Išmanieji įrenginiai

Kuo ypatingi Google Pixel telefonai?

2020-07-27

Ką galėtume pavadinti geriausiu telefonu, apie kurį nelabai kas kalba? Tarp kandidatų neabejotinai privalėtų atsidurti Google Pixel. Šis modelis dėl savo kiek riboto prieinamumo plačiajai auditorijai yra kiek mažiau žinomas. Tačiau visai be reikalo. Iš tikrųjų tai modeliai su puikiais ekranais, inovatyviomis funkcijomis, neeilinėmis kameromis, o taip pat – ir tai visų svarbiausia – ypatingai sklandžiai veikiančia operacine sistema. Tiesą sakant, būtent Google Pixel savininkai gali mėgautis tokia Android patirtimi, kokia ši ir „turėtų būti“. Taigi šį kartą siūlome jums šiek tiek iš arčiau susipažinti su šiais ypatingais telefonais, šiek tiek panagrinėti jų atsiradimo istoriją, sugebėjimus, o taip pat paspekuliuoti apie jų ateitį.

Kaip ir kodėl Google Pixel sukurtas

Visi žinome, kad iOS ekosistemoje viskas daug paprasčiau. Čia turime vieną kompaniją, gaminančią ir pačius telefonus, ir programinę įrangą. Android pasaulyje viskas komplikuočiau. Samsung ar Xiaomi gamina telefonus, o Google joms suteikia operacinę sistemą. Savo ruožtu, kiekvienas gamintojas ją dar šiek adaptuoja. Android 10 versija Samsung ir Xiaomi telefonuose atrodo šiek tiek kitaip. Vienok, tokia įvairovė yra pozityvi. Tačiau ji sukuria neaiškumą: kaipgi toji Android visgi turėtų atrodyti ir veikti? Dėl to Google ir ėmėsi Pixel projekto. Šis telefonas unikalus jau vien tuo, kad pradėtas kurti atvirkščiai, t.y. pirmiau atsirado jo programinė įranga, o tik tada pats prietaisais. Nieko keisto, nes Google pati negamina „fizinės“ įrangos. Technologijų gigantas tam netgi perpirko HTC kompaniją su visu jos talentu, taip gaudamas galimybę žengti į pačių telefonų rinką. Beje, šis žingsnis, panašu, visiškai pasiteisino, mat visai neseniai Google sudarė labai panašaus tipo sandorį su išmaniųjų laikrodžių gamintoju Fitbit.

Didžiausi Google Pixel pliusai

Nieko nuostabaus, kad, kai pirmasis Google Pixel 2016 m. pasirodė prekyboje, susidomėjimas buvo didžiulis. Ypač tarp technologijomis labiau besidominčiųjų. Ir šis telefonas pateisino daugelio jų lūkesčius. Tas pats nutiko ir po išleistais serijos modeliais. Ką tokio, nusipelniusio pagyrų, juose galima rasti?

Google Pixel telefono sugebėjimai

Google sandoris su HTC reiškė, kad kompanija į telefonų rinką sugebėjo žengti automatiškai būdama praktiškai lygiaverte konkurente jau seniai žinomiems vardams. Tai padaryti yra daug sunkiau nei gali pasirodyti iš pradžių. Tačiau Google Pixel jau pirmu bandymu sugebėjo pasiūlyti konkurencingą prietaisą, išsiskyrusį savo 1080×1920 pikselių raiškos AMOLED ekranu, puikiu procesoriumi ir viena geriausių kamerų rinkoje. Google Pixel 2 toliau tęsė pradėtą darbą. Tas pats AMOLED ekranas, galingiausias Snapdragon 835 procesorius, puiki kamera. Google Pixel 3 žengė dar toliau. Jo OLED ekranas vaizdą perteikė 2160×1080 raiška, Snapdragon 845 procesorius be problemų tvarkėsi net su sudėtingiausiomis užduotimis. Tačiau didžiausia modelio pažiba buvo kamera, kuri neatsitiktinai laikyta viena geriausių rinkoje. Iš pirmo žvilgsnio, joje nebuvo nieko įspūdingo – vos vienas 12,2 MP objektyvas. Tačiau sistema pasižymėjo neeilinėmis fokusavimo, optinėmis ir stabilizacijos savybėmis, taip dar kartą pademonstruodama, kiek daug gali gera programinė įranga.

