21+

Nuo savo mažesniojo brolio Samsung Galaxy S21+ skiriasi tuo, kad visko čia tiesiog daugiau. Visų pirma, modelis yra gerokai didesnis. Jo ekrano įstrižainė siekia net 6,7 colio. Kaip ir mažesniojoje telefono versijoje, jis taip pat yra dinaminis AMOLED 2x, vaizdą atkuria 8K raiška, o jo vaizdo atsinaujinimo dažnis siekia 120 Hz. Kameros sistema, procesorius, vidinė atmintis, RAM bei palaikomi ryšio standartai tokie patys, kaip ir Samsung Galaxy S21, bet gana ženkliai skiriasi baterijos talpa. Ji čia siekia netgi 4800 mAh. Kyla klausimas, kurį variantą rinktis protingiau? Bazinė versija labiau patiks ieškantiems kompaktiškumo. O „Plus“ versiją verta rinktis vartojantiems daugiau video turinio ar mobiliųjų žaidimų fanams. Didesnis ekranas abiem atvejais užtikrins dar labiau įtrauksiančią patirtį.

Geriausias iš geriausiųjų – Samsung Galaxy S21 Ultra

Žinoma, tikrų tikriausia naujosios linijos pažiba – tai galingasis Samsung Galaxy S21 Ultra. Pernai pasirodžiusi pirmoji Ultra visus stebino savo skaičiais, kartais prilygstančiais gana neblogam nešiojamam kompiuteriui. Naujoji modelio versija vėl verčia išsižioti. Visų pirma, ji dar didesnė. Samsung Galaxy S21 Ultra ekrano įstrižainė siekia 6,8 colio. Ir koks tai ekranas! AMOLED, vaizdą atkuriantis WQHD+ raiška, turintis išmanųjį (prisitaikantį) 120 Hz vaizdo atsinaujinimo dažnį. Modelį taip pat galima pasirinkti su 128, 256 arba 512 GB vidine atmintimi. Talpi ir jo baterija – 5000 mAh. Kameros sistema irgi išskirtinė. Joje net keturi objektyvai: 108 MP pagrindinis, 12 MP plataus kampo ir du 10 MP telephoto. Įspūdinga ir 40 MP asmenukių kamera. Galų gale, Samsung Galaxy S21 Ultra turi ir vieną ypatingą naujovę. Tai išmanusis pieštukas, anksčiau buvęs Galaxy Note serijos atributu. Šis žingsnis netgi paskatino diskusijas, esą Samsung ruošiasi pastarosios linijos atsisakyti. Gamintojas tokius gandus neigia ir sako, kad taip tiesiog norima Samsung Galaxy S21 Ultra pirkėjams suteikti dar daugiau vertės.

Kitos Samsung Galaxy Unpacked naujienos

Samsung Galaxy Unpacked metu gamintojas papasakojo ir daugiau naujienų. Visų pirma, dar kartą patvirtinta žinia, kad Samsung įsipareigoja savo vartotojams mažiausiai trejus metus operatyviai teikti programinės įrangos atnaujinimus. Naujieji telefonai mus pasieks su Android 11 One UI 3.0 versija, tad tai reiškia, kad galėsime būti ramūs, jog, atėjus laikui, gausime ir Android 12, ir 13, ir 14. Atrodo, smulkmena, bet Android ekosistemoje labai ilgai tai buvo gana opi problema, trukdžiusi konkuruoti su iOS. Kita intriguojanti naujiena – tai belaidės ausinės Samsung Galaxy Buds Pro. Rimčiausiu Apple AirPods konkurentu tituluojamas prietaisas pasižymi subtiliu dizainu, kuriame tarsi susilieja originalieji Samsung Galaxy Buds sprendimai ir Samsung Galaxy Buds Live pupos forma. Ausinės taip pat atkuria erdvinį garsą, pasižymi puikia ištverme ir patogiai laikosi ausyje. Beje, perkant telefoną, jos dovanojamos.