Išmanieji įrenginiai

Kodėl OnePlus Nord telefonas nusipelnė jūsų dėmesio

2020-08-01

OnePlus pastaraisiais metais tapo vienu labiausiai intriguojančių gamintojų visame technologijų pasaulyje. Iš pradžių žinoma kaip vadinamųjų „flagmanų žudikų“ (telefonų, savo galimybėmis nenusileidžiančių žinomiems flagmanams, bet parduodamų už žymiai mažesnę kainą) kūrėja, Kinijos kompanija užtikrintai augino savo reputaciją, kol galiausiai tapo rimta konkurente tokiems vardams, kaip Samsung, Huawei ar Xiaomi. OnePlus modeliai išsiskiria savo puikiais ekranais, galia bei greičiu, ir dėl to įvairių publikacijų dažnai skelbiami metų telefonais. Vis dėlto, pagrindinė kompanijos linija jau išaugo „flagmanų žudiko“ rūbus. Kaina šie telefonai nebenusileidžia konkurentams. Čia ir atėjo eilė OnePlus Nord. Telefonui už prieinamą kainą, keičiančiam mūsų supratimą apie tai, ką gali vidutinės klasės modelis.

Kodėl OnePlus Nord atsirado?

OnePlus prekės ženklas plačiajai auditorijai gal ir nėra taip gerai žinomas, bet tarp moksliukų ir tiesiog technologijomis labiau besidominčiųjų jis tik populiarėja. Iš kur šios pačios reikliausios auditorijos dalies simpatijos? OnePlus jų nusipelno dėl kelių aspektų. Visų pirma ekranai. Savo ryškumu, spalvų atkūrimo savybėmis jie praktiškai neturi sau lygių. Dar daugiau, OnePlus buvo vienas pirmųjų gamintojų, pasiūlęs greitesnio vaizdo atsinaujinimo dažnio galimybę, standartinius 60Hz iškeisdamas į 90 arba 120 Hz. Kitas momentas – galia ir greitis. OnePlus naudoja pažangiausius Snapdragon procesorius ir garsėja savo gebėjimu vienu metu palaikyti kokybišką kelių programėlių veikimą bei susitvarkyti net su grafiškai sudėtingiausiomis užduotimis. Galų gale, OxygenOS taip pat vadinama viena geriausių Android variacijų. Visgi visi šie elementai brangiai kainuoja. OnePlus kainai tapus flagmaniška, atsirado naujo, platesnei auditorijai prieinamo modelio, galinčio pasiūlyti panašią, bet tuo pačiu mažiau kainuojančią patirtį, poreikis.

OnePlus Nord strategija

Natūralu, kad OnePlus šį poreikį labai gerai matė ir svarstė, kaip jį kuo geriau patenkinti. Vidutinės klasės telefonai svarbūs ne tik dėl to, kad pasauliniais masteliais jų parduodama daugiausiai. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad būtent jie dažnai tampa tramplinu į gamintojo ekosistemą. Puikus pavyzdys – iPhone SE. Dvigubai pigiau už iPhone 11 Pro kainuojantis modelis vartotojams suteikia galimybę tapti Apple ekosistemos dalimi, išleidžiant gerokai mažiau. OnePlus Nord turėtų padaryti lygiai tą patį. Ne veltui net ir reklaminė šio modelio kampanija gerokai skiriasi nuo flagmanų. Vietoj techninių galimybių pabrėžiamas veržlumas, universalumas, stilingumas, jaunatviškumas. OnePlus tai labai svarbus žingsnis į priekį, siekiant gerokai padidinti prekės ženklo žinomumą. Visgi reklama būtų mažai ko verta, jeigu pats modelis negalėtų pasigirti kokybe. Tačiau taip nėra. Vos tik pradėjus plaukti pirmosioms apžvalgoms, OnePlus Nord imtas vadinti pačiu geriausiu vidutinės klasės telefonu rinkoje. Ar jis tikrai nusipelno tokio titulo?