Google Pixel ir optimali Android patirtis

Būtent tokiais savo „protiniais“ sugebėjimais Google Pixel visų pirma ir išsiskyrė. Šie telefonai netgi buvo vadinami vieninteliais, galinčiais objektyviai konkuruoti su iPhone. Pastarųjų sėkmės paslaptis juk visada ir slypėjo tame, kad ir „kietoji“ ir programinė įranga būdavo gaminama po tuo pačiu stogu. Google Pixel tapo vieninteliu Android pasaulio atstovu, darančiu ta patį. Ir tokios praktikos privalumai yra akivaizdžiai juntami. Pradėti galima nuo paties akivaizdžiausio pavyzdžio – atnaujinimų. Google Pixel juos visada gauna patys pirmieji. Tiesą sakant, atnaujintos Android versijos iš pradžių pristatomos tik jiems. Šiuos telefonus Google taip pat naudoja kaip erdvę, kurioje galima išbandyti naujus sprendimus. Šiandien ekspertai nelabai abejoja dėl to, kad telefonų ateitis – nuolat besimokantis Dirbtinis intelektas, kuris turėtų prisitaikyti prie konkretaus vartotojo poreikių. Google čia pažengusi kaip niekas kitas toli, o tai geriausiai atsiskleidžia būtent Pixel‘iuose.

Kuo ypatingas Google Pixel 4

Paskutinysis Google inovatyvumo pavyzdys – Pixel 4. Šiame modelyje sukasi ne tik pats pažangiausias praėjusių metų procesorius – Snapdragon 855, bet ir visiškai atskiras Dirbtinio intelekto lustas Pixel Neural Core. Jo paskirtis – fiksuoti savininko įpročius ir naudojimąsi telefonu paversti maksimaliai intuityvia patirtimi. Dirbtinio intelekto sprendimai visu savo grožiu atsiskleidžia, įsijungus kamerą ir pradėjus fotografuoti. Sistema sugeba tiesiog tobulai atpažinti aplinką ir joje vyraujančias sąlygas, o tada nustatymus sureguliuoja taip, kad būtų pasiektas maksimaliai kokybiškas rezultatas. Objektai kokybiškai fiksuojami net ir prieblandoje. Su Google Pixel 4 gamintojas leidosi ir į šiokius tokius eksperimentus. Telefono valdymas balsu ir gestais, ko gero, yra technologijų ateitis, o su šiuo modeliu galima savotiškai praverti langą į ateitį, išbandant radaro ar išmaniojo Google asistento sprendimus. Abiems dar šiek tiek trūksta praktiškumo, bet tam tikros jų funkcijos jau dabar gali pastebimai palengvinti naudojimosi telefonu patirtį.

Google Pixel ateitis

Labai įdomu tai, kad Google Pixel 4 vadintas bene „labiausiai nutekėjusiu telefonu istorijoje“. Iš tiesų, praktiškai viskas apie šį modelį, pradedant išvaizda ir baigiant galios savybėmis, buvo žinoma dar pora mėnesių iki pasirodymo. Tačiau tuo tarpu Google Pixel 5, kuris turėtų pasirodyti antroje rudens pusėje, vis dar gaubiamas paslapčių šydo. Net ir „nutekėjusios“ vizualizacijos neretai prieštarauja viena kitai. Vis dėlto, dėl vieno intriguojančio dalyko galime būti beveik tikri. Panašu, kad Google šįsyk šiek tiek pakeis savo strategiją ir rinkai pristatys telefoną ne su naujausiu Snapdragon 865, o su paprastesniu Snapdragon 765G procesoriumi. Šis komponentas yra vienas esminių kainos indikatorių, tad galima daryti gana pagrįstą išvada, kad Google Pixel 5 nesiruošia konkuruoti su flagmanais. Tačiau ir su vidutinės klasės modeliais jis nesivaržys. Pigesnio procesoriaus ir išdirbtos programinės įrangos kombinacija turėtų sukurti telefoną, kuris bus kažkur per vidurį. Tai turėtų būti tobulas pasirinkimas visiems, kurie ieško sklandžiai veikiančio modelio, bet neturi didesnių galios reikalavimų. Jeigu ši vizija pasiteisins, Google Pixel 5 gali dar kartą pakeisti žaidimo taisykles.