Įrenginių apžvalgos

Kokias naujienas per Galaxy Unpacked pristatė Samsung?

2021-08-12

Rugpjūtis – svarbus mėnuo Samsung ir jo gerbėjams. Jo metu tradiciškai įvyksta vienas iš dviejų reikšmingiausių gamintojo renginių – Galaxy Unpacked, per kurį pasauliui pristatomi patys naujausi flagmanų modeliai, pažeriama kitų intriguojančių žinių. Nei vienų, nei kitų trečiadienį nepritrūko. Jau pats renginį reklamuojantis plakatas pateikė labai puikią užuominą, kam per šių metų Galaxy Unpacked teks daugiausiai dėmesio. Ant jo galime matyti dviejų besilenkiančių(!) stačiakampių siluetus bei užrašą „Get ready to unfold“. Ko gero, visiems buvo akivaizdu, jog tai užuomina į pačius inovatyviausius Samsung modelius – Galaxy Z Fold ir Galaxy Z Flip. Šie spėjimai pasitvirtino. Taigi, ką gamintojai papasakojo apie šiuos modelius ir kokiomis dar naujienomis pasidalino? 

Naujasis Samsung Galaxy Z Fold 3

Prieš kiek daugiau nei dvejus metus pasirodęs pirmasis Samsung Galaxy Z Fold tikrai nebuvo tobulas telefonas. Jo dizainas neatrodė visiškai išbaigtas, veikimas netobulas. Tiesą sakant, jo pasirodymas netgi buvo paženklintas šiokiu tokiu fiasko. Tačiau originalusis modelis juk ir neturėjo būti tobulas. Jis tiesiog turėjo įrodyti, kad toks besilankstantis telefonas iš tiesų gali sėkmingai veikti ir turėti savo auditoriją. Antrasis serijos modelis jau buvo ryškus žingsnis pirmyn. Samsung Galaxy Z Fold 3 turi tapti dar vienu. Ko gero, pagrindiniu kompanijos prioritetu šį sykį galime laikyti auditorijos išplėtimą. Jeigu pirmieji modeliai pritraukė technologijų entuziastus, tai dabar jau tikimasi šiek tiek ištrūkti iš šios gana siauros demografinės grupės. Tačiau kas naujo pačiame telefone? Kažkokių didelių revoliucijų Samsung nesiūlo. Toliau koncentruojamasi į formato tobulinimą, sklandžios vartotojo patirties užtikrinimą. Samsung Galaxy Z Fold 3 turi du ekranus. Įprastą išorinį 6,2 colių įstrižainės, ir 7,6 colių pagrindinį susilenkiantį. Po pastaruoju slepiasi ir viena ryškesnė naujiena – tai pirmasis Samsung telefonas su nematoma asmenukių kamera. Modelis naudoja Snapdragon 888 procesorių su 12GB RAM ir kiek mažesnę nei pernai bateriją – 4400 mAh. Tiksliau, tai dvi atskiros baterijos, esančios skirtingose telefono pusėse. Galų gale, modelis turi dar vieną reikšmingą naujieną – tai S Pen išmaniojo pieštuko palaikymas, kuris turėtų suteikti dar daugiau funkcionalumo. 

Naujasis Samsung Galaxy Z Flip 3

Samsung Galaxy Z Fold mažasis brolis tik pasirodęs gal ir sulaukė kiek mažiau dėmesio, bet tai potencialiai netgi didesnę auditoriją galintis pritraukti modelis. Iš pirmo žvilgsnio jis primena įprastus Samsung flagmanus, bet inovatyvi lanksto technologija jį paverčia visiškai naujo tipo prietaisu. Samsung Galaxy Z Flip 3 turi 6,7 colių įstrižainės, 2636 x 1080 pikselių rezoliucijos besilankstantį ekraną, naujausią Snapdragon 888 procesorių bei 8 GB RAM. Kitaip tariant savo gebėjimais jis praktiškai niekuo nesiskiria nuo Galaxy S21 serijos flagmanų, o tuo pačiu dar pasiūlo ir unikalių funkcijų. Viena iš tokių – mažasis telefono ekranėlis. Jį galima rasti ant nugarėlės, šalia kamerų sistemos. Šiemet jis šiek tiek didesnis – 1,1 colių įstrižainės. Jis visų pirma skirtas įvairių pranešimų peržiūrai – jums užtenka tiesiog užmesti į jį akį, paties telefono atidarinėti visiškai nėra reikalo. Jį taip pat galima panaudoti ir geriausioms pasaulyje asmenukėms daryti. Samsung Galaxy Z Flip 3 tarsi ir turi tam skirtą kamerą, bet su mažuoju ekranu tuo pačiu tikslu galite panaudoti ir pagrindinę sistemą, kurią sudaro du 12 MP objektyvai.