OnePlus Nord išskirtinumas

Kalbėdamas apie naująjį telefoną, OnePlus vadovas Pete Lau labai puikiai apibūdino požiūrį, kuriuo vadovaujantis jis buvo kuriamas. Anot jo, vartotojams norėta pasiūlyti labiau prieinamą produktą, bet tuo pačiu ir nedaryti kompromisų su kokybe. OnePlus Nord projektui žalia šviesa buvo uždegta tik tuomet, kai nebeliko abejonių, kad į jį pavyks sudėti viską, ko iš OnePlus tikisi vartotojai: puikų ekraną, greitį, galią, gerą kameros sistemą ir t.t. Pete Lau pabrėžia, kad lemiamu veiksniu tapo Snapdragon 765 5G procesoriaus pasirodymas. Nepaisant to, kad paprastai yra dedamas į kiek pigesnius telefonus, jis suteikia tiek galios ir greičio, kad užtikrintų sklandų OnePlus‘išką veikimą. Gamintojas netgi teigia, kad iki kol neįsijungsite kokio nors grafiškai sudėtingesnio žaidimo, didesnio skirtumo tarp OnePlus Nord ir flagmano OnePlus 8 Pro net nelabai ir pajustumėte.

OnePlus Nord galimybės

Tačiau ką tokio ypatingo OnePlus Nord sugeba? Tikra jo puošmena – neįtikėtino ryškumo, spalvas tobulai perteikiantis 6,44 colių įstrižainės Fluid AMOLED ekranas, vaizdą atkuriantis 2400×1080 pikselių raiška, o taip pat dar ir praturtintas moderniausiais Dirbtinio intelekto sprendimais ir todėl akimirksniu prisitaikantis tiek prie vartotojo įpročių, tiek prie aplinkos sąlygų. Kaip ir buvo galima tikėtis, OnePlus Nord taip pat turi ir 90 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį. Neįsivaizduojate savo gyvenimo be fotografijos ir Instagram? Pagrindinėje telefono kameros sistemoje rasite net keturis objektyvus. Pagrindinis iš jų vaizdą fiksuoja net 48 MP raiška. Kitaip tariant, tai tas pats objektyvas, kuris veikia ir OnePlus 8. Dviguba asmenukių kamera vaizdą fiksuoja 32MP raiška ir taip pat turiu plataus regos kampo funkcija, labai praversiančia fotografuojantis su draugais. Galų gale, OnePlus Nord išsiskiria ir savo ištverme. 4115 mAh baterijoje esančios energijos pakaks net ir intensyviausiai dienai, o dėka ypač greito Warp Charge 30T kroviklio, nuo 0 iki 70 proc. ji pamaitinama vos per pusvalandį.

OnePlus ateitis

OnePlus Nord pasirodymas labai svarbus tiek pačiai kompanijai, tiek ir visai Android ekosistemai. Kodėl? Nord yra puikus įrodymas, kad OnePlus gali sukurti net ne kokybišką, o savo segmento ribas peržengiantį vidutinės klasės telefoną. Ši pasiekimas neabejotinai dar plačiau paskleis garsą apie gamintoją, pritraukdamas visiškai naujų vartotojų, kurie iki šiol apie OnePlus net nepagalvodavo. Tačiau ne ką svarbesnis aspektas – OnePlus Nord įtaka visai rinkai. Apie tai, kad flagmanų kaina jau pakilo šiek tiek per daug, kalbama senokai. Visgi tai atrodo esanti padėtis be aiškių išeičių. Vartotojai nori kokybės ir inovacijų, o šios turi savybę brangiai kainuoti. OnePlus šįsyk labai aiškiai pademonstravo, kad puikią patirtį vartotojui galima pasiūlyti ir už dvigubai mažesnę kainą. Tai tiesiog yra protingų kompromisų klausimas. Flagmanai, savaime suprantama, niekur neišnyks, bet išmaniųjų telefonų kainos turėtų pamažu įvairėti. Pavyzdžiui, vis garsiau kalbama ir apie tai, kad Google Pixel 5 irgi naudos Snapdragon 765 procesorių bei nekonkuruos su flagmanais. Vartotojams nuo to tik geriau – kuo daugiau įvairovės, tuo daugiau pasirinkimų mums.