Inovacijos

„Snapdragon 845“ – kokia galia slypės 2018-ųjų Android flagmanuose?

2018 sausio 11

Snapdragon_845_ilgas.jpgKaskart, kai pristatome naują išmanųjį telefoną, būtinai paminime ir jo širdį bei galios šaltinį – procesorių. Būtent telefono procesorius nulemia, kaip greitai bus įkrauta jo bateriją, kokį duomenų siuntimo greitį jis galės pasiekti 4G tinkle, kaip greitai jo kamera padarys kokybišką nuotrauką, kaip telefonas eikvos akumuliatorių ir kaip greitai susidoros su užduotimis.

Tad kokių naujų galių šiais metais įgis telefonai, galime sužinoti tiesiog pasidomėję „Snapdragon 845“ procesoriaus galimybėmis. Būtent ši „širdelė“ plaks bent 70 proc. visų 2018 metų „Android“ flagmanų – nuo „One Plus 6“ ir „LG G7“ iki „Sony Xperia XZ2“ ar „Google Pixel 3“.

Galia

Aštuonių branduolių procesorius, kurio keturi „galios“ branduoliai veikia 2,8GHz dažniu („Snapdragon 835“ buvo 2,45GHz), o keturi „taupieji“ branduoliai – 1,9GHz dažniu („Snapdragon 835“ buvo 1,7GHz), yra sukurtas naudojant antros kartos „Samsung“ 10nm litografiją. Na, mums pakanka žinoti, kad dėl to jis bus 10 proc. galingesnis ir naudos 15 proc. mažiau energijos negu pirmosios kartos modelis. Realiai „Qualcomm“ žada, kad „Snapdragon 845“ bus 25 proc. efektyvesnis už „Snapdragon 835“. Jau neblogai, bet tai dar ne svarbiausia.

Vaizdas

adreno 630-1.jpg

Čia įrengtas naujos kartos „Adreno 630“ vaizdo procesorius 30 proc. efektyviau iškoduoja videofailą bei apdoroja grafinį vaizdą ir eikvoja mažiau energijos, negu praeitų metų flagmanuose aptinkamas „Adreno 540“. Šis procesorius palaiko iki 2K x 2K raiškos ir 120 Hz ekraną. Tokių iki šiol išmaniuosiuose telefonuose neregėjome, tačiau dabar nereali raiška ir itin stabilus akims nekenkiantis vaizdas bent teoriškai tampa įmanomu.

Keli sprendimai paverčia procesorių itin patraukliu virtualios bei papildytos realybės mėgėjams – taupydamas energiją ir mažindamas delsą procesorius gali mažinti vaizdo, kurį matome tik periferine rega, raišką, taip pat palaiko akies sekimo technologiją.

Filmavimas

„Snapdragon 845“ įrengtas visiškai naujas vaizdo signalų procesorius „Spectra 280“ leidžia, pavyzdžiui, 720p raiškos vaizdą filmuoti 480 kadrų per sekundę greičiu. Arba fiksuoti 16MP raiškos vaizdo failą 60 kadrų per sekundę greičiu. Palaiko 64 kartus daugiau HDR spalvų informacijos negu senesnis modelis.

Ryšys

Snapdragon_845Quick_Charge_4+.jpg

Įrengtas X20 LTE modemas gali palaikyti iki 1,2 Gbps  duomenų atsiuntimo ir iki 150 Mbps išsiuntimo greitį. Be to, palaiko VoLTE balso perdavimą, naudojant dvi SIM korteles. O jei per stebuklą turėsite tinkamą modemą namie, šis procesorius gali palaikyti iki 4,6 Gbps siuntimo greitį prisijungus prie Wi-Fi. Visas aukštos raiškos filmas per vieną sekundę! Tiesa, galimybė tik teorinė – praktikoje tiesiog veiks kiek geriau ir prisijungs prie tinklo greičiau.

Atnaujinta belaidžio įkrovimo sistema „Quick Charge 4+“ leis įkrauti telefoną iki 15 proc. greičiau, 30 proc. efektyviau, krovimo metu telefonas mažiau kais. Be to, procesorius palaiko ateities „Bluetooth 5“ technologiją, kuri įgalina prisijungti prie įrenginių, esančių gerokai toliau, vienu metu prijungti kelis įrenginius ir siųsti aukštos raiškos muziką.

Sauga

Procesoriuje atsirado saugi kertelė. „Secure Processing Unit“ skirta būtent tam, kad saugiau paslėptų asmeninius jūsų duomenis – pirštų atspaudą, akies rainelės skeną, kitus biometrinius duomenis, slaptažodžius ir t.t.

Intelektas

snapdragon.jpg

Na, ir, aišku, dirbtinis intelektas – kaip gi be jo. „Snapdragon 845“ kūrėjai nesekė „Apple“ ar „Huawei“ pėdomis ir savo procesoriuje neįdiegė atskiro dirbtinio intelekto procesoriaus. Jie pasitelkė trečios kartos skaitmeninį signalų procesorių „Hexagon 685“. Garso apdorojimo procesorius dabar sugeba atpažinti raktinius žodžius ir padeda aktyvinti virtualų asistentą. Kaip ten bebūtų, naujojo „Snapdragon 845“ dirbtinio intelekto taikymo galios išaugo tris kartus ir visa tai mašininio mokymosi programėlių kūrėjams tapo dar labiau prieinama.

Taigi, šių metų flagmanai tikrai mokysis ir mūsų veidus atpažinti, ir balso komandas suprasti vis geriau. Atkurs aukštos raiškos muziką, rodys 4K HDR vaizdą ir galės filmuoti sulėtintai taip, kaip prieš kelis metus nesugebėdavo geros vaizdo kameros. Nors gamintojų svajonėse išmokyti  juos  pačius sudaryti mums pirkinių sąrašą, suplanuoti kelionę, tiesiogiai į kitą kalbą versti pokalbius ir iškviesti taksi, bet šiais metais to tikrai dar nežadame.