Nauji Samsung Galaxy Watch ir Galaxy Buds 2

Galaxy Unpacked buvo labai reikšmingas renginys visai išmaniųjų laikrodžių rinkai. Ne tik dėl to, kad Samsung yra vienas didžiausių jos žaidėjų. Trečiadienį oficialiai pristatyti Samsung Galaxy Watch 4 ir Samsung Galaxy Watch 4 Classic yra pirmieji naujausios korėjiečių gamintojo ir Google kolaboracijos pavyzdžiai. Kaip žinia, visai neseniai buvo paskelbta, kad Samsung Tizen OS ir Google Wear OS sujungiamos į vieną naują operacinę sistemą – Wear. Taigi, tai pirmieji modeliai su naujomis smegenimis. Ši naujiena gerokai reikšmingesnė, nei gali pasirodyti iš pradžių. Jeigu naujieji laikrodžiai sulauks sėkmės, galime tikėtis, kad naujoji Wear ekosistema sparčiai populiarės. Kartu su laikrodžiais Samsung pristatė ir belaides ausines Galaxy Buds 2. Savo dizainu jos per daug nesiskiria nuo originaliosios versijos (Samsung atsisakė pupos formos sprendimo), o gamintojas žada dar geresnę garso kokybę bei kokybiškiau veikiančią triukšmo blokavimo funkciją. 

Ko nepamatėme per Galaxy Unpacked

Ne ką mažiau už naujienas apie tai, kas buvo pristatyta, svarbios ir naujienos apie tai, kas pristatyta nebuvo. Tradiciškai maždaug rugpjūtį Samsung pasauliui pirmą kartą parodydavo naujausius Galaxy Note serijos modelius. Šiemet jų taip ir nesulaukėme – 2021-uosius buvo nutarta praleisti. Užkulisiuose jau senokai sklandė gandai, kad Galaxy Note serijos iš viso ketinama atsisakyti. Esą Samsung nori labiau susitelkti į savo pagrindinę Galaxy S seriją bei lankstomus telefonus. Gandai apie Note‘ų mirtį kol kas oficialiai dar nepatvirtinti, bet panašu, kad toks sprendimas yra neišvengiamas. Tai netiesiogiai patvirtina ir faktas, jog Galaxy Z Fold 3 turi išmanųjį pieštuką – elementą, iki tol buvusį išskirtiniu Galaxy Note serijos bruožu. Ko gero, Samsung planuoja, jog Note galiausiai pakeistų lankstomi prietaisai. Neaišku tik kada tai nutiks. Nepristatė korėjiečių gamintojas ir šiaip jau nekantriai laukiamo Samsung Galaxy S21FE. Pernai šis kiek racionaliau įkainotas modelis sulaukė didžiulės sėkmės. Pasirodyti jis turėtų ir šiemet, bet dar reikės šiek tiek palaukti. 

Samsung ateities vizija

Samsung taip pat išnaudojo Galaxy Unpacked ir tam, kad išsamiau papasakotų apie savo ateities viziją. Gamintojo vadovai labai daug kalba apie šiuolaikinio pasaulio iššūkius ir būtinybę „labiau atverti savo ekosistemą“. Skamba kaip sunkiai iššifruojami reklaminiai lozungai, bet panašu, jog iš tikrųjų tokiu būdu kalbama apie tai, kad Samsung ketina vis daugiau dėmesio skirti ir programinei įrangai. Pasaulyje, kuriame vartotojai tikisi sinchronizacijos, natūralaus šokinėjimo nuo vieno prietaiso prie kito, tai visiškai suprantama ir netgi būtina. Bėda ta, kad Samsung pati nėra programinės įrangos kompanija. Panašu, kad ši problema bus sprendžiama stiprinant bendradarbiavimą su Google. Aktyvesnis bendradarbiavimas kuriant Wear buvo tik pradžia. Samsung ir Google integracija turėtų tik stiprėti. Kaip tai atrodys – pamatysime jau visai netrukus.