Gyvenimo būdas

Kokį televizorių jums reikėtų pirkti?

2020-12-01

Televizorius – prietaisas, be kurio namus gana sunku ir įsivaizduoti. Ypač šiais laikais, kai jis sugeba daugiau nei bet kada anksčiau. Iš prietaiso, skirto tiesiog pagauti atitinkamo dažnio bangas, televizorius pavirto daugiafunkciniu pramogų centru, per kurį galima žiūrėti tiek tradicinių televizijų, tiek stream‘inimo platformų, tokių kaip Go3, turinį, žaisti kompiuterinius žaidimus, naršyti internete, kontroliuoti kitus namuose esančius išmaniuosius prietaisus. Kai vienas daiktas gali tiek daug, pasidaro sunkoka nuspręsti, koks modelis yra tinkamiausias būtent jums. Taigi, kaip aiškiau įvertinti savo poreikius ir įsivardinti, kokį televizorių reikėtų pirkti?

Kokiomis savybėmis pasižymi geriausi televizoriai rinkoje?

Rinkdamiesi naują televizorių visada galvokite apie tai, kad investuojate ilgam. Jūsų svetainėje jis tikriausiai stovės mažiausiai penkerius metus, tad geriau netaupykite aklai ir iškelkite naujam modeliui tam tikrus reikalavimus. Visų pirma, patartina nebepirkti televizorių su žemesne nei 4K rezoliucija. Tokie modeliai savo kaina dramatiškai jau nebesiskiria nuo senstančių HD ar 1080p ekranų. Žinoma, jeigu tik biudžetas leidžia, tikrai nesuklysite ir pasirinkę 8K. Tikriausiai norite ir aukšto vaizdo atsinaujinimo dažnio. Geras televizorius paprastai turi 60Hz, labai geras – 120Hz. Taip pat ieškokite modelio su HDR galimybe. Jis daug geriau atkuria spalvas. LCD technologija jau kiek pasenusi. OLED ar QLED yra daug geresnė alternatyva. Galų gale, geras televizorius turėtų turėti bent keturias HDMI jungtis, skirtas įvairiems priedams.

Kokios įstrižainės televizorių rinktis?

Pirmasis sprendimas, kurį priima televizorių besirenkantis žmogus, vis dėlto paprastai būna susijęs su jo dydžiu. Kokios įstrižainės modelį derėtų rinktis? Įvertinkite savo poreikius. Kiek žmonių naudosis televizoriumi? Kur jis stovės? Auksinė taisyklė – rinktis patį didžiausią modelį, kuris patogiai telpa numatytoje erdvėje. Dažniausiai jis pastatomas svetainėje, priešais sofą. Tokiu atveju, optimalus ekrano dydis siektų apie 5565 colius. Jeigu televizorius skirtas miegamajam ar virtuvei, verčiau rinktis šiek tiek mažesnį – užteks ir 30 colių colių. Optimalus ekrano dydis taip pat labai priklauso ir nuo to, kaip arti jo sėdėsite. Jeigu ekrane matote individualius pikselius, reiškia, kad atstumas per mažas. Gamintojai turi tokį patarimą. Jeigu televizorius HD, distancija nuo jo iki jūsų turėtų siekti tris ekrano įstrižaines. Jeigu ekranas 4K, užteks pusantros įstrižainės. Kitaip tariant, nuo 55 colių (~140 cm) HD ekrano reikėtų atsitraukti bent per 4,2 m, o nuo 4K atitikmens – 2,1 m.

Kokios rezoliucijos televizorių rinktis?

Rezoliucija nurodo, kiek pikselių yra televizoriaus ekrane. Kuo jų daugiau, tuo vaizdas natūralesnis ir gyvesnis. Pakankamai ilgai norma buvo 1920×1080 pikselių rezoliucija, dar vadinama full HD. Vis dėlto, gamintojai pamažu jos jau atsisako ir pereina prie 4K, dar vadinamo Ultra HD formato. Tokie televizoriai turi keturis kartus daugiau pikselių, tad vaizdas juose aštresnis, gyvesnis. Rinktis tokį modelį verta ne tik dėl modernumo. Nepamirškite, kad filmų, serialų, vaizdo žaidimų kūrėjai nuolat reaguoja į technologines inovacijas. Kitaip tariant, pasenusiame ekrane tiesiog negalėsite patirti viso kūrinių grožio, o žaidimų atveju rizikuojate išvis negalėti jų išbandyti. Beje, prekyboje esama ir dar modernesnių 8K modelių. Laikui bėgant, jie taps norma. Tačiau kol kas jie dar palyginti brangūs, tad skubėti daryti tokios didelės investicijos tikrai nebūtina. Praeis keleri metai, kol kūrėjai pradės dirbti koncentruodamiesi būtent į šį formatą.

Koks televizoriaus ekranas geriausias?

Jeigu atsiverstumėte šiuolaikinių televizorių charakteristikas, jose rastumėte daugybę keistų terminų, kuriuose susigaudyti – toli gražu ne kiekvieno kompetencijoje. Visų pirma, LCD ir OLED. Šiuo metu tai du populiariausi ekranų tipai. Pigesnių LCD viduje veikia specialūs šviesą skleidžiantys diodai, kurie apšviečia ekraną. Modernesni modeliai geba apšviesti tik tam tikras ekrano zonas, taip sustiprindami vaizdo kontrastingumą. Tačiau net ir jie negali prilygti brangesniems OLED. Tokie televizoriai naudoja organiškus diodus, kurie geba apšviesti kiekvieną atskirą pikselį. Ką tai reiškia? Ypač tikroviškas spalvas ir ryškų kontrastą. Beje, egzistuoja ir tarpinis variantas – QLED. Tiesą sakant, daugeliui vartotojų jie bus optimaliausias pasirinkimas. Dar trys raidės, kurias reikėtų žinoti – HDR, arba aukštoji dinaminė raiška. Ji nurodo gebėjimą atkurti daugiau spalvų, užtikrinti geresnį kontrastingumą, ekrano šviesumą. Praktiškai visi 4K televizoriai jau yra ir HDR.

Ar verta rinktis išmanųjį televizorių?

Pirmiausia reikia pastebėti, kad neišmanųjį televizorių net ir norėdami jau sunkiai rasite prekyboje. Tačiau išmanumas nelygu išmanumui. Geriausi tokie modeliai jums leis ne tik patogiai žiūrėti įprastus kanalus, bet ir naudotis stream‘inimo paslaugomis: Go3, Netflix ir t. t. Taip pat žaisti žaidimus ar naršyti socialiniuose tinkluose. Viskas priklauso nuo to, kokias programėles televizorius turi. LG ir Samsung turi tiek patogiai valdomą vartotojo sąsają, tiek visą pluoštą unikalių įrankių. Be to, prie išmaniųjų televizorių per HDMI jungtį galite prijungti Google Chromecast ar panašius įrenginius, sujungiančius jį su kitais įrenginiais – telefonu ar televizoriumi.