Išmanieji įrenginiai

Koks išmanus prietaisas labiausiai tinka jūsų riešui

2020 sausio 30

Vadinamųjų nešiojamų išmaniųjų prietaisų rinka – viena sparčiausiai augančių visoje technologijų industrijoje. Skaičiuojama, kad pernai visame pasaulyje buvo parduota 216 mln. tokių prietaisų. Be to, prognozuojama, jog per artimiausius metus šis skaičius tik augs, o 2025 m. turėtų būti parduota 614 mln. nešiojamų išmaniųjų įrenginių. Taigi, jeigu dar tokio neturite, labai didelė tikimybė, kad per artimiausius kelis metus sumanysite įsigyti. Ir toks sprendimas tikrai nebus tik kažkoks kaprizas. Nešiojami išmanieji prietaisai ne atsitiktinai yra vadinami sveikatos apsaugos ateitimi. Jie turi potencialą ne tik suteikti mūsų gyvenimams daugiau patogumo, bet ir tapti įrankiu, padedančiu stebėti savo organizmą, išvengti galimų sveikatos problemų. Tačiau, jeigu jau nusprendėte suteikti šiems prietaisams šansą, kaip išsirinkti sau tinkamiausią ir geriausiai atitinkantį jūsų individualius poreikius?

Išmanusis laikrodis ir Išmanioji apyrankė

Pirmasis sprendimas, nusprendus investuoti į nešiojamąjį išmanųjį prietaisą, turėtų būti pasirinkimas tarp išmaniojo laikrodžio ir išmaniosios apyrankės. Daug jų funkcijų sutampa, bet nemažai ir prasilenkia. Abu prietaisai išvaizda primena tradicinius laikrodžius, abu skaičiuoja jūsų žingsnius ir kitą fizinę veiklą, abu stebi širdies darbą bei miegą, turi GPS sistemą. Galų gale, abu ir valdomi panašiai. Tačiau esama ir ryškių skirtumų, kuriuos galima susumuoti maždaug taip: išmanieji laikrodžiai sukurti komunikacijai, o apyrankės – stebėsenai ir duomenų rinkimui. Pirmuosius galime naudoti el. laiškų skaitymui, pranešimų gavimui, o jeigu modelyje dar dedama ir SIM kortelė – skambinimui ar atsiliepimui į skambučius. Sveikatos ir fizinės veiklos funkcijos yra tarsi priedas. Antruoju atveju viskas atvirkščiai – apyrankės skirtos būtent joms, o komunikacijos įrankiai yra malonus, naudingas priedas.

Tai ką pasirinkti?

Taigi skirtumai aiškūs. Kaip tuomet priimti protingiausią sprendimą? Tiesiog paklauskite savęs, kam jums reikia nešiojamo išmaniojo prietaiso. Jeigu mėgstate sportuoti ir norite įrankio, kuris padėtų patogiau stebėti krūvius bei organizmo reakciją į juos, rinkitės apyrankę. Jeigu norite patogesnio būdo bendrauti su žmonėmis, nepraleidžiant nieko svarbaus net tada, kai neturite prieigos prie telefono ar kompiuterio, jums labiau tiks išmanusis laikrodis. Kitaip tariant, įsivardinkite savo prioritetą. Žinoma, galite įvertinti ir kitus faktorius. Pavyzdžiui, stilių. Apyrankių dizaine prioritetas teikiamas praktiškumui ir atsparumui, tad prie kostiumo jos tinka tikrai netobulai. Tuo tarpu, išmanieji laikrodžiai gali atrodyti net labai prabangiai. Galų gale, egzistuoja ir savotiški hibridai, trinantys ribą tarp šių dviejų klasių. Garmin ar FitBit išmanieji laikrodžiai labai sėkmingai sujungia gerąsias abiejų pasaulių savybes.

Išmaniosios apyrankės: ar Fitbit tikrai neturi sau lygių?

Kai kalbame apie išmaniąsias apyrankes FitBit pavadinimą netgi neretai naudojame kaip bendrinį žodį. Nieko keisto, šis gamintojas sugebėjo nustatyti savotišką funkcionalumo ir kokybės standartą. Ko gero, žinomiausias jo modelis – tai FitBit Charge 3. Jis išsiskiria savo universalumu, atsparumu, puikiomis drėgmės toleravimo savybėmis, tiksliu žingsnių matavimo mechanizmu ir puikia baterija. Ieškantiems kiek ekonomiškesnio varianto dėmesį vertėtų atkreipti ir į dar du FitBit modelius – FitBit Alta HR bei Fitbit Inspire HR. Visos trys išsiskiria ir tuo, kad jas labai lengva suporuoti su savo telefonais. Į pastaruosius patariama įrašyti ir FitBit aplikaciją, kuri labai patogiai analizuoja sukauptus duomenis, pateikia naudingų įžvalgų apie krūvius, padeda susidaryti mankštos programą. Tačiau FitBit turi ir rimtų konkurentų. Pavyzdžiui, stilingoji Samsung Gear Fit 2 Pro išsiskiria tuo, kad turi specialias aplikacijas, fiksuojančias statistiką apie jūsų aktyvumą ir miegą.

Išmanieji laikrodžiai: nuo praktiškumo iki stilingumo

Tie patys FitBit ir Samsung turi pasirinkimų ir prioritetą teikiantiems išmaniesiems laikrodžiams. Fitbit Versa turi visas funkcijas, kuriomis galėtų pasigirti ir apyrankės, bet tuo pačiu ir daugybę papildomų funkcijų – naudingų aplikacijų, suporavimo su telefonu galimybę. Samsung Galaxy Watch Active labiau tiks ieškantiems kažko, išsiskiriančio ir savo dizainu. Laikrodis labai stilingas bei gali būti dar geriau pritaikytas jūsų skoniui. Žinoma, ne ką mažiau svarbus ir jo funkcionalumas. Čia veikia būtent laikrodžiams sukurta Tizen OS, turinti daugybę naudingų aplikacijų, palaikanti Wi–Fi ir kitas funkcijas. Ieškantiems kažko tvirtesnio ir labiau klasikinio puikiai tiks Huawei Watch GT su keraminiu rėmeliu ir nerūdijančio plieno gaubtu. Apple fanai – ypač tie, kurie jau turi MacBook ir iPhone – neprašaus pasirinkę Apple Watch, kuris tiesiog tobulai integruotas į visą gamintojo ekosistemą. Galų gale, reiklūs ir stiliui, ir sportinėms savybėms neliks abejingi Garmin Vivomove HR Sport. Šis laikrodis išsiskiria ne tik savo nepriekaištinga išvada, bet ir ypatingu atsparumu bei programėlėmis, padėsiančiomis stebėti savo fizinį aktyvumą ir siekti naujų ambicingų tikslų.

O kas toliau?

Jau minėjome, jog, jeigu tikėsime ekspertų prognozėmis, per artimiausius penkerius metus nešiojamų išmaniųjų prietaisų paklausa išaugs beveik trigubai. Kas leidžia daryti tokias drąsias prielaidas? Ypač sparti šios srities evoliucija. Per palyginti trumpą laiką ji jau pažengė labai toli į priekį, o technologijų kompanijų investicijos tik patvirtina, kad procesas tęsis ir toliau. Pavyzdžiui, Google už tą patį FitBit visai neseniai paklojo 2,1 mlrd. dolerių. Taigi, ko iš nešiojamų išmaniųjų prietaisų galime tikėtis artimoje ateityje? Visų pirma, didesnės diversifikacijos. Šalia išmaniojo laikrodžio ir apyrankės turėto atsirasti trečia (o gal ir ketvirta bei penkta) kategorija. Tobulės ir būtent šiam formatui skirtos operacinės sistemos. Jos inkorporuos vis daugiau unikalių duomenų apdorojimo įrankių. Šie prietaisai galiausiai sugebės panaudoti ir Virtualiosios bei Išplėstosios realybių potencialą. Galų gale, turėtume pamatyti ir tai, kaip nešiojami išmanieji prietaisai ima daryti įtaką visiškai ne–technologinėms sritims. Pavyzdžiui, nenustebkite, jeigu po kelių metų jūsų šeimos gydytojas lieps įsirašyti į laikrodį aplikaciją, kuri kaups patikimesnei diagnozei reikalingus duomenis.