Išmanieji įrenginiai

Kokį telefoną su geriausia kamera galima įsigyti Lietuvoje?

2018 gegužės 18

Ieškote telefono su geriausia kamera? Prieš apsisprendžiant, verta peržiūrėti vertinimus, esančius nepriklausomame fototechnikos apžvalgų puslapyje DxOMark. Jo kūrėjai nuodugniai tikrina, ko yra verti gamintojų pasisakymai apie jų kameras. Išsamių testų rezultatais kliaujasi tiek profesionalai, tiek entuziastai, tad nenuostabu, kad gamintojai stengiasi gauti kuo aukštesnį DxOMark įvertinimą. Telefonų sąrašai nuolatos atnaujinami, o maksimalus surenkamų taškų skaičius, tobulėjant telefonų kameroms, nuolatos auga. Remdamiesi šių testų rezultatais, sureitingavome Tele2 salonuose esančių flagmanų kameras, kad to nereikėtų daryti jums patiems ir išsirinkti naują telefoną užtruktų gerokai trumpiau.


Huawei P20 Pro

Kokį telefoną su geriausia kamera galima įsigyti Lietuvoje-1Šio telefono kamera, užtikrintai aplenkdama visus konkurentus, surinko daugiausia DxOMark taškų – net 109. Tokį rezultatą lėmė keletas faktorių. Huawei P20 Pro savyje apjungia net tris skirtingus vaizdo jutiklius su ypač kokybiškais Leica objektyvais. Pačių jutiklių ir juos sudarančių pikselių fiziniai matmenys yra didesni nei konkurentų telefonuose. O kuo didesnis jutiklis ir jo pikseliai, tuo daugiau šviesos galima pagauti. Apjungus visų jutiklių užfiksuotą vaizdą, gaunama itin detali nuotrauka. Net jei ir fotografuojama prieblandoje. Be to, tokia vaizdo jutiklių kombinacija leidžia sukurti tikrovišką sulieto fono efektą (angl. bokeh), visai kaip su profesionalia fototechnika. Vaizdą galima priartinti be jokių nuostolių iki 3 kartų, o naudojant hibridinę technologiją – iki 5 kartų. Be šių savybių, Huawei P20 Pro objektyvai turi puikų optinį stabilizavimą, greitą automatinį fokusavimą – todėl filmuoto vaizdo kokybė nenuvilia. DxOMark teigimu, tai geriausią kamerą turintis telefonas, kokį galite įsigyti šiuo metu.

Huawei P20

Kokį telefoną su geriausia kamera galima įsigyti Lietuvoje-Huawei P20 Pro

Antroje DxOMark reitingo vietoje, su 102 taškais, puikuojasi Huawei P20. Nors jis ir neturi trigubos kameros, kaip Huawei P20 Pro, jo fotografavimo savybės ne ką mažiau įspūdingos. Dviguba kamera aprūpinta spalvotu vaizdo jutikliu su teleobjektyvu ir nespalvotu jutikliu, suteikiančiu nuotraukoms daugiau detalumo. Žinoma, objektyvai aukščiausios klasės – sukurti kartu su legendiniu fototechnikos gamintoju Leica. Kaip ir Huawei P20 Pro, šio telefono kameros taip pat puikiai imituoja sulieto fono efektą, nuotraukos pasižymi nedideliu vizualinio triukšmo lygiu bet kokiomis apšvietimo sąlygomis. Vaizdą priartinti optiškai galima iki 2 kartų. Išgauti geresnes nuotraukas, kaip ir Huawei P20 Pro telefone, padeda ir dirbtinis intelektas, parenkantis optimaliausius nustatymus kiekvienai nuotraukai. 

Daugiau išsamių komentarų apie Huawei P20 ir P20 Pro telefono kameros galimybes rasite mūsų apžvalgoje:

 

 

Samsung Galaxy S9+

Kokį telefoną su geriausia kamera galima įsigyti Lietuvoje-Samsung Galaxy S9+Nedaug nuo Huawei flagmanų atsilieka Samsung Galaxy S9+, DxOMark testuose surinkęs 99 taškus. Už tai jam skiriama trečioji vieta. Telefone sumontuota kol kas pažangiausia Samsung dviguba kamera su tele ir plataus kampo objektyvais. Išskirtinė kameros savybė – ji turi šviesiausią diafragmą iš visų gaminamų telefonų kamerų (f/1.5). Prie aplinkos apšvietimo sąlygų ji prisitaiko panašiai, kaip žmogaus akies rainelė. Taip vaizdo jutiklį visada pasiekia optimalus šviesos kiekis. Pagrindinis jutiklis taip pat turi didesnius nei įprasta pikselius (bet vistiek mažesnius nei Huawei P20 Pro ir P20), todėl net ir prieblandoje užfiksuotas vaizdas išlieka ryškus. Pridėkime optinį vaizdo priartinimą iki 2 kartų, filmavimą 960 kadrų per sekundę sparta HD formatu, galimybę filmuoti 4K raiška ir gausime vieną iš geriausių telefono kamerų rinkoje. Rekomenduojame pažiūrėti ir mūsų Samsung Galaxy S9+ apžvalgą:  

 

 iPhone X

Kokį telefoną su geriausia kamera galima įsigyti Lietuvoje-Iphone X Prieš pasirodant aukščiau minėtiems telefonams, tai buvo geriausiai pasaulyje fotografuojantis telefonas. Tačiau šis faktas nė kiek nemenkina jo įspūdingų galimybių. DxOMark testuose iPhone X kamera surinko 97 taškus. Abi galinės kameros (su plačiakampiu ir teleobjektyvu) turi optinį vaizdo stabilizavimą, priekinė kamera, kaip ir galinė, geba kurti portretines nuotraukas su itin realistišku susiliejusio foninio vaizdo efektu. Kitos šio telefono kameros stipriosios pusės – puikiai išlaikomos spalvos, detalios tekstūros, geras vizualinio triukšmo slopinimas. iPhone X tiesiog kaskart leidžia išgauti „švarias“ nuotraukas. Nenuostabu, kad iPhone X vadinamas „maža fotostudija jūsų kišenėje“. Plačiau apie iPhone X galimybes sužinosite mūsų apžvalgoje:  

 

Visi šie telefonai yra neabejotinai vieni geriausių, kokius Huawei, Samsung ir iPhone yra sukūrę. O kaip atrodo šių flagmanų kamerų savybės, jei palygintume jas tarpusavyje?

Tai sužinosite mūsų apžvalgoje:

 

Renkantis naują telefoną pagal jo kamerą, verta žinoti, kad gražioms akimirkoms įamžinti vien megapikselių nepakanka. Svarbų vaidmenį vaidina objektyvas, automatinio vaizdo fokusavimo ir stabilizavimo funkcijos. Taip pat, iš pirmo žvilgsnio su kamera mažai susiję veiksniai, pavyzdžiui, procesoriaus sparta. Plačiau apie šiuos parametrus rekomenduojame skaityti mūsų straipsnyje „Telefono kamera: svarbūs dalykai, kurių nežinojote“.

Skaitykite

 

 

Svarbiausios technologijų naujienos – prenumeratoriams!