Gyvenimo būdas

Kokie sukčiavimo metodai šiuo metu yra naudojami dažniausiai? (VIDEO)

2023-01-18

Šiuolaikinis žmogus skaitmeninėje erdvėje ne tik bendrauja ar pramogauja, bet ir dirba, tvarko asmeninius finansus. Akivaizdu, kad kibernetiniu saugumu pasirūpinti būtina. Pradėti galima nuo grėsmių identifikacijos.  

Itin dažnai sukčiai pasitelkia socialinę inžineriją, kuomet savo auką apgauna naudodami psichologinį spaudimą, netikėtumo efektą arba žmogaus technologinį neišprusimą. Taip veikia, pvz., telefoniniai sukčiai, prisistatantys įmonių, valstybinių institucijų, bankų atstovais ir kokiu nors pretekstu reikalaujantys prisijungimų kodų, asmens duomenų ar tiesiog pinigų.  

Taip veikia visi gąsdinantys ar netikėtai pralobti siūlantys elektroniniai laiškai, žinutės. Jos nukreipia į padirbtas bankų ar įstaigų svetaines, kur patys išduodate savo duomenis. Jeigu neprarandi šalto proto ir žinai įstatymus, atpažinti tokius sukčius nėra sunku. Jokia oficiali įstaiga niekada neprašys jūsų slaptažodžių ir prisijungimo duomenų.  

Kitas duomenų praradimo būdas – nesaugūs slaptažodžiai. Didžiausias pavojus gresia net ne tiems, kurių slaptažodžiai labai paprasti, o tiems, kurie tą patį naudoja daugelyje svetainių. Tokiu atveju, sukčiams įsilaužus į vieną paskyrą, jie tą pačią kombinaciją išbandys ir kitur. Jeigu slaptažodis kartosis, galite prarasti prieigą prie daugelio paslaugų. Ar jūsų duomenys dar nebuvo nutekinti, galite pasitikrinti čia