Inovacijos

Kokios naujienos pristatytos per Apple Event 2020?

2020 rugsėjo 16

2020 m. į istoriją, ko gero, įsirašys kaip vieni keisčiausių metų. COVID-19 sujaukė tiek žmonių, tiek kompanijų gyvenimus. Technologijų milžinams netgi teko pergalvoti tai, kaip jie publikai pristato savo naujienas bei inovacijas. Apple ne išimtis. Pavasarį ji jau surengė kiek neįprastą WWDC 2020 konferenciją, o dabar panašiu formatu organizavo ir savo svarbiausią metų renginį – Apple Event 2020. Tradiciškai rudenį kompanija pristato naująją savo prietaisų liniją: iPhone, iPad, Apple Watch ir t.t. Tačiau pastaraisiais mėnesiais ėmė sklisti kalbos, kad pandemija taip sutrikdė visus procesus, kad naujų modelių gal net reikės palaukti. Kaip vis dėlto nutiko? Ką įdomaus Apple pristatė šiemet?

Naujieji iPad ir iPad Air

Apple nuo pat pirmojo iPad pasirodymo planšečių rinkoje yra tiesiog nepralenkiami. Kitose ekosistemose rastumėte vos kelis modelius, kurie galėtų su jais konkuruoti savo patogumu ir funkcionalumu. Naujasis ketvirtosios kartos iPad Air ir paprasčiausios komplektacijos iPad šias lyderio pozicijas turėtų tik dar labiau sustiprinti. Planšetės atnaujintos iš pagrindų ir savo išvaizda dabar labai primena paskutiniuosius iPad Promodelius – panašus plokščias dizainas ir identiška kamerų sistema. Pagrindinė permaina – atsisakyta Namų mygtuko. Prietaisai nuo šiol bus aktyvuojami jų šone esančiais piršto atspaudų skaitytuvais. Tai reiškia, kad iPad Air ir iPad dabar turės dar mažesnes kraštines, tad vartotojai galės mėgautis visu Retina ekrano grožiu. Tai modeliai, kuriuos bene dažniausiai renkasi tie, kurie planšetę perka pirmą kartą, tad šie atnaujinimai Apple turėtų pritraukti dar daugiau vartotojų.

Naujos kartos Apple Watch

Šiųmečio Apple renginio šūkis – „Time flies“ („Laikas bėga“). Natūralu, kad daugelis apžvalgininkų bei technologijų mėgėjų tikėjosi reikšmingų naujienų, susijusių su išmaniaisiais Apple laikrodžiais. Šie lūkesčiai visiškai pasiteisino. Tiesą sakant, Apple šįsyk pristatė net ne vieną, o du išmaniųjų laikrodžių modelius.

Naujasis Apple Watch 6

Be jokios abejonės, naująjį Apple Watch 6 galima vadinti ryškiausia vakaro žvaigžde. Išmaniųjų laikrodžių rinka stabiliai auga kiekvienais metais, o būtent Apple galima gana drąsiai vadinti šios rinkos lyderiais. Modernumu ir inovatyvumu išsiskiriantis Apple Watch 6 šias pozicijas turėtų tik dar labiau sustiprinti. Tradiciškai gamintojas savo premium modelį patobulino naujomis funkcijomis, skirtomis sveikatos priežiūrai. Išmanusis laikrodis dabar netgi geba matuoti kraujyje esančio deguonies lygį, sukurti dar tobulesnę elektrokardiogramą ir turi daugybę kitų naudingų sugebėjimų. Galų gale, Apple Watch 6 veikia ir Force Touch technologija. Tai reiškia, kad, stipriau paspaudę ekraną, jame pamatysite papildomus kontrolės mygtukus.

Labiau prieinamas naujasis Apple Watch SE

Tačiau galbūt labiau intriguoja kitas Apple pristatytas išmanusis laikrodis. Tai daug labiau prieinamas Apple Watch SE, pakeisiantis Apple Watch 3. Modelis turi praktiškai visas funkcijas, kuriomis gali pasigirti ir jo didysis brolis, pavyzdžiui, širdies darbo daviklį ar mankštos stebėjimo mechanizmą. Jame nerasite tik pačių įmantriausių funkcijų. Visgi tai menki kompromisai norintiems dar labiau pasinerti į Apple ekosistemą. Tuo labiau, kad Apple Watch SE savo sugebėjimais vis tiek lenkia daugelį konkurentų. Jo viduje sukasi puikiomis galios savybėmis pasižymintis S5 procesorius, o ekranas yra tokios pačios įstrižainės, kaip ir Apple Watch 6. Žinoma, dar svarbiau tai, kad išmanusis laikrodis veikia su naująja WatchOS 7, taip pat pristatyta Apple Event 2020 metu.

iOS 14, watchOS 7 ir kitos operacinių sistemų naujienos

Per renginį Apple kalbėjo ne tik apie rankomis čiupinėtinus prietaisus. Gana daug dėmesio skirta operacinių sistemų atnaujinimams. Žinoma, čia svarbiausia yra iOS 14. Apie ją jau buvo pasakota per WWDC 2020, bet tąsyk naujoji versija dar net nebuvo baigta. Nuo pastarosios konferencijos Apple spėjo paleisti jos beta versiją ir paruošti iOS 14 plačiajai auditorijai. Nuo ankstesnių versijų ši, visų pirma, skiriasi savo lankstumu. Tai pirmoji iOS su vadinamaisiais „widgetais“ bei personalizuota programėlių tvarkymo funkcija. Tačiau programinės įrangos naujienos čia nesibaigia. Apple, kartu su dviem naujais išmaniųjų laikrodžių modeliais, pristatė ir visiškai naują watchOS 7, suteiksiančią jiems dar daugiau funkcionalumo. Oficialios išleidimo datos sulaukė ir iPad OS 14 bei tvOS 14. Apie visas jas kalbėta jau per WWDC 2020, bet dabar jos jau pasiekiamos visiems vartotojams. Tiesa, macOS 11 Big Sur dar teks kiek palaukti. Masinė jos versija bus išleista vėlyvą spalį ar ankstyvą lapkritį.

Naujausios žinios apie iPhone 12

Tačiau, ko gero, didžiausia Apple Event 2020 naujiena yra ta, kad vienos naujienos mes taip ir nesulaukėme. Tradiciškai rugsėjį Apple pristato naujus iPhone. Nieko nuostabaus, kad jų buvo laukta ir šiemet. Vis dėlto, iPhone 12 reikės dar šiek tiek palaukti. Apple jų pasirodymą atidėjo dar bent mėnesiui. Pagrindiniu kaltininku čia reikėtų laikyti COVID-19. Pandemija gerokai sujaukė darbų grafikus, sutrikdė tiekimo linijas. Kada tuomet sulauksime naujųjų modelių (jeigu tikėsime gandais, šiemet jų turėtų būti net keturi)? Apple planuoja spalį surengti dar vieną renginį, kuriame praktiškai visas dėmesys ir bus skirtas naujiesiems iPhone 12. Beje, tai šiek tiek pakoreguos ir iOS 14 išleidimo planus, mat šių telefonų savininkai turėtų gauti dar sklandžiau veikiančią iOS 14.1 versiją.