Išmanieji įrenginiai

Kuo ypatingas naujasis Apple iPhone SE?

2020 balandžio 16

Gandai apie pirmojo iPhone SE įpėdinį internete cirkuliavo jau senokai. Išties taip seniai, kad jau buvo galima pradėti abejoti, kad tai tik Apple fanų fantazijos, kurioms nelemta išsipildyti. Tačiau, rodos, fanų maldos buvo išgirstos – Apple išgirdo jų nuomonę ir pristatė savo pigiausią pastarųjų metų, bet tikrai ne ką mažiau įspūdingą iPhone SE.


Kodėl tai pigiausias naujai išleistas iPhone?

Čia tiktų posakis, kad nereikia taisyti to, kas ir taip puikiai veikia. Todėl Apple paėmė iPhone 8 serijos aliuminio kūnelį, į jį patalpino senesnės kartos, bet vis dar puikų 4,7 colio įstrižainės Retina HD technologijos ekraną ir paliko fizinį Home Button su Touch ID funkcija. Naujojo iPhone SE panašumai su iPhone 8 čia ir baigiasi, visos kitos detalės pasiskolintos iš iPhone 11 serijos flagmanų. Taigi, kaip jau ir supratote, Apple panaudojo jau pasiteisinusius komponentus ir tiesiog sujungė juos į vieną, prieinamos kainos ir konkurencingų galimybių modelį. Kaip teigia Apple, jis turi greičiausią kada nors matytą rinkoje procesorių ir geriausią viengubos kameros sistemą. Beje, trijų galimų spalvų iPhone SE korpusas yra atsparus vandeniui bei dulkėms.


Kamera be kompromisų

Nors iPhone SE turi tik vieną galinę kamerą, tai nereiškia, kad ji kažkuo prastesnė už naudojamas kituose įrenginiuose. Joje įdiegtas tas pats 12 MP raiškos jutiklis ir objektyvas, kuris naudojamas ir brangesniuose iPhone 11 serijos telefonuose. Todėl galima tikėtis lygiai tokių pačių fotografinių rezultatų. Beje, naujoko kamera turi ir portretinį režimą, puikiai atkuria sulieto fono efektą bei gali imituoti studijinį apšvietimą. Nepamirštas ir Smart HDR režimas, kuris leis užfiksuoti daugiau detalių šešėliuose ir neprarasti jų šviesiose kadro dalyse. iPhone SE nenuvils ir mėgstančių filmuoti – šis telefonas tai daro net 4K raiška, o drebančio vaizdo padės išvengti pažangus optinis vaizdo stabilizavimas. 7 MP raiškos asmenukių kamera taip pat nenusileidžia: turi vaizdo stabilizavimą, filmuoja FullHD raiška ir palaiko daugelį pagrindinės kameros efektų.


Neprilygstama galia

Apple teigia, kad jų A13 Bionic procesorius, kuriuo dalinasi visi iPhone 11 serijos ir naujieji iPhone SE telefonai, yra greičiausias kada nors sukurtas išmaniųjų telefonų rinkoje. Tad nepaisant mažyčio SE dydžio, jis puikiai ištemps net ir itin daug resursų reikalaujančius žaidimus ar leis tyrinėti papildytąją realybę be jokių striginėjimų ir trukdžių. Tam padeda ir dedikuotas neuralinis aštuonių branduolių procesorius, per sekundę atliekantis 5 trilijonus operacijų. iPhone SE siūlo trijų dydžių vidinę atmintį – 64 GB, 128 GB arba 256 GB. Baterija taip pat neturėtų stabdyti šio telefono savininko, nes palaiko belaidį krovimą, o naudojantis greituoju krovilkiu iki 50 % ją galima įkrauti vos per 30 minučių. Baterijos talpos Apple neatskleidžia, bet teigia, kad pilno įkrovimo užteks 13 valandų nepertraukiamo filmų žiūrėjimo arba 40 valandų muzikos klausymosi